Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень

Мета
: проаналізувати результати контрольної роботи; ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, їх характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розширити уявлення учнів про різноманітність професій. ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи 1.

Загальна оцінка результатів контрольної роботи 2. Індивідуальні зауваження 3. Аналіз помилок НІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання — Переставте букви місцями, утворіть слова. Кажаб, шками, яркащі, їокжач, никажк (Жабка,

мишка, ящірка, їжачок, книжка) — Що спільного в цих словах? — А яке слово зайве?

Чому?

IV. Повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні ми доведемо, що хоча, на перший погляд, це слово і від Різняється від інших, все ж таки воно зовсім не зайве. V.

Робота над значенням нового матеріалу 1. Колективна коментована робота (вправи 184, 185) — Як ви думаєте, чим схожі всі ці слова? (Усі вони означають назви предметів.

) — А на які питання вони відповідають? — А чому питання в них різні? — Отже, що ви можете сказати про записані слова? — Прочитайте правило на с. 87. Що було раніше вам невідомим? -: А що нам

треба буде запам’ятати?

2. Робота в парах (вправа 186) — Чим схожі слова обох стовпчиків? — А чим відрізняються? — На які питання відповідають слова — назви живих предметів? А інші слова — назви предметів? VI.

Закріплення та систематизація знань 1. Хвилинка чистопису Аж ал ця суниця — Що таке суниця? — Які ще ягоди ви знаєте? — Більше про ягоди ви дізнаєтеся із вправи 187. 2. Самостійна робота (вправа 187) Перевірка — індивідуальне опитування. — На які питання відповідають ці слова? — До якої групи слів вони належать? 3. Фронтальна робота (вправа 188) Додаткове завдання — Усно виберіть із вправи слова — назви предметів і поставте до них Питання.

4. Словникова робота — Прочитайте слово в рамочці на с. 88. — Як ви думаєте, чи можна його віднести до групи слів — назв предметів? Доведіть це. — На що треба звернути особливу увагу в написанні слова портфель? — Напишіть рядок цього слова, підкреслюючи літери, на які треба звернути увагу. — Чого більше в цьому слові — звуків чи букв? Чому?

VII. Підсумок уроку 1. Бесіда — Зверніть увагу на слова, з якими ми працювали на початку уроку. Чому слово книжка не зайве? — А що ви дізналися сьогодні про слова — назви предметів?

2. Підготовка до виконання домашнього завдання — Прочитайте у вправі 189, що вам потрібно буде зробити. — Виберіть слова, які відповідають на питання що? Щ VIII. Домашнє завдання Правило на с. 87, вправа 189, повторити словникові слова.


Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень