Я i Україна (1 клас) . Урок з презентацією

Тема. Що належить до природи Мета: – формувати в учнів поняття “природа, “нежива природа, “жива природа; – вчити дітей розрізняти живу і неживу природу; – поглибити їх знання про значення природи для життя рослин, тварин і людей; – розвивати вміння спостерігати, робити висновки, групувати предмети за певними ознаками; – виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу. Обладнання: художні матеріали, демонстраційний мультимедійний матеріал, ребус.

Хід уроку І. Організація класу. Дзвінко продзвенів

дзвінок, Всім пора нам на урок, Все у нас уже на місці – Залишились тільки сісти! ІІ. Хвилинка спостережень (слайд 1) – Яка зараз пора року? – Який місяць? – Що ви можете сказати про небо? – Чи є надворі вітер? ІІІ.

Мотивація навчальної діяльності. 1. Передбачення теми уроку. – Діти, поспостерігайте, що знаходиться навколо нас? (яскраве сонце, свіжий вітер, квіти, птахи, люди…) (слайд 2) Ребус 3 т=п ” 2. Бесіда. – Отже, як ви думаєте якою буде тема нашого сьогоднішнього уроку? – Для чого нам це вчити? Фiзхвилинка ІV.

Робота над

темою уроку. 1. Метод розвитку критичного мислення. Метод “Гронування”. (слайд 3) природа – Як ви думаєте, що таке природа? Діти називають все що на їх думку належить до природи. (На слайді з’являються декілька колонок: рослини, тварин, нежива природа і якщо діти називають те, що зроблено руками людини, то розподіляю в іншу колонку) 2. Проблемна ситуація – Що це за групи?

Діти називають групи: тварини, рослини, нежива природа. – Зверніть увагу, що рослини розташовані поряд з тваринами. Чому? (Бо вони належать до живої природи.) – Чому кульки, портфель, глобус… розташовані окремо від слова природа? Висновки дітей. 3. Бесіда про природу (слайд 4) – Жива природа – це все, що народжується, дихає, живиться, росте, розмножується, вмирає.

Що це? (Це рослини, тварини, гриби, а також люди.) – Усе живе дістає від неживої природи необхідні йому для життя тепло, світло, поживні речовини, воду, повітря. 4. Фізхвилинка. Релаксація. (слайд 5) – Давайте здійснимо уявну подорож парком, подихаємо свіжим повітрям… 5. Проблемне опитування. – До якої природи належить повітря? – Подивіться на сонечко.

Воно пестить нас своїм теплом, ніжним промінням. – До якої природи воно належить? – Вгорі на небі пливуть білі хмаринки… – Як ви думаєте, до якої природи належать вони? Чому? – Як ви гадаєте: школа, житловий будинок, що знаходиться біля неї належать до природи? Чому? – А якщо ми візьмемо автомобіль, кран…? Висновок.

Отже, природа – це все, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною. 6. РОБОТА В ГРУПАХ – жива природа – нежива природа – не належить до природи Фiзхвилинка V. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Робота в зошиті (с.13) 2. ІНТЕРАКТИВНИЙ МЕТОД “ПРЕСС”. (слайд 6) (розв’язання логічних завдань “Що зайве?

Чому?”) – Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта. – Дуб, камінь, Сонце, повітря. – Слон, ластівка, робітник, земля, комар. VІ. Підсумок уроку. Інтерактивний метод “Мікрофон” – Що таке природа? – Що належить до неживої природи? – Що належить до живої природи? – Чим жива природа відрізняється від неживої? – До якої природи належить людина? Чому? (відповіді учнів)

<

p>


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Я i Україна (1 клас) . Урок з презентацією