Тема. Перенос слів із подовженими приголосними звуками. Складання речень

Мета:
Ознайомити з прийомами Поділу
Для переносу слів з подовженими м’якими Приголосними;
Удосконалювати вміння правопису слів із такими приголосними; виховувати шанобливе ставлення до народної творчості, формувати поведінку відповідно до етикетних норм. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1.
Перевірка домашнього завдання (вправа 248)
– Прочитайте слова з подовженими приголосними звуками і поставте до них запитання. – Які споріднені слова ви дібрали? 2. Хвилинка чистопису

/> – Доберіть слова з цим буквосполученням. (Підборіддя, суддя, приладдя) – Складіть з одним із них речення і запишіть його. III.

Повідомлення теми й мети уроку – Сьогодні ми вчитимемося переносити по складах слова з подовженими м’якими приголосними. Також розвиватимемо вміння скла дати речення” IV. Робота над вивченням нового матеріалу 1.

Коментоване письмо (вправа 249)
– Подумайте, як можна поділити для переносу слова з подовженими приголосними. – Прочитайте правило на с. 104 і, користуючись ним, спишіть слова та

поділіть їх для переносу по-різному – З двома словами (за вибором)складіть і запишіть речення. 2.
Колективна робота (вправа 251)
– Прочитайте вірш і поясніть, як ви його розумієте. – Що траплялось у випадку, коли учні класу працювали недружно, сварились?

– Запишіть по пам’яті останній рядок вірша. Підкресліть слово з подовженим приголосним звуком. До цього слова доберіть з вірша слово, протилежне за значенням. 3. Самостійна робота (вправа 250)
– Прочитайте прислів’я і випишіть слова з подвоєними буквами, поділяючи їх для переносу. – Знайдіть у прислів’ях слова, протилежні за значенням.

4. Фізкультхвилинка V. Закріплення вивченого матеріалу 1
. Вибірковий диктант
– Випишіть з тексту загадки слова з подовженими звуками, поді ливши їх рисками для переносу по-різному. Загадка Підвелася в небо синє Дивна башта у долині. У середині – гудіння.

Гоготіння, клекотіння, Бо така у ній жарота, Бо така її робота. День і ніч вона невтомно Варить сталь.

А зветься… (домна). П. Коломієць 2. Робота із загадкою (вправа 253)
– Прочитайте й відгадайте загадку. – Які однакові звуки ви знайшли у виділених словах? Вимовте звуки, якими ці слова відрізняються.

Письмово поділіть виділені слова для переносу. 3. Самостійна робота (вправа 252)
– Випишіть слова з подовженими приголосними звуками, вставляючи пропущені букви. – До виділених слів доберіть споріднені так, щоб ненаголошений звук став наголошеним. Запишіть ці слова парами. 4. Робота
З Текстом (вправа 254)
– Що
Ви скажете про поведінку Миколи і Дмитрика? Чи чемні ці хлопці?

Складіть про це речення. – Складіть речення про те, як треба поводитися, якщо з кимсь не погоджуєшся.. VI. Підсумок уроку – Як треба переносити з рядка в рядок слова з подовженими м’якими приголосними звуками?

– Поділіть для переносу слова Насіння, старання, обличчя, взуття. – Складіть речення з одним-двома словами. VII. Домашнє завдання Правило на с. 104, вправа 255.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Тема. Перенос слів із подовженими приголосними звуками. Складання речень