Структура інтерактивного уроку (за К. М. Балютиною)

Структура інтерактивного уроку (за К. М. Балютиною)

ТЕМА: повинна включати назву розділу і конкретно тему уроку, який розглядається.

МЕТА: — навчальна (включає в себе зміст пояснювальної записки та вимоги на кінець навчального року )

— розвиваюча — приоритетне місце на уроці (розвиваємо пам’ять, мислення, мовлення, уяву).

— виховна (виховуємо особисті якості — охайність, посидючість, …)

ОБЛАДНАННЯ: обов’язково наявність індивідуальної, не повинно бути багато великих, дуже яскравих картинок, різного розміру ).

ХІД УРОКУ

І.

Актуалізація опорних знань (до 5 хв.)

А — Підготовка до сприйняття знань (коли учні нічого не знають з цієї теми ).

Б — Діагностика знань учнів з теми, що діти знають з теми.

ІІ.

Евокація ( Усвідомлення ) (до 22 хв.)

— Практична робота учнів — (фронтальна, групова, під керівництвом учнів )

— Презентація роботи.

ІІІ.

Рефлексія (до 5 хв.)

Самостійна робота учнів: (як кожна дитина засвоїла матеріал )- індивідуальні картки, диктант, …

Відповіді учнів повинні починатися словами: Я думаю…, я вважаю…, тому що…,

ІV.

Підсумок уроку

— То як знайти?

— Яким чином?

V. Домашнє завдання

(не обов’язково в кінці уроку)

— Досліди…

— Поспостерігай…

— Розкажи батькам… і т. п.

VІ.

Оцінювання

(не обов’язково в кінці уроку)

Педагогічна оцінка, самооцінка, взаємооцінка.

Критерії самооцінки і взаємооцінки.

— Активність 3 бали

— Компетентність (знання) 3 бали

— Уміння застосовувати знання 3 бали

— Уміння співпрацювати 3 бали

12 балів

Структура інтерактивного уроку

І. Мотивація

Мета — сфокусувати увагу учнів на проблемі і викликати інтерес до обговорюваної теми.

Використати для цього можна запитання, цитати, невеличкі історії, завдання тощо. (Займає цей етап не більше як 5 % робочого часу.)

ІІ. Представлення теми та очікуваних результатів

Мета — забезпечити розуміння учнями змісту їхньої діяльності, тобто того, чого вони повинні досягти в результаті уроку й чого від них очікує вчитель. (Приблизно 5 % часу.)

ІІІ. Надання необхідної інформації

Мета — дати учням достатньо інформації для того, щоб на її основі виконувати практичні завдання. Це може бути міні-лекція, ознайомлення з роздатковим матеріалом.

Презентація виконаного домашнього завдання. На самому уроці вчитель може ще раз звернути увагу на інформацію, особливо на практичні поради, якщо необхідно — прокоментувати терміни або організувати невеличке опитування. (Приблизно 10 % часу заняття.)

ІV. Інтерактивна вправа — центральна частина заняття

Мета — практичне засвоєння матеріалу.

Послідовність проведення цього етапу така:

— інструктування — вчитель розповідає учням про мету вправи, про правила, про послідовність дій та обсяг часу на виконання завдань; запитує, чи все зрозуміло;

— об’єднання в групи і (або ) розподіл ролей ;

— виконання завдань (учитель виступає організатором, консультантом, ведучим дискусії);

— презентація результатів роботи;

— на інтерактивну вправу відводять 60 % часу на уроці.

V.

Підбиття підсумків

Мета — обговорення задля усвідомлення зробленого на уроці. Слід повернутися до очікуваних результатів, оголошених на початку уроку.

Бажано поставити учням запитання :

— Що нового дізналися?

— Яких навичок набули?

— Як це можна застосувати в житті?

— Що сподобалося на уроці?

На цей етап відводять до 20 % часу на уроці.




Структура інтерактивного уроку (за К. М. Балютиною)