Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів за ма­люнками предметів і монет

Тема. Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів зз малюнками предметів і монет

Мета: формувати компетентності: Ключові {вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; Соціальну – Брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари; Загальнокультурну – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту самостійно опрацьованого матеріалу підручника; Здоров’язбережувальну (життєві навички,

що сприяють соціальному здоров’ю) – слухати пояснення вчителя, а у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування) та Предметні: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти у складанні прикладів за малюнками, у розпізнаванні геометричних фігур; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність, любов до природи

Обладнання: комп’ютер, диск, геометричні фігури для індивідуальної роботи, картки, таблиця, картка “сонечко” для самооцінки

ХІД УРОКУ

І. Організація учнів до роботи на уроці

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1.

Гра “Мовчанка ” Слайди (комп’ютер ) {робота з числовим віялом)

2 + 3 2 + 7

1 + 3 5 + 3 4 + 2

Діти показують відповідь розв’язаного приклада

2 Гра “Десять клітинок”

– Обведіть у зошиті 10 клітинок. Розфарбуйте 3-тю, 6-ту і 9-ту

Клітинки. Скільки всього клітинок розфарбували?

3. Каліграфічна хвилинка. “Конкурс красунь”

Записати рядок цифри 10.

4. Геометричний матеріал

– Що спільного у всіх трьох масок і чим вони різняться?

5. Весела лічба

До зайчика на обід

Завітав дружок-сусід.

Зайченята поруч сіли

Та по п’ять морквинок з’їли.

Хто з вас вміє рахувать?

Скільки буде п’ять та п’ять?

– Отже, яке ж число ми сьогодні продовжимо вивчати?

III. Повідомлення мети, завдань уроку.

І/.Ознайомлення з новим матеріалом

1. Вступне слово вчителя. Історичні відомості

– Число 10 виступало у стародавні часи символом гармонії й по-
вноти, достатку. Десяток став основою десяткової системи обчис-
лення, яку використовують у всьому світі. Ви знаєте, що кожне ім’я
мало своє число. А число 10 складається з 1 і 0, отже, десятьом відпо-
відає число імені 1 – це Віра, Наталка, Оксана, Толя, Ілля. Ви енер-
гійні, впевнені у своїх силах і можливостях, сміливі, любите ризик.
Але мудреці радять не втрачати голову й десять разів подумати,
перш ніж братися за справу.

2. Гра “Чарівні фігурки” {робота з індивідуальним матеріалом)

-Покладіть 10 квадратиків. Відсуньте 1 квадратик убік.

-Скільки квадратиків ліворуч? А скільки праворуч?

-Як можна дістати число 10?

Діти, відкладаючи по 1 квадратику вбік, називають усі випадки складу
числа 10. Учитель записує приклади на дошці, а діти – в зошиті.

Фізкультхвилинка

Спробуй пальці рахувать:

Один, два, три, чотири, п’ять.

Один, два, три, чотири, п’ять.

Десять пальців, пара рук –

От твоє багатство, друг.

3. Робота з дидактичним матеріалом (БУДИНОЧОК – на дошці та в підручнику – олівцем.)

4. Вправа на засвоєння складу числа 10 (КАРТКИ – в парах)

-Розгляньте малюнки й поясніть, як дістали число 10.

4 Робота в зошиті з друкованою основою ( С.37 № 1, 2)

5 Робота з числовим рядом ( Слайди (комп’ютер )

-Назвіть пропущені числа.

-Яке число в цьому ряді найбільше?

-Назвіть сусідів числа 9. –

-Назвіть всі числа, більші від 2, але менші від 9.

-Назвіть всі числа, більші від 1, але менші від 10.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з монетами. Складання прикладу на знаходження суми 10 (Конверт – в парах)

– Якими монетами зможеш розрахуватися в магазині, якщо тобі треба дати продав чині 10 к.?

Фізкультхвилинка

Раз – піднятись, підтягнутись.

Два – зігнутись, розігнутись.

Три – в долоні 3 плеска,

Головою 3 кивка.

На чотири – руки ширше.

П’ять – руками помахати.

Шість – за парту тихо сісти.

З. Віршовані задачі

– У Андрія шість книжок,
А в Павла – чотири.
Скільки книжечок разом

Ви вже полічили? (6 + 4 = 10)

– Сім горобців на гілку сіли,
До них три ще прилетіли.
Скільки горобців усього

На нашім дереві було? (7 + 3 = 10)

– 9 кошенят пісок копають
Та на сонці загоряють.
Ще одне сидить в траві.

Скільки всіх?

Скажіть мені? (9 + 1 =10)

– В чепурненькій годівниці
Горобці сидять, синиці.
Шість горобчиків завзято
Узялись зерно клювати.
На мотузці куснем сала
Дві синички ласували.
Полічи на рахівниці,

Скільки пташок в годівниці? (8 + 2=10)

– Як ви думаєте, хто потурбувався про годівниці для пташок? Для чого дорослі і діти чіпляють годівниці? Хто вже майстрував годівнички?

Чи допомогло це пташкам?

Підкреслити приклади у зошиті.

4. Картки (диференційовані завдання)

V. Підсумок уроку. Рефлексія

-Яке число було головним сьогодні на уроці?

-Назвіть склад числа 10.

-Яке завдання сподобалося найбільше?

-Оцініть свою роботу сонечком.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів за ма­люнками предметів і монет