Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему “Наші літні канікули”. Вимова й правопис слова виразно
Мета: удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння складати розповіді за малюнками; виховувати в учнів культуру слухача й співрозмовника. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1.
Перевірка домашнього завдання (вправа 8) – Прочитайте пари слів, що утворилися. Назвіть літери, якими вони відрізняються. – Які речення ви склали? Прочитайте.
– Що ви знаєте про звуки? – Чим вони позначаються на письмі?
2. Хвилинка
НІ. Повідомлення теми й мети уроку – Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати вміння аналізувати Звуко-буквений склад слів, складатимемо розповідь про свої літні кані Кули. IV. Повторення та закріплення вивченого матеріалу 1. Колективна робота (вправа 9) – Прочитайте букви алфавіту, назви яких закінчуються на – є. Про-довжте ряд: “бе”, “ве”, “че”, … – Запишіть на вибір три букви і скажіть, які звуки вони позначають на письмі.
2.
Окремо вимовте у кожному з них останній звук. – Запишіть у три стовпчики слова, які закінчуються на голосний, твердий, м’який приголосний. – Складіть речення з виділеними словами. – Пригадайте, чим голосні звуки відрізняються від приголосних.
4. Фізкультхвилинка 5. Словникова робота – Прочитайте слово в рамці на с. 7. 11 – Що означає слово виразно? – Складіть звукову модель цього слова. – Поділіть слово виразно для переносу з рядка в рядок.
– Складіть правила заучування вірша напам’ять, використовуючи слово виразно. 1) Прочитай вірш виразно. 2) Розділи його на смислові частини.
3) Вивчи напам’ять кожну частину.
4) Розкажи виразно весь вірш. – Користуйтесь цими правилами, вивчаючи вірші напам’ять. 6. Розвиток зв’язного мовлення. “Наші літні канікули” (вправа 12) – Розгляньте малюнки та опишіть їх зміст. Дайте імена дітям. – Що робить дівчинка? – Чим зайняті хлопчики? – Що здивувало дівчаток? – Розкажіть, як ви провели канікули.
Дайте відповіді на запитання. – Запишіть одне речення (за вибором). V. Підсумок уроку – Назвіть пари приголосних звуків за твердістю-м’якістю. – Які звуки на письмі позначає буквосполучення дз? – Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? – Відгадайте загадку. Коли хочеш ти читати, То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш, То нічого не вгадаєш. (Абетка або азбука, алфавіт) – Складіть звукові моделі слів-відгадок. VI.
- Тема. Перенос слів із подовженими приголосними звуками. Складання речень Мета: Ознайомити з прийомами Поділу Для переносу слів з подовженими м’якими Приголосними; Удосконалювати вміння правопису слів із такими приголосними; виховувати шанобливе ставлення до народної творчості, формувати поведінку відповідно до етикетних норм. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 248) – Прочитайте слова з подовженими приголосними […]...
- Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання розповіді “День народження” за поданим планом Мета : систематизувати й закріпити знання учнів про речення; вчити будувати речення різних тестів; розвивати мовлення дітей; виховувати культуру стосунків і спілкування. Обладнання: тлумачні словники. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 153) Перевірка – індивідуальне опитування. – Які речення за метою висловлення є у […]...
- Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень Мета : проаналізувати результати контрольної роботи; ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, їх характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розширити уявлення учнів про різноманітність професій. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи 1. Загальна оцінка результатів контрольної роботи 2. Індивідуальні зауваження 3. Аналіз помилок НІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання […]...
- Тема. Апостроф. Правило вживання апострофа. Складання речень. Навчальне аудіювання (“Найгарніша мама”) Мета: поглибити знання учнів про вживання апострофа; учити правильної артикуляції слів, у яких пишемо апостроф; розширювати лексичний запас учнів і вдосконалювати вміння зв’язно висловлюватися; виховувати товариськість, чуйність і вдячне ставлення до своїх доброзичливців. Обладнання: зображення шпака на гілці; посібник І. Дівакової “Аудіювання на уроках читання у 2-4 класах” (2-е вид., перероб. – Тернопіль: Підручник і […]...
- Тема. Закріплення вивченого про тверді та м’які приголосні звуки Звуко-буквений аналіз слів. Складання усної розповіді за малюнком та опорними словами Мета: закріпити вивчене про тверді та м’які приголосні; формувати правильне уявлення про звуко-буквений склад слова; удосконалювати вміння проводити звуко-буквений аналіз слова; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати повагу до хліборобської праці. ХІД УРОКУ I. Організаційний Момент II. Актуалізація Опорних Знань Та Мотивація Навчання 1. Перевірка […]...
- Твір на тему: “Як я провів літні канікули” Твір на тему: “Як я провів літні канікули” Літні канікули Коли наступає літо, у мене відразу піднімається настрій. Не те, щоб воно в мене було поганим навесні, узимку або восени, але той факт, що не потрібно нікуди йти, вставати в школу, готовити щодня уроки мене дуже радує Улітку я займаюся всім тим, на що бракує […]...
- Тема. Ознайомлення з префіксом як значущою частиною слів Мета: Організувати спостереження за роллю префіксів у словах, їх словотвірною функцією; ознайомити з основними значеннями найуживаніших префіксів; вчити вживати антоніми в мовленні; вдосконалювати вміння знаходити корінь, закінчення, основу у словах; виховувати любов до природи, культуру писемного мовлення. Обладнання: Маршрут подорожі, тема на дошці, наочність, “Сходинки слів”, малюнок лісу, казковий герой – Сова, хвилинка каліграфії, малюнок […]...
- Урок рідної мови у 7 класі “Правопис дієприслівників. Не з дієприслівниками” У р о к р і д н о ї м о в и у 7 к л а с і Тема: ” Правопис дієприслівників. Не з Дієприслівниками” Мета. Учити дітей правильно писати дієприслівники з орфограмами ” буква И в дієприслівникових суфіксах”, ” Не з дієприслівниками”, розвивати вміння аналізувати, порівнювати, конструювати мовні явища; виховувати прагнення […]...
- Конспект уроку з української мови “Слова, які означають назви предметів” Мета: дати поняття про предмет і слово як його назву; формувати вміння ставити питання до слів-предметів, визначати назви істот та неістот; вчити розпізнавати слова, які відповідають на питання хто? що?; ознайомити з новим словниковим словом; розвивати мислення, уміння аналізувати; удосконалювати вміння працювати в групах та парах. Обладнання: Презентація, малюнки, картки, спів пташки Тип уроку: Вивчення […]...
- Тема уроку. Майбутній час. Правопис – тьоя, – шся в кінці дієслів Мета: ознайомити учнів з особливостями творення Дієслів майбутнього часу, формувати вміння їх відмінювати, виділяти орфограму “Буквосполу-чення – ться, – шся в дієсловах” та обгрунтовувати вибір написання; розвивати логічне мислення, орфографічну пильність; виховувати любов до Батьківщини, рідної матері. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, таблиця “Майбутній час дієслів”. ХІД УРОКУ І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Усне повідомлення […]...
- Присловная підрядний зв’язок – Підрядні зв’язки слів і словосполучення, Синтаксис Гарна книга – та, у якій автор говорить те, що повинне, не говорить того, що не повинне, і говорить так, як повинне. Аристотель Присловная підрядний зв’язок Присловная підрядний зв’язок Присловная підрядний зв’язок – це зв’язок, визначений властивостями знаменного слова й (позиції, що осуществляющаяся незалежно від синтаксичного места,) цього слова в реченні: знаменне слово саме по […]...
- “Грипи слів за значенням” Урок З української мови На тему “Грипи слів за значенням (синоніми, антоніми, омоніми)” (5 – А клас) Учитель Української мови Та літератури СШ №74 Сліпець Т. В. М. Дніпропетровськ Тема: Групи слів за значенням (синоніми, антоніми, омоніми) Мета: Навчити П’ятикласників знаходити в тексті синоніми, Антоніми, омоніми, добирати синоніми, антоніми, омоніми До слів лексичної системи української […]...
- Определение Звукоподражательные слова Звукоподражательные слова (ономатопоэтические слова) – неизменяемые слова, условно воспроизводящие звуки живой и неживой природы, окружающей среды: пиф-паф, тик-так, хи-хи-хи, гав-гав, мяу, дзынъ и т. п. Звукоподражательные слова находятся вне классификации слов по частям речи. Формальным признаком большинства звукоподражательных слов является редупликация, то есть полный или частичный повтор слова: кар-кар, буль-буль и т. п. Звукоподражательные слова […]...
- Присловные й неприсловные зв’язку – Підрядні зв’язки слів і словосполучення, Синтаксис Немає слова, що було б так замашисто, жваво, так виривалося б з-під самого серця, так би кипіло й животрепетало, як влучно сказане російське слово. Гоголь Микола Васильович Присловние й неприсловние зв’язку Присловние й неприсловние зв’язку У реченні, узятому окремо або вхідному в який-небудь відрізок зв’язного мовлення, у текст, словоформи з’являються в синтаксичних зв’язках і відносинах, […]...
- Твір на тему “Осінні канікули” Осінні канікули Я не люблю осінь за її погану погоду й холодні вітри. Але один раз я потрапив восени на природу, і зрозумів, що це дуже гарна пора року. Причому, краса особлива, несхожа на весняну, коли все пробуджується. Мені нечасто вдається побувати в лісі восени, а цього року однокласник запропонував провести канікули в його рідні […]...
- Тема уроку. Зв’язне мовлення. Особливості побудови розповіді про процес праці Мета: ознайомити учнів з особливостями побудови розповіді про процес праці; розвивати логічне та образне мислення, пам’ять, увагу; виховувати любов до праці, повагу до трударів. Обладнання: тлумачний словник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Робота з текстом. – Прослухайте текст. Визначте тип та стиль мовлення, тему Та головну думку висловлювання. Доберіть заголовок. Напередодні […]...
- Тема. Контроль та оцінювання знань за темою “Слова, що називають дії предметів” Мета: перевірити рівень сформованості знань та вмінь учнів за темою “Слова, що називають дії предметів”; формувати культуру оформлення письмових робіт; виховувати організованість, уважність, акуратність. ХІД УРОКУ I. Організаційний Момент II . Контроль Та Оцінювання Знань ( Тестування ) Варіант 1 1. Познач правильну відповідь. Слова, що називають дії предметів, відповідають на питання: А) хто? що? […]...
- Узагальнення знань і вмінь учнів за темою “Речення”. Перевірна робота Мета : узагальнити знання про речення; з’ясувати рівень знань і вмінь учнів за темою з метою їх подальшої корекції; виховувати старанність, уважність, охайність у роботі. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми й мети уроку III. Актуалізація опорних знань – Що таке речення? Як його впізнати? – Які типи речень за метою висловлювання ви […]...
- Художній аналіз вірша “Я не знаю мудрості” У віршах поета переважають мотиви неприйняття миру, меланхолія, скорбота, але для нього характерні й риси імпресіонізму: здатність передати мить, твердження скороминущості життя, мінливість настроїв. Всі ці риси й мотиви ми можемо простежити в даному вірші: “У кожній скороминущості бачу я мири,/Повні мінливої райдужної ігри”. Даний вірш складається із двох чотиривіршів. Залежно від закінчення – чоловіча […]...
- Інтегрований урок української мови в 1 класі (навчання грамоти: читання та мова) Тема уроку. Повторення вивченої букви “ка”. Правопис великої букви у власних назвах. Письмо елементів та великої букви “Ка” Розвиток мовлення за змістом тексту В. Сенцовського “Хоробрий Тимко” Мета. Формувати компетентності: Ключові {вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; Соціальні – Брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари (групи); Загальнокультурні […]...
- Урок розвитку зв”язного мовлення у 8 класі. Аналіз контрольного твору-роздуму “Поняття моралі” Мета: Вчити учнів удосконалювати тексти творів, аналізувати, Виправляти типові помилки, формувати навички роботи В групах та індивідуально, розвивати усне та писемне Мовлення, виховувати високі моральні якості: людяність, Співчуття, гуманізм, патріотизм… Тип: Урок розвитку зв’язного мовлення. Хід уроку I . Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети, завдань уроку. 1. Загальна характеристика оцінювання творів. 1 2 3 […]...
- Твір на тему: Аналіз творчості Володимира Самійленко Широкої Популярності набув твір “На печі” (Українська патріотична дума), написаний у 1898 році. Це гостра сатира на панів-“патріотів”, які видають себе за оборонців прав українського народу. У вірші змальований образ пана-“патріота”, який, не злазячи з печі, боронить рідний край. Він вважає себе справжнім патріотом, бо ж лежить не на чужій, а на українській печі, звідки […]...
- Навчання грамоти: Звуки, , позначення їх буквами Кк “ка” Відкритий урок Навчання грамоти 1 клас (читання) Мета: Ознайомити з буквою “ка” та її звуковим значенням. Закріплювати вміння читати прості склади типу злиття та складні – типу ПГП. Вчити правильно вимовляти твердий і пом’якшений звук. Розширювати уявлення про слова, що однаково звучать, але мають різне значення. Розвивати пам’ять, логічне мислення, навички звукового аналізу слів. Виховувати […]...
- Бесіда позакласного читання. Аналіз Казок Василя Королева-Старого “Нечиста Сила”, “Мавка Вербинка” Мета : розглянути зміст казок “Нечиста сила”, “Мавка Вербинка”; вчити учнів вмотивовувати свою думку, робити висновки, узагальнення; розвивати навички виразного читання; вміння аналізувати прочитане, розрізняти добро і зло, смішне і страшне, фантастичне і реальне. Обладнання : портрет письменника В. К. Королева-Старого, малюнки до казок, видання казок “Нечиста сила”. Заглядає в шибку казка сивини очима, Материнська […]...
- Сочинение на тему: СЛОВА – ЖЕМЧУГ, НО КОГДА ИХ МНОГО, ОНИ ТЕРЯЮТ ЦЕНУ СЛОВА – ЖЕМЧУГ, НО КОГДА ИХ МНОГО, ОНИ ТЕРЯЮТ ЦЕНУ Речь – это бессмертный дар, которым Бог наделил всех людей на земле. Речь – это слова, многочисленные и многообразные. А что такое слово? На первый взгляд может показаться, что это очень легкий вопрос, но как бы ни так. Слово – это нечто хрупкое и ранимое, […]...
- Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів за малюнками предметів і монет Тема. Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів зз малюнками предметів і монет Мета: формувати компетентності: Ключові {вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; Соціальну – Брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари; Загальнокультурну – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту самостійно опрацьованого […]...
- Другорядні члени речення Урок української мови у 5 класі. Тема: Другорядні члени речення. Мета: – ознайомити учнів із другорядними членами речення, навчити визначати їх у реченні; розвивати вміння і навички, визначати і розрізняти другорядні члени речення, аналізувати їх; виховувати навики самостійної роботи з підручником. Очікувані результати: Учні мають поняття про другорядні члени речення, вміють їх визначати і Розрізняти, […]...
- Розробка урока з навчання грамоти Тема: Письмо малої і великої букви “б”. Урок-мандрівка. Українська мова.1-й клас. Мета: Закріплювати навички зображення вивчених букв; розвивати вміння писати під диктовку, здійснювати звуко-літерний аналіз слів; виховувати культуру поведінки. Обладнання: Паперові квіти з буквами, слова з диктанту-“блискавки”, напис “Будь ласка, просимо до нас у королівство”, звукові схеми слів здоба, булка, банан, ковбаса, малюнки бублика, барабана, […]...
- Конспект урока русского языка в 3 классе на тему “Правописание безударных гласных в корне слова” Конспект урока русского языка в 3 классе Автор: Левцова Елена Александровна, учитель начальных классов МКОУ “Муравьевская средняя общеобразовательная школа “, Омская область, Называевский район, с. Муравьевка Описание материала : Предлагаю вам конспект урока русского языка в 3 классе “Правописание безударных гласных в корне слова “. Данный материал будет полезен учителям начальных классов. Педагогические задачи : […]...
- Закоханий у вроду слів (основні мотиви лірики М. Зерова) Сучасникам у історії української літератури відкриваються все нові й нові імена інтелігентів-літераторів. справжніх патріотів своєї землі. Вони йдуть до нас із небуття і переходять в безсмертя. Серед багатьох таких імен – ім’я Миколи Зерова, батька українського неокласицизму. Творча спадщина Зерова значна й багатогранна: він залишив нам вірші, написані в різних жанрах, поетичні переклади, антології, літературно-критичні […]...
- Виховна година: “Слово до слова – зложиться мова” Мета: формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без Якого не може існувати ні народ, ні Україна, збагатити та доповнити наявні знання ; розвивати і корегувати логічне мислення, пізнавальні та пошукові інтереси школярів, увагу, пам’ять, фонематичний слух; Виховувати любов до рідної мови, поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти українською мовою. Обладнання: плакати-вислови […]...
- Сочинение на тему Человек слова и дела “Человек слова” довольно весомое словосочетание. Несет огромный смысл, значение для общества. Сегодня редкость найти человека, умеющего держать слово. В народе про такого человека говорят, что он “на весь золото”. На востоке есть мудрое изречение: “Самое важное в человеке – умение работать над собой; иметь цену своему слову. Если нулевая цена слову, то доверять ему не […]...
- Сочинение на тему: Добрые слова “Будьте добры!” – каждодневно обращаемся мы с просьбами что-то передать, сообщить, отправить. Говорим, как и положено, из вежливости. А может, стоит чаще употреблять слова? Разве не замечаем мы, как становится радостнее у нас на душе, когда улучшается настроение у тех, кто вокруг нас. Благородный пример в конечном счете заразителен. Добрые дела порождают цепную реакцию. Так […]...
- Что такое Морфемный анализ слова (разбор слова по составу) Морфемный анализ слова (разбор слова по составу) – разложение слова на составляющие его значимые части – морфемы, установление функционального и структурного статуса этих морфем, а также соотношения их друг с другом в пределах данного слова. При разборе слова по составу следует придерживаться определенного порядка выделения морфем. Порядок разбора слова по составу обычно такой: 1) выделить […]...
- Літні явища природи Літні явища природи Коли починається календарне літо – відомо всім, але коли воно починається з біологічної точки зору або натуралістичної? У науці прийнято вважати, що літо починається в період Літнього сонцестояння, що доводиться на 20-21 червня. Самий довгий день і сама коротка ніч, з якої стартує зворотний звіт денного часу Погода коштує відмінна. Всі явища […]...
- Брати наші менші У багатьох із нас удома живуть собака, кіт, папуга, рибки чи якісь екзотичні тварини. Ці створіння стають членами наших родин, ми любимо їх як рідних, дбаємо про їхнє здоров’я. Однак, піклуючись про своїх “домашніх улюбленців”, ми зазвичай забуваємо про інших тварин, тих, які нам не належать, дозволяємо кривдити або й знищувати їх… Останнім часом люди […]...
- Наші автобіографії Спогад живуть у нас. Спогади сховані в нас. Спогади є нашим минулим, тим, що залишилося від минулих подій, почуттів, думок. Гуляючи алеями своєї душі, слухаючи музику своєї душі, ми коштуємо в їхній тіні. Людина без спогадів – людин без минулого. Деякі змушують нас червоніти й понині, щось згадуємо ми зі сміхом, деякі ми називаємо найкращими […]...
- Значення п’єси “Мина Мазайло” в наші дні Микола Куліш був багатогранно обдарованим художником. Людиною виняткової творчої та громадської енергії, самобутнім новатором-експериментатором. Одна з п’єс, де виявляються політичні погляди автора, – “Мина Мазайло”. Роботу над комедією “Мина Мазайло” Микола Куліш завершив наприкінці 1928 року. Ніхто в багатонаціональній літературі ще так нещадно не оголював й не висміював пухлин зловісного, войовниче настроєного великодержавного шовінізму. Доля […]...
- Аналіз вірша В. Маяковського “Послухайте!” Вірш “Послухайте!” написаний у 1914 році. У віршах цього періоду уважний читач почує не тільки фамільярні, глузливі, зневажливі інтонації, але і, придивившись, зрозуміє, що за зовнішньою бравадою – ранима, самотня душа. Цілісність характеру поета, людська порядність, що допомагала орієнтуватися у головних проблемах часу, внутрішня переконаність у правоті своїх моральних ідеалів відокремлювали Володимира Маяковського від інших […]...
- Олімпіадні завдання з української мови для учнів 4-х класів У кожному рядку підкресли зайве слово: 5 б. А) малюнок, мальований, малятко, маляр; б) сільниця, сільський, сіль, солоний; в) чайка, чаїнка, чай, чаювання; г) дубок, дубовий, дублер, дубняк; д) дощик, задощило, дощовий, дощатий. З поданих слів склади і запиши речення, підкресли головні члени речення. Над кожним словом познач частину мови 10 б. Поле, у, долині, […]...