Конспект уроку в 5 класі Тема:,, Загальне поняття про іменник «
Дата проведення:___________________
Тема уроку: Загальне поняття про іменник.
Мета: Закріпити знання учнів про загальне значення та граматичні ознаки
Іменника, формувати вміння розпізнавати іменника серед інших
Частин мови, навички добору антонімів, слів, що викликають
Асоціацію до заданого слова; уміння за серією малюнків складати
Зв’язну розповідь;
Корегувати вади психічних процесів, мовленнєві уміння;
Виховувати старанність, наполегливість, спостережливість, інтерес до
Вивчення української мови.
Обладнання: Кросворд, сюжетні малюнки, картки із завданнями, ватман,
Маркери, грамзапис, лабіринт, мікрофон.
Тип уроку: Вдосконалення знань і умінь.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Нервово — психологічна підготовка.
Кросворд «Чарівні клітинки». Відгадайте загадки, відгадки впишіть у відповідні клітинки. Яке слово отримали?
1.Кожен його від народження має, але сам дуже рідко вживає. (їм ‘я)
2.Як не бий, він не заплаче, тільки сам завзято скаче. (М’яч)
3.Будівельникам в пригоді стане екскаватор
А як схочеш вниз чи вгору-
Стань на…. (ескалатор)
{C}4. {C}Сімсот воріт, та один вхід. (Невід)
{C}5. {C}Махнула птиця крилом — закрила півсвіту чорним рядном. (Ніч)
{C}6. {C}До кожної роботи
треба ще й охоти.
Якщо мову знаєш —
проблему подолаєш.
Син — сини, тин-тини:
спільне і відмінне віднайди. (И)
{C}7. {C}Біла рілля, чорне насіння:
хто його сіє, той розуміє,
Хто його знає, той і позбирає. (Книжка)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
2. Організація класу (перевірка готовності до уроку).
ІІ. Основна частина.
1. Перевірка домашнього завдання с.120 Вправа 315.
Учень називає дібрані іменники та питання до них, інші за бажанням доповнюють, називаючи свої приклади. ( ,, Мікрофон» )
Назви тварин :корова ( хто?), свиня ( хто?)…
Назви рослин: бузок (що? ), звіробій ( що?)… і т.. д.
Запитання до класу:
— Що таке іменник?
— Що означають іменники?
— На які питання відповідають?
— До яких іменників ми ставимо питання Хто?, а до яких Що??
2. Повідомлення теми, мети уроку.
Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про іменник, його граматичні ознаки, уміння розпізнавати іменника серед інших частин мови, виконаємо цікаві творчі завдання.
3. Закріплення та узагальнення знань, умінь.
1. Робота в малих групах ( Іменники живі — неживі ).
— А зараз ми з вами попрацюємо в групах. Поділіться на дві групи. Кожна група на картках отримує завдання : з ряду слів знайти і записати на аркуші іменники.
Розподіліться ролями.
І група : Молодість, молодий, молодіти; весна, весняний, веснянка; зелень,
Зелений, зеленіти; праця, працівник, працьовитий.
ІІ група: Село, селянин, сільський; добро, добрий, задобрити; літо, літній,
Літня; краса, красивий, красуватися; робота, робітник, робити.
Аналіз виконаної роботи.
— Скільки іменників записала кожна група?
2. Робота з підручником.
Виконання вправи 322 с. 122 ( списування із завданням : замінити виділені слова, що означають ознаки предметів і дії предметів, іменниками. до іменників поставити питання.)
Вірити в перемогу — (що?) віра в перемогу. Веселий — (що?) веселість.
3. Фізпауза.
1) вправи на увагу ( очима вести за рукою вчителя по лабіринту);
2) танцювальні вправи під музику;
3) вправи для дихання.
4. Складання розповідного тексту на тему,, Зима» ( колективно).
Розглядання сюжетних малюнків. Складання речень до кожного. Запис тексту.
Зима
Настала сувора зима.. Замерзли річки й озера. Поля вкрились білим снігом. Тепер можна кататися на лижах.
Весело дітям. Діти мчать на ковзанах по морозному льоду річки.
5. Складання,, асоціативного куща» ( вчитель малює схему на ватмані )
Всі ми любимо зиму і завжди з нетерпінням чекаємо її приходу. З чим у вас асоціюється зима. Доберіть слова, які нагадують вам про зиму.
6. Робота в парах.
Учні отримують картки із завданнями : дібрати слова протилежні за значенням.
Вечір — … . Добро — … .
Радість — … . Весна — … .
ІІІ. Заключна частина.
1. Оцінювання роботи учнів на уроці.
2. Домашнє завдання : І група — с. 122 Вправа 323,
ІІ група — с. 123 Вправа 324,
Повторити правило с.119.
3. Настанова на перерву.
- Загальне поняття про іменник. Іменники — назви істот і неістот Тема. Загальне поняття про іменник. Іменники — назви істот і неістот. Мета : розширити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, познайомити з іменниками — назвами істот і неістот, учити розрізняти їх за характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розвивати мовлення, пам’ять; розширити уявлення учнів про різноманітність професій; виховувати любов до рідної землі, […]...
- Конспект уроку української мови в 5 класі Тема:,, Орудний відмінок іменників Дата проведення:____________________ Тема уроку: Орудний відмінок іменників в однині: закінчення: — ом, — ем, — єм. Мета: Удосконалювати уміння учнів змінювати іменники чоловічого і Середнього роду в орудному відмінку, правильно писати та Визначати закінчення в 0.в. однини; розвивати і корегувати Довільну увагу, логічне мислення, зорову і слухову пам’ять, Сприймання, мовленнєві уміння; Виховувати старанність, наполегливість, прагнення […]...
- Тема уроку. Дієприкметник як особлива форма дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Мета: дати поняття про дієприкметник як особливу форму дієслова; навчити учнів розпізнавати дієприкметники в реченнях, доцільно використовувати їх у власному мовленні; сприяти збагаченню словникового запасу учнів, виховувати повагу до героїчного минулого нашої батьківщини, вшанувати пам’ять загиблих співвітчизників. Обладнання: узагальнюючі таблиці «Дієприкметник», «Порів — Няй» та «Розрізняй», підручник. ХІД УРОКУ І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. […]...
- Конспект уроку математики у 8 класі Конспект уроку з математики в 8 класі Дата:_________ Тема: Площа прямокутника ( квадрата). Мета: систематизувати та поглибити знання учнів з обчислення площ прямокутника (квадрата).Розвивати пізнавальну активність, логічне мислення учнів. Коригувати знання, вміння, навички учнів, мовлення, психічні процеси. Виховувати вміння працювати самостійно, позитивне ставлення до вивчення предмету. Обладнання : слайд — таблиця «Співвідношення одиниць площі», математичне […]...
- Конспект уроку світової літератури у 6 класі Тема уроку : Роман (бессмертное произведение) Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» і його місце в світовій літературі. Мета : повторити ключові сюжетні епізоди роману; допомогти учням визначити проблеми твору, зрозуміти їх вирішення; розвивати усне мовлення учнів, уміння конкретизувати набуті знання; виховувати працелюбність, терплячість, співдружність, віру в духовні та фізичні сили людини. Тип уроку : урок узагальнення […]...
- Конспект уроку з геометрії в 9 класі. Узагальнення і систематизація знань, умінь та навичок з теми : «Правильні многокутники» Тема уроку:Узагальнення і систематизація знань умінь та навичок з теми «Правильні многокутники.» Мета: Закріпити та узагальнити знання, уміння та навички учнів з теми «Правильні многокутники», вдосконалювати вміння застосовувати теоретичні знання при розв’язуванні задач; розвивати творчі здібності учнів, виховувати у них відповідальність за отримані знання, виховувати почуття колективізму. Тип уроку: Презентація теми. І. Організаційний етап. Перевірка […]...
- Наш вернісаж. Робота в графічному редакторі Paint. конспект уроку у 2 класі Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 86 Макіївської міської ради Донецької області Конспект уроку З » Сходинок до інформатики » 2 клас На тему » Наш вернісаж. Робота в графічному редакторі Paint. « Вчитель : Киричевська Олена Григорівна Тема уроку : » Наш вернісаж. Робота в графічному Редакторі Paint. « Мета уроку: — закріпити навички […]...
- Конспект уроку математики в 6 класі Дата: Клас: 6 Тема: «Розв’язування задач на рух» Тип уроку: Урок повторення, узагальнення та систематизації знань. Мета уроку: закріпити знання учнів з теми та вміння розв’язувати задачі На рух, формувати вміння розв’язувати обернені задачі Використовуючи зв’язок між величинами: швидкістю, часом, Відстанню. Корегувати знання, вміння, навички учнів, математичне Мовлення, психічні процеси. Розвивати мислення, уяву, вміння аналізувати, […]...
- План — конспект уроку з англійської мови у 5 класі на тему: » Мої домашні улюбленці» Тема: My pets Цілі уроку: Практична: навчити учні розповідати про своїх домашніх улюбленців Освітня: розширювати кругозір учнів знаннями про домашніх тварин Розвиваюча: Розвивати мовну здогадку та логічне мислення учнів Виховна: виховувати в учнів любов до тварин, до оточуючого середовища Обладнання :плакати з зображеннями домашніх тварин. Схематичний план уроку: Початок уроку. Організація класу. Бесіда з черговим. […]...
- Урок розвитку зв»язного мовлення у 8 класі. Аналіз контрольного твору-роздуму «Поняття моралі» Мета: Вчити учнів удосконалювати тексти творів, аналізувати, Виправляти типові помилки, формувати навички роботи В групах та індивідуально, розвивати усне та писемне Мовлення, виховувати високі моральні якості: людяність, Співчуття, гуманізм, патріотизм… Тип: Урок розвитку зв’язного мовлення. Хід уроку I . Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети, завдань уроку. 1. Загальна характеристика оцінювання творів. 1 2 3 […]...
- Конспект уроку геометрії в 9 класі. Урок узагальнення і систематизації знань, умінь та навичок з теми «Розв’язування трикутників» Тема:Урок узагальнення і систематизації знань, умінь та навичок з теми «Розв’язування трикутників». Мета:повторити, закріпити та узагальнити знання і вміння учнів, формувати вміння застосовувати знання теоретичного матеріалу при розв’язуванні задач, виховувати відповідальність за отримані знання, виховувати почуття колективізму. Тип уроку: Презентація теми. Обладнання: індивідуальні картки-завдання, малюнки підготовлені групамиучнів до свого модуля. І. Організаційний момент. Перевірка готовності […]...
- Конспект уроку з української мови «Слова, які означають назви предметів» Мета: дати поняття про предмет і слово як його назву; формувати вміння ставити питання до слів-предметів, визначати назви істот та неістот; вчити розпізнавати слова, які відповідають на питання хто? що?; ознайомити з новим словниковим словом; розвивати мислення, уміння аналізувати; удосконалювати вміння працювати в групах та парах. Обладнання: Презентація, малюнки, картки, спів пташки Тип уроку: Вивчення […]...
- План-конспект уроку з трудового навчання у 7 класі Тема: Традиції декоративно-ужиткового мистецтва в побуті. В’язання гачком. Мета: Навчальна : навчити підбирати гачок і нитки для в’язання, вив’язувати різні види петель, переходити на наступний рядок, закріпляти останню петлю, навчити умовним позначенням елементів на схемах; Розвиваюча : розвивати уміння та навички плетіння гачком; Виховна: виховувати акуратність під час виконання роботи, терпіння, витриманість при в’язанні гачком. […]...
- «Сільське господарство Дніпропетровщини» конспект уроку у 9 класі з географії рідного краю Тема: Сільське господарство Дніпропетровщини Мета: дати характеристику сільського господарства Дніпропетровської області, розглянути всі сільськогосподарські галузі та сформувати поняття «економічний потенціал та сталий розвиток», розвивати пізнавальний інтерес, творче мислення, виховувати культуру спілкування, самостійність. Тип уроку: комбінований Обладнання: підручник, картосхеми у підручнику Опорні та базові поняття : господарство, галузі сільського господарства Географічна номенклатура: АПК (агропромисловий комплекс), галузі […]...
- Тема: Рід іменників: чоловічий, жіночий, середній Урок української мови з використанням мультимедійних технологій у 3 класі Мета: ознайомити з поняттями «Рід іменників», «Чоловічий рід», «Жіночий рід», «Середній рід»; вчити розпізнавати роди іменників; розвивати пізнавальну самостійність учнів, виховувати культуру мовлення. Обладнання: мультимедійне обладнання. Хід уроку І. Організаційний момент. Визначення складових успішної роботи.( слайд 2) Пролунав шкільний дзвінок, Всіх покликав на урок! Будемо гарно працювати, Щоб почути у кінці, Що у нашім третім […]...
- Соціальна сфера та географія послуг Дніпропетровської області. Конспект уроку з географії рідного краю у 9 класі Тема: Соціальна сфера та географія послуг Дніпропетровської області Мета: охарактеризувати соціальну сферу регіону, її галузі, споживчий ринок, товари народного споживання, розвивати пізнавальний інтерес, творче мислення, виховувати культуру спілкування, самостійність. Тип уроку: комбінований Обладнання: підручник, картосхеми у підручнику Опорні та базові поняття : галузі соціальної сфери, споживчий ринок, товари народного споживання Географічна номенклатура: АПК (агропромисловий комплекс), […]...
- Тема уроку. Не, ні з різними частинами мови (узагальнення) Мета: узагальнити й сисТема урокутизувати вивчене про Написання не і ні з різними частинами мови; удосконалювати вміння обгрунтовувати вибір написання заперечних часток з різними частинами мови; розвивати вміння аналізувати, співставляти та порівнювати мовні явища, виховувати працелюбність, звичку доводити до кінця розпочату справу. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, картки, ват — Ман, маркери. ХІД УРОКУ І. АКТУАЛІЗАЦІЯ […]...
- Тема уроку. Способи творення дієслів. Розбір дієслова як частини мови Мета: повторити основні способи словотвору, домогтися розуміння учнями способів творення дієслів; розвивати вміння аналізувати мовний матеріал; виховувати допитливість, прагнення пізнавати світ. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, картки. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Бесіда за питаннями. — Які є способи словотвору в українській мові? — Який спосіб найпродуктивніший при творенні іменників, прикметників? — Яка різниця […]...
- План уроку з креслення у 9 класі. Зображення та позначення нероз’ємних з’єднань: зварних, паяних, клейових, заклепкових УРОК_______ КЛАС___ ДАТА______ ПРЕДМЕТ___________ ВИТЕЛЬ____________ Тема уроку: Зображення та позначення нероз’ємних з’єднань: зварних, паяних, клейових, заклепкових. Мета уроку: освітня: ознайомити учнів з особливостями зображення на кресленнях не рознімних з’єднань; Виховна: виховання акуратності; Розвитку: логічного та аналітичного мислення, просторової уяви. Тип уроку: комбінований. Обладнання та засоби навчання: підручники, зразки заклепкових швів. ХІД УРОКУ 1. Організаційна частина. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень Мета : проаналізувати результати контрольної роботи; ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, їх характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розширити уявлення учнів про різноманітність професій. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи 1. Загальна оцінка результатів контрольної роботи 2. Індивідуальні зауваження 3. Аналіз помилок НІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання […]...
- Тема уроку. Дефіс у вигуках. Кома і знак оклику при вигуках Мета: пояснити особливості правопису вигуків та пос — Тановки розділових знаків при них; удосконалювати навички правильного інтонування речень з вигуками; розвивати бажання вчити мову. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Бесіда за питаннями. — Яка частина мови називається вигуком? — На які групи поділяються вигуки за походженням та значенням? […]...
- Розробка уроку по темі «Їжа» в 3 класі «Enjoy English» видавництво Мети й завдання: знайомство й активізація лексики по темі «Їжа», відпрацьовування фонетичних, лексичних і граматичних навичок, розвиток навичок монологічного й діалогічного мовлення Устаткування: підручник, MP3 диск «Enjoy English 3», диск «Професор Хиггинс. Англійський без акценту», інтерактивна дошка, картки із зображеннями продуктів, транскрипційні картки Хід уроку I. Організаційний момент Hello, boys and girls! I’m glad to […]...
- Конспект уроку » Однорідні члени речення» 8 клас 8 клас Українська моваТема: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Однорідні члени речення 24, 21 ,19, 15 10, 1, 26, 11, 22, 23, 24 10, 18, 1, 18,31 Урок захисту знаньМета: (навчальна) Узагальнити вміння й навички школярів знаходити однорідні члени […]...
- Урок рідної мови у 7 класі «Правопис дієприслівників. Не з дієприслівниками» У р о к р і д н о ї м о в и у 7 к л а с і Тема: » Правопис дієприслівників. Не з Дієприслівниками» Мета. Учити дітей правильно писати дієприслівники з орфограмами » буква И в дієприслівникових суфіксах», » Не з дієприслівниками», розвивати вміння аналізувати, порівнювати, конструювати мовні явища; виховувати прагнення […]...
- Урок світової літератури в 6 класі «Особливості байки як літературного жанру» ТЕМА Особливості байки як літературного жанру. Легендарний Езоп — основоположник жанру байки. МЕТА: — познайомити учнів з історією жанру байки у світовій літературі; Розкрити характерні ознаки байки;ознайомити з відомостями про Езопа — першого байкаря;розкрити поняття «байка», «алегорія», «езопова мова», «сатира»; — розвивати увагу, зв’язне мовлення, навички аналізу байки, творчі Здібності, навички виразного читання; — прищеплювати […]...
- Конспект уроку 5 клас «Робочий день. Хобі» Конспект уроку англійської мови Клас: 5 Тема: Present Simple. Робочий день. Хобі Мета : 1. Активізувати в мовленні учнів ЛО, введені на попередньому уроці. 2. Тренувати учнів в аудіюванні з наступним виконанням завдань на розуміння тексту. 3.Тренувати учнів у вживанні граматичного часу Present Simple. 4.Розвивати комунікативні здібності учнів. 5. Виховувати почуття взаємодопомоги. Обладнання: Підручник, роздаткові […]...
- Структура інтерактивного уроку (за К. М. Балютиною) Структура інтерактивного уроку (за К. М. Балютиною) ТЕМА: повинна включати назву розділу і конкретно тему уроку, який розглядається. МЕТА: — навчальна (включає в себе зміст пояснювальної записки та вимоги на кінець навчального року ) — розвиваюча — приоритетне місце на уроці (розвиваємо пам’ять, мислення, мовлення, уяву). — виховна (виховуємо особисті якості — охайність, посидючість, …) […]...
- План-конспект уроку з англійської мови до теми «Харчування»,10 клас План-конспект уроку англійської мови. Урок № 35 Дата: Клас: 10 Тема уроку:Харчування. Підтема уроку:Пекельна кухня. Мета:Організувати монологічне висловлювання учнів за темою «Food»;розширити філологічний кругозір учнів;взаємодіяти у групах; виховувати ввічливість у стосунках з однокласниками; прищеплювати морально-етичні норми поведінки;розвивати готовність до іншомовного спілкування;логічно викладати свою думку. Тип уроку: узагальнюючий. Форма уроку:урок-змагання. Засоби навчання:підручник, відеозапис, комп’ютер, плакати. Хід […]...
- Тема війни у світовій літературі. Урок у 7 класі Тема уроку: Доля людини і людства в оповіданнях Г. Белля і М. Шолохова. Мета: узагальнити знання про особливості зображення теми війни в літературі; знайти спільне і відмінне в оповіданнях німця Г. Белля і росіянина М. Шолохова; розвивати в учнів уміння робити висновки на основі вивченого, навички порівняльного аналізу; виховувати в дітях особисте ставлення до проблем, […]...
- Зразки мотивації навчальної діяльності на уроках української мови у 7 класі Р І Д Н А М О В А 7 К Л А С Тема: «Дієслово: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль» Мотивація навчальної діяльності шляхом розподільного диктанту. 1). Записати слова у чотири колонки: перша колонка — іменники; друга — прикметники; третя — займенники; четверта — всі інші слова. Зелень, зелений, зеленіти, зеленіючий, позеленівши, в’їзд, […]...
- Присвійні, вказівні та означальні займенники Урок української мови у 6 класі. Тема: Присвійні, вказівні, означальні займенники. Мета: — ознайомити учнів із матеріалом про присвійні, вказівні та означальні займенники, Особливості їх відмінювання; розвивати вміння знаходити дані займенники в тексті; розрізняти їх, вживати у мовленні; виховувати відчуття краси слова. Очікувані результати: учні вміють розрізняти дані види займенників, уміють їх відмінювати і Застосовувати […]...
- Тема уроку. Творення дієслів умовного і наказового способу Буква ь у дієсловах наказового способу. Уживання одних способів дієслів замість інших. Мета: пояснити особливості творення дієслів умов — Ного та наказового способів, звернути увагу на вживання м’якого знака у формах наказового способу, на вживання форм дійсного й умовного способів у значенні наказового, наказового — у значенні дійсного; розвивати логічне мислення, культуру усного й писемного […]...
- Дидактичні вимоги до проведення уроків в 1 класі Дидактичні вимоги До підготовки і проведення уроків в 1 класі. Особливості структури і способів організації навчальної діяльності шестилітніх першокласників на уроці зумовлені: ü Скороченням тривалості уроку до 35 хв.; ü Широким використанням ігрових форм навчання; ü Проведенням протягом уроку 1-2 динамічних вправ або розвантажувальних пауз (разом до 5-6 хв. уроку); ü Відсутністю домашніх завдань; ü […]...
- Конспект уроку з географії рідного краю: «Характеристика міст Дніпропетровської області:Апостолове, Верхівцеве». 8 клас Тема: характеристика міст Дніпропетровської області: Апостолове, Верхівцеве Мета: сприяти засвоєнню знань про основні фізико-географічні характеристики найбільших міст Дніпропетровської області, визначати їх географічне положення, характеризувати господарський комплекс, сферу послуг та соціальну сферу, вчитися аналізувати перспективи розвитку міст, характеризувати топоніміку назв міст області Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник, атлас, презентація «Апостолове, Верхівцеве. Основні відомості.» Опорні […]...
- Урок — дует з української мови в 2 класі Тема: Вправи на закріплення знань про голосні та приголосні звуки в українському мовленні. Мета: Удосконалювати навички роботи над звуковим аналізом слів; Закріпити вміння розрізняти голосні та приголосні звуки; будувати короткі зв’язні висловлювання; Розширювати знання учнів про квіти-первоцвіти; Розвивати зв’язне мовлення; Виховувати екологічну культуру, шанобливе ставлення до природи. Обладнання: Мультимедійна дошка, нетбуки. Х I Д уроку […]...
- 6 клас Урок 1 Тема уроку: «Колядки і щедрівки» Мета: Зосередити увагу учнів на народних обрядах колядування і Щедрування та важливій ролі музики в них. Закріпити знання Учнів про народні обрядові пісні, зокрема колядки і щедрівки, та Ознайомити з професійною музикою, створеною на їх основі — Фортепіанним циклом «Колядки і щедрівки» Василя Барвінського. Вчити учнів зіставляти образи творів музичного та Образотворчого мистецтва. Формувати вміння […]...
- Тема уроку. Зв’язне мовлення. Особливості побудови розповіді про процес праці Мета: ознайомити учнів з особливостями побудови розповіді про процес праці; розвивати логічне та образне мислення, пам’ять, увагу; виховувати любов до праці, повагу до трударів. Обладнання: тлумачний словник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Робота з текстом. — Прослухайте текст. Визначте тип та стиль мовлення, тему Та головну думку висловлювання. Доберіть заголовок. Напередодні […]...
- Наш останній урок. Сценарій останнього уроку в 9 класі МЕТА: Створити емоційно — психологічний клімат; сприяти розвитку естетичного смаку; формувати в учнів моральні чесноти: взаємодопомогу, взаєморозуміння, дружелюбність, виховувати дружелюбні стосунки між однокласниками, батьками. ОБЛАДНАННЯ: святково прикрашений клас, музичне оформлення Вчитель Шановні діти, сьогодні ми зібралися з вами на наш останній урок. Шкільні роки — це 3000 днів. Більше 20 тисяч дзвінків ви почули за […]...
- Тема уроку. Майбутній час. Правопис — тьоя, — шся в кінці дієслів Мета: ознайомити учнів з особливостями творення Дієслів майбутнього часу, формувати вміння їх відмінювати, виділяти орфограму «Буквосполу-чення — ться, — шся в дієсловах» та обгрунтовувати вибір написання; розвивати логічне мислення, орфографічну пильність; виховувати любов до Батьківщини, рідної матері. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, таблиця «Майбутній час дієслів». ХІД УРОКУ І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Усне повідомлення […]...
- Тема. Перенос слів із подовженими приголосними звуками. Складання речень Мета: Ознайомити з прийомами Поділу Для переносу слів з подовженими м’якими Приголосними; Удосконалювати вміння правопису слів із такими приголосними; виховувати шанобливе ставлення до народної творчості, формувати поведінку відповідно до етикетних норм. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 248) — Прочитайте слова з подовженими приголосними […]...
- Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання розповіді «День народження» за поданим планом Мета : систематизувати й закріпити знання учнів про речення; вчити будувати речення різних тестів; розвивати мовлення дітей; виховувати культуру стосунків і спілкування. Обладнання: тлумачні словники. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 153) Перевірка — індивідуальне опитування. — Які речення за метою висловлення є у […]...
- Методична розробка уроку з безпеки дорожнього руху у 8 класі 12 листопада 2012 року в готелі «Національний» (м. Київ) розпочав роботу Всеукраїнський форум «Національна система безпеки дорожнього руху. Шляхи реформування», яким відкрився Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху-2012. Тема: Повторимо правила дорожнього руху. Тематична вікторина Мета: — узагальнити, систематизувати та повторити матеріал з теми «Правила дорожнього руху. Регулювання дорожнього руху» — стимулювати пізнавальну діяльність учнів; — […]...
- Художня культура козацької доби. Конспект уроку Тема. Художня культура козацької доби. Мета: Показати відбиток історичних подій в образотворчому мистецтві;розглянути різні напрямки розвитку архітектури, визначити особливості українського бароко;розвивати вміння формулювати власні враження, отримані під час спілкування з шедеврами українського мистецтва та вміння оцінювати значущість української культури;виховувати духовність, що виникає внаслідок спілкування з мистецькими творами. Обладнання : ілюстративний матеріал, фрагменти слайд-шоу, листки клейкого […]...
- Конспект уроку..Практичне повторення. Виготовлення виробів на замовлення. Виготовлення хомутів’&;;#039 Дата проведення:_________________________ Тема уроку: Практичне повторення. Виготовлення виробів на замовлен- Ня. Виготовлення хомутів. Мета уроку: вдосконалення практичних умінь і навичок ручної та меха- Нічної обробки металу: розмічання матеріалу, рубання мета- Лу, обпилювання металу, правки та гнуття, технології сверд- Ління; формування навичок самостійного орієнтування в зав- Данні, вмінню читати технологічну карту, креслення деталі, Складати план виготовлення […]...
- Конспект уроку «Острови Дніпропетровської області» Тема:острови Дніпропетровської області Мета: дослідити наявність на території області островів, виявити їх походження, вивчити їх флору, фауну, дослідити їх топоніміку. Тип уроку: вивчення нового матеріалу Обладнання: підручник, фото островів, карта області, презентація «Острови Дніпропетровської області» Опорні та базові поняття: Острів, топоніміка назв Географічна номенклатура: Базавлук, Сурський, Томаківка, Чортомлик ЗМІСТ УРОКУ: І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація […]...
- «ПОКАЗУХА» (Творчий проект-гра в 6 класі) Тема. Лексичне значення слова. Ознайомлення із тлумачним словником Мета. 1.Діти повинні знати, що таке лексика, лексикологія, лексичне Значення слова, які є тлумачні словники. 2. Учні повинні вміти користуватися тлумачними Словниками, самостійно визначати лексичне значення Однозначних і багатозначних слів, розрізняти граматичне І лексичне значення. 3. Розвивати творчі здібності, усне зв’язне мовлення, логіку, Мислення, увагу, кмітливість. 4. […]...
- Бінарний урок-тренінг з математики та інформатики у 2 класі Тема: Повторення усного додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал про додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, Розвивати швидкість мислення, вміння виступати перед аудиторією, уміння і навички ефективної комунікації, аналізувати ситуацію і приймати рішення; відкрити нові грані дитячої творчості, побачити й оцінити їхню поведінку […]...
- Диференційовані завдання Урок 1 І етап 1. Усна (підготовча) вправа. Визначити назви істот і неістот. Бабуся, земля, весна, зайчик, дерево, осінь, трава, птахи, будинки, олень. ІІ етап Подані іменники записати у дві групи: назви істот, назви неістот. Озеро, ведмідь, м’яч, ліс, Оленка, коник, возик, зайчик, книга, пшениця, портфель, літак, листок, учитель, пісня. (Це завдання виконують ті учні, […]...
- Конспект уроку з української літератури 7 клас М. Стельмах. «Гуси-лебеді летять». Символ образу гусей-лебедів М. Стельмах. «Гуси-лебеді летять». Символ образу гусей-лебедів Мета: Допомогти учням усвідомити символічні образи та художню красу; закріпити набуті знання; розвивати навички застосування знань, фантазії та творчу уяву, уміння визначати та зясовувати художні особливості повісті; виховувати креативне мислення, почуття пошани до звичаїів, традицій свого народу, естетичні почуття. Тип кроку: Комбінований Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до твору. […]...
- Тема уроку. СисТема урокутизація та узагальнення знань з теми «Дієслово». Підсумковий урок Мета: відновити в пам’яті учнів, сисТема урокутизувати та узагальнити відомості про дієслово; формувати вміння правильно писати дієслова в різних особових формах; розвивати пам’ять, увагу, логічне та образне мислення; виховувати почуття колективізму, відповідальності за справу, яку виконуєш. Обладнання: дидактичний матеріал, кодоскоп. ХІД УРОКУ I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ Вступне слово вчителя. Ми закінчили вивчати тему […]...