Урок. тварини

Мета:
Сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодших школярів; розширити та уточнити знання учнів про різноманітність тварин, умови їх проживання; вчити наводити приклади і розпізнавати тварин найближчого оточення; формувати вміння порівнювати тварин, групувати їх за способом пересування, середовищем існування; сприяти розвитку спостережливості, мислення дитини, уяви, пам’яті; прищеплювати почуття шанобливого ставлення до тварин. На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні матеріали

видавництва “ранок”: плакати “Тварини України”, “Птахи України”, демонстраційні матеріали “Тварини України”, “Птахи України”, “Комахи”. Хід уроку 1.
Вправа “Погода”. – Який сьогодні день?

– Які число і місяць? – Який стан неба? – Чи був вітер, коли ви йшли до школи? а опади? – Як змінилась погода за цей тиждень? Із метою оцінки рівня знань учнів і визначення, наскільки вони Обізнані з темою взагалі, проведіть гру “Що ми знаємо про тварин”. Ймовірно, що діти не зможуть відповісти на всі запитання.

Та й відповіді можуть бути помилковими. але мета гри

– акцентувати увагу на змісті питань, які будуть розглядатися на уроці, а не на отриманні правильної відповіді. Попросіть дітей утворити коло і по черзі відповісти на питання: – Яких диких тварин ви знаєте? – Яких домашніх тварин ви знаєте? – Назвіть відмінності між дикими тваринами або птахами і домашніми.

– Назвіть схожість між ними. – Чим харчуються хижаки?

– Чим харчуються домашні тварини? – Чим харчуються птахи? За правильну відповідь дитина отримує бал. Перемагає той, що набрав більшу кількість балів. 2.
Робота з малюнками і загадками. – Він із казки, Він із пісні, В нього зубки, Як залізні.

Капустину Він гризе, Зветься звір На букву З. ( Заєць ) – Без води не може жить. Має рот, та все мовчить.

( Риба ) – Влітку медом ласував, Досхочу малини мав, а як впав глибокий сніг, Він поспати трохи ліг. ( Ведмідь ) – Вік свій ходить з клунками, Та ще сідають на нього з мішками. ( Верблюд ) – Колючий клубочок Прибіг у садочок. В нього стільки голочок, Як на небі зірочок, але не мав, бідний, нитки, Не пошив шапки, свитки, рукавичок, чобіток, Сів, та й плаче.

( Їжачок ) – Літає крилами, ходить ногами, Висить догори лапками. ( Кажан ) – Хвостик, як ниточка, сама – як калиточка, а очі, як – насінинки.

( Миша ) – Хто на собі свій будинок носить? ( Слимак, черепаха ) – Хоч не шию я ніколи, а голок завжди доволі. ( Їжак ) – Колючий клубочок прибіг у садочок. ( Їжак ) – Ніс – як у свинки, Та колючі щетинки. ( Їжак ) – Влітку сіренький, а взимку – біленький.

Довгі вуха має, швидко в лісі стрибає. ( Заєць ) – Кинув на палку, піймав не галку, Скубу не пір’я, їм не м’ясо.

( Риба ) – Що то воно: в воді водиться, з хвостом родиться, а як виростає, хвіст відпадає? ( Жаба ) – Тисяча тисяч бондарів Pоблять хати без дворів. ( Мурахи ) – Летить – пищить, сяде – мовчить. Хто його вб’є, той кров свою проллє. ( Комар ) – Із одним вікном хатина, роботяща в ній родина, По квітках усе літають, Мед пахучий добувають. ( Бджоли, вулик ) – Не руками скувалося, Не руками і ткалося. Десь далеко уродилося, У куточку вмостилося.

– Сидить злодій тихо-тихо, Комусь буде лихо-лихо. ( Павутиння і павук ) – Сам чорний, та не ворон, Є роги, та не бик. Шість ніг без копит. ( Рогатий жук ) – Без сокири і без рук, а дім будує. ( Птах ) – Уночі гуляє, а вдень спочиває. Має круглі очі, бачить серед ночі.

( Сова ) – Вірно людям я служу, Їм дерева стережу, Дзьоб міцний і гострий маю, Шкідників ним здобуваю. ( Дятел ) – Які ноги заввишки, такий ніс завдовжки, Хату на хаті має, всім жабам рахунок знає. ( Чорногуз ) – Як назвати одним словом відгадки? Висновок. Тварин є дуже багато. Всі вони різні.

Фізкультхвилинка Зайченята Забавлялись зайченята, ( Встати, підняти руки вгору, потягнутися ) Виглядаючи маму і тата.

( Руки на пояс, повторити вліво-вправо з присіданням. ) Ось так – лапку до лапки, ( Поплескати в долоні ) Ось так – шапку до шапки, ( Руки до голови – вгору ) Ось так – вусом потрусим, ( Похитати головою ) Так, так, так! ( Пострибати. ) 3.
Робота за підручником ( С. 64 ). Учитель читає текст, вміщений у підручнику. – Яка мурашка?

– Який лось? – На що схожий метелик? Їжак? Вуж?

– Який вовк? Яка лисиця?

Учитель пропонує учням розглянути малюнки у підручнику, назвати зображених тварин. розповісти, хто з них літає, плаває, ходить, стрибає, повзає. У ч и т е л ь.

Однією з відмінностей тварин від рослин є те, що тварини можуть утекти, полетіти або попливти від своїх переслідувачів. Крім того, у багатьох тварин є можливість сховатися у своїх норах і лігвищах. але є тварини, що, так само, як і рослини, не можуть бігати. Наприклад, корали, які живуть у морях та океанах. 4.
Робота із загадками. – По полю гасає, овечок хапає, та всіх лякає. ( Вовк ) – Прийшла кума із довгим віником На бесіду із нашим півником, Схопила півня на обід.

Та й замела мітлою слід. ( Лисиця ) – Сам вечірньої години Заховався в кущ калини. Та на дудочці одну Грає пісню чарівну. ( Соловей ) – Я руда і невеличка, Дуже схожа на лисичку, Та курей не поїдаю, По деревах лиш стрибаю. ( Білка ) – Де живуть ці тварини?

( У лісі ) – Які ще тварини живуть у лісі? 5.
Робота за підручником ( С. 65 ). Учні розглядають малюнки, називають зображених тварин. Користуючись умовними позначками, розповідають, де живуть ці тварини, а також розповідають про тварин, які живуть поруч із людиною.

6.
Робота у зошиті з друкованою основою ( С. 50-51 ). Учні за малюнками відзначають, де зустрічаються ті або інші тварини, знаходять зайвих, поділяють на групи: Дикі І Свійські. 7.
Підсумок уроку. – До якої природи належать тварини ( Живої Чи Неживої )? Чому? – На які групи поділяють тварин? – Назвіть, яких ви знаєте звірів, птахів, комах, риб, плазунів?

– Які загадки про тварин ви знаєте? На уроці можна використати такі Завдання. – Гра “Лісові характери”. Попросіть дітей написати на листочках: 1) хто в лісі найголовніший; 2) хто в лісі найхитріший; 3) хто в лісі найсильніший; 4) хто в лісі найсміливіший; 5) хто в лісі найдобріший тощо.

Потім попросіть дітей пояснити свої думки. Висновок. У лісі живуть дикі тварини. – Робота з додатками ( С. 104-105 ). 1.
Учитель читає вірш Катерини Перелісної “Чапля”. – Де живе чапля? – Чим вона живиться?

2. Читання вірша Петра ребра “Чому заєць косоокий”. – Чим живиться заєць? – Де він знаходить собі їжу? – Кого боїться заєць?

Чому? – Загадки. 1) У зеленому жакеті репетує в очереті. ( Жаба ) 2) Хоч і плавати мастак, а не риба і не рак.

( Пуголовок ) 3) Хвіст залишає, а від ворога втікає. ( Ящірка ) 4) Маленьке, сіреньке, а хвостик, як шило. ( Миша ) 5) Хто на собі ліс носить? ( Олень ) 6) Хто спить, а очей не заплющує? ( Заєць ) 7) Повзун повзе, на базар голки везе.

( Їжак ) 8) Без рук, без ніг, а по землі ходить. ( Змій ) 9) Є крила, а не літає.

( Риба ) 10) Двічі родиться, а раз умирає. ( Птах ) 11) Б’ється, стука молоток, поправляє нам садок.

( Дятел ) 12) Сидить у куточку і тче сорочку. ( Павук ) 13) Хто мене вб’є, свою кров проллє. ( Комар ) 14) Пролетіло на хвості, та й сховалось в хворості. ( Білка ) – Гра “Хто де живе”. Діти утворюють коло, вчитель запитує всіх дітей по черзі: які тварини або птахи живуть в лісі (в полі, на лузі, в морі, в пустелі)? Діти по черзі перераховують цих тварин.

Той, хто не зміг назвати тварину, залишає коло. Перемагає гравець, який останнім залишився в колі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Урок. тварини