Відкритий урок з математики, 2 клас

Тема: Квадрат. Периметр квадрата. Застосування різних способів знаходження суми двоцифрових чисел.

Мета: ознайомити з характерними рисами квадрата; вчити знаходити периметр квадрата; навчати порівнювати різні способи знаходження суми; продовжити формування обчислювальних навичок; удосконалювати навички розв’язування задач;учити розв’язувати задачі за даним планом; розвивати логічне мислення, математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;виховувати акуратність під час письма;любов до тварин, бажання берегти

природу

Обладнання: Телевізор, DVD, диск з презентацією до теми, малюнково – схематичний план уроку, картки з завданнями, аркуші для само оцінювання, картки для групової та парної роботи.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація знань учнів.

– Погляньте на план уроку, у нас сьогодні багато цікавих завдань.

План уроку

Усний рахунок

Хвилинка каліграфії

Математичний диктант

Робота в парах

Нова тема

Фізкультхвилинка

Робота з підручником

Робота в групах

Підсумок

Домашнє завдання

1.Усний рахунок.

Які геометричні фігури ви бачите?(Круги,

п’ятикутники, прямокутники(чотирикутники)).

Знайдіть суму чисел у кругах;(26)

Суму чисел у п’ятикутниках;(42)

Різницю чисел у прямокутниках;(52)

На скільки число в зеленій фігурі більше за число в жовтій фігурі;(12)

Що таке периметр? Знайдіть периметр прямокутника, якщо його сторони 2 см та 3 см(10 см).

Молодці.

Кожна людина в своєму житті повинна залишити слід після себе – посадити дерево. Згадайте оповідання В. О. Сухомлинського: “Зрубати дерево легко, а щоб виросло дерево, потрібно багато років”. А для чого потрібні дерева?(Відповіді учнів).

Ось і учні 2 класу посадили 6 яблунь, 4 груші, а слив-стільки, скільки яблунь та груш разом. Скільки всього дерев посадили учні?(20 дерев)

Оцініть себе (на аркушах, які лежать в кожного на парті).

2.Хвилинка каліграфії.

Яка зараз пора року?(Зима).

Які прикмети зими?(Сонце знаходиться низько над землею, стає холодно, йде сніг, річки вкриті льодом…).

Які зимові місяці ви знаєте?(Грудень, січень, лютий).

Якими цифрами позначають зимові місяці за календарем?(12,1,2).Які цифри використовуються для запису цих чисел?

Це буде наша хвилинка каліграфії:1,2.

Найкращі цифри обведіть.

Оцініть свою роботу.

3. Математичний диктант

Знайти суму двох доданків 10 і 10.

Знайти різницю двох чисел 12 і 3.

Записати число на 1 менше, ніж 49.

Записати число на 1 більше, ніж 49.

Записати сусідів числа 88.

17 зменшити на 9.

24 збільшити на 1.

Задача природничого змісту з бесідою про ставлення до тварин.

Зозуля за півгодини знищує 50 гусениць. Скільки гусениць знищить зозуля за 1 годину? Чому?

Як ви думаєте, яку ще користь приносять людям птахи? Як треба до них ставитися?

Взаємоперевірка та оцінювання : 20, 9, 48, 50, 87, 89, 8, 25,80,100

Скільки всього чисел записали? Скільки двоцифрових? Одноцифрових?

Назвати десятки й одиниці у числах. А число 100 як буде називатися?(Трицифрове).

4. Робота в парах.

– Розв’язавши задачі на картках, ви дізнаєтеся цікаве про тварин.

Заєць-русак важить 10 кг, а козуля – на 20 кг більше. Скільки кілограмів важить козуля?

У вовка 42 зуби, у ведмедя стільки ж. Скільки зубів у ведмедя?

Пантера може стрибати на 12 м у довжину, а тигр – на 5 м менше. На скільки метрів пантера стрибає далі від тигра?

Записати на картці.

Та пара, яка виконала завдання, піднімає сплетені руки вгору. Я підійду і перевірю виконання завдань.

Оцінюємо свою роботу.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянемо застосування різних способів знаходження суми двоцифрових чисел без переходу через десяток.( Перегляд відеоматеріалу до уроку. Сонечко і Равлик пояснюють прийом усного додавання двоцифрових чисел.)
Інтерактивна технологія “Мікрофон”.
Як ви думаєте чи правильно міркує Равлик?
– Я думаю…
– Я б зробив би так…

Слово учителя.
Сьогодні ми зможемо навчитись на уроці, рахувати і міркувати ще краще, ніж робить це наш казковий Равлик.

І V. Робота над новим матеріалом.

1. Підготовча робота

Виконання завдання № 377.

2. Пояснення нового матеріалу.

– Сьогодні ми будемо вчитися додавати двоцифрові числа.
Треба додати 32 і 45.

Спочатку додаємо десятки:30 + 40 = 70

Потім одиниці:2 + 5 = 7

Потім додаємо десятки до одиниць:70+7=77

– То як зручніше обчислити суму? (Спочатку знайти суму чисел 30 і 40,
а потім – суму чисел 2 і 5; результати додати.)

Можна цей самий приклад розв’язати іншим способом:

До 32+спочатку 40,дорівнюватиме 72,а потім додамо ще 5.Стало 77.

3 . Первинне закріплення.

Виконання завдання № 378,379 самостійно.

В. р. – одержує теж 12 прикладів, але важчих. Вони записують їх в зошит.

41 + 32 16 + 72

53 + 34 25 + 34

54 + 12 45+13

56+32 43+23

43+42 13+66

49+10 43+12

Перевірка. Оцінювання.

V. Фізкультхвилинка.

Вправи для очей.

Швидко розплющили і заплющили очі.

Вправа “Маятник” – рух очей вліво, вправо.

Вправа “Стовпчик” – рух очей вгору, вниз.

Вправа “Катання з гірки” – рух по діагоналі.

Вправа “Рух по квадрату” – квадрат.

Подивитись на далекий предмет, а потім – на близький.

VI. Розвиток математичних умінь.

А тепер давайте переглянемо ще один відео фрагмент про Равлика.

(Про квадрат та периметр квадрата).

V Що ж є спільного між прямокутником і квадратом? (У них чотири сторони, усі кути прямі)

V Чим вони відрізняються між собою? (У прямокутника рівні лише протилежні сторони, а у квадрата – всі сторони рівні.)

Робота з підручником.

Ø Виконання завдання №375

Ø Читання правила на с.69

Самостійна робота ( 376)

Перевірка роботи (взаємоперевірка у парах). Оцінювання.

Розв’язання задачі 380.(в. р. – самостійно, один на дошці).

У кошику – 5 кг

У відрі – 8 кг?

У ящику – ? кг

Про що задача? Що означає число 5 ?Що означає число 8? Які головні слова можна виділити? Що питається в задачі?

Можемо одразу сказати? (Ні, треба знайти, скільки разом слив у відрі та кошику). Що означає “стільки, скільки..?”

Яка буде перша дія?(5+8=13 кг)Тепер ми знаємо, скільки слив у ящику?(Так само). Можемо знайти, скільки всього?(13+13=26 кг)

Робота в групах.

Розв’яжіть приклади(зашифровані).

Коли відгадаєте, дізнаєтеся, що я хочу сказати кожному з вас!

І група

43+21= 64

ІІ група

32+34= 66

ІІІ група

45+12= 57

ІV група

34+23= 57

V група

64+32= 96

VІ група

74+23= 97

VІІ група

45+14=59

М

Л

Д

О

І

Ц

64

66

96

57

97

59

V ІІ. Підсумок уроку.

V Поясніть поняття периметр квадрата.

V Чим квадрат відрізняється від прямокутника? Чим вони схожі?

V ІІІ. Домашнє завдання.

С.70, №381, №382.

С.69, вивчити правило.

В. р. – скласти 3 приклади на додавання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Відкритий урок з математики, 2 клас