Урок. Свята моєї родини. дозвілля родини

Мета:
Ознайомити учнів із назвами свят: Днем Святого Миколая, Нового року, Різдва Христового, Паски, Масниці; обговорити з учнями, чим можна займатися у вільний час, як провести вихідні; пояснити дітям, що людина відпочиває тільки тоді, коли займається улюбленою справою; сприяти розвитку спостережливості, мислення дитини, уяви, самостійності, активності; виховувати гуманну, творчу, соціально активну особис тості. На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні матеріали видавництва “ранок”: демонстраційний матеріал

“Народні свята. Пори року”. Хід уроку 1.
Вправа “Погода”. – Який сьогодні день: ясний, хмарний, похмурий? – Яке небо?

– Які опади? – Який вітер? – Яка температура повітря?

– Що змінилось порівняно з минулим тижнем? 2.
Робота за підручником ( С. 28 ). Учні розглядають малюнки і називають, які свята на них зображено. – На яке свято печуть торт і запалюють свічки на ньому? – Скільки років іменинникові? – Чи є така традиція у вашій родині? – На яке свято ваш чобіток може стати чарівним і у ньому з’являться гостинці? – Чому це свято є радісним для дітей?

– В який час доби

приходить до діток Святий Миколай? – Чи вдалося комусь із вас підгледіти, як Святий Миколай кладе під подушку дарунки? – Як потрібно поводитися, щоб отримати дарунок від Миколая?

– Які подарунки приносив Святий Миколай вам? – Як ви зазвичай готуєтесь до Дня Святого Миколая? 3.
Робота із загадками. – У святковій залі Стоїть, як картинка.

Весела, зелена Красуня… ( Ялинка ). – Лиш раз на рік вона приходить У гості з лісу і для нас Вбрання барвисте одягає, Багато іграшок, прикрас. Уся іскриться та сіяє, Така висока і струнка…

А нумо, хто з вас відгадає Ота принцеса, хто така? ( Ялинка ) – На яке свято діти запрошують ялинку? – Коли зустрічаємо Новий рік? 4.
Робота в групах. Складіть новорічне вітання. У ч и т е л ь.

7 січня ми святкуємо різдво Христове. Це день, коли народився Ісус Христос. Як святкують різдвяні свята у вашій родині? – Які дійства відбуваються під час різдвя них свят? ( Молодь ходить із вертепом, у масках.) – Які пісні співають у ці дні?

Доцільно вивчити з дітьми щедрівку або колядку.

Щедрівка Щедрий вечір, а я йду, Сидить зайчик на льоду. а я його став питати, Куди іти щедрувати. А він мені показав, Ще й вушками помахав: “Іди, іди туди, Де добрії люди, Де хороша господиня, Де хороший господар Дають дітям щедрий дар”. Добривечір!

Колядка Бігла мишка по льоду, Загубила коляду.

А ти біжи, позбирай, Буде шишка й коровай. Фізкультхвилинка ( Проказувати вірш “Допоможемо мамі” з імітацією рухів ) Дружно вправними руками Допоможемо ми мамі.

Посуд гарно перемиєм, Витрем насухо, складем І при цьому не поб’єм. Пил зітремо й підметем – Скрізь порядок наведем.

У ч и т е л ь. На які свята печуть паски і красять яйця? – а смажать млинці та спалюють чучело?

– Коли ми святкуємо Паску і Масницю? – Масляна – це останній тиждень перед Великим постом. Це час розваг і забав. По селах носили солом’яне опудало, в яке діти кидали сніжки.

Потім його спалювали або топили у річці. На Масляну пекли млинці, оладки, а головною їжею були вареники з сиром. ( Доцільно використати картки “Народні свята. Пори року” видавниц Тва “Ранок” .) 5.
Вправа “Мікрофон”.

– Які свята відзначають у вашій родині? розкажіть про одне з них. 6.
Робота за підручником ( С. 29 ). Учні розглядають малюнки.

За малюнками розповідають, як проводять вихідні дні родини. – Де перебуває сім’я у свій вихідний день на першому малюнку? – Що робить тато?

– Що робить мама? – Що роблять діти? – Чому відпочинок на природі – один із найкращих? – Де проводить свій вихідний сім’я на другому малюнку? – Що роблять тато і дідусь? – Що робить хлопчик? – Що робить мама?

– Що робить бабуся? – Що робить дівчинка? – Як ще можна провести вихідні, канікули? – Як відпочиває ваша родина?

Наступна серія малюнків розповідає про те, чим можна займатися У вільний час. Діти складають речення за малюнками. – Мишко любить ходити у похід.

– Дмитрик і Сергійко люблять збирати гриби. – Миколка і Максим люблять дивитися телепередачі. – Дениско і Сашко люблять майструвати.

– Яким із цих відпочинків не потрібно захоплюватися? ( Переглядом телепередач ) – Назвіть своє улюблене заняття.

Висновок. Людина відпочиває тільки тоді, коли займається улюбленою справою. 7.
Підсумок уроку.

– Про які свята ви дізналися на уроці? – Які свята люблять у вашій родині?

– Яке свято ви найбільше чекаєте? – Які свята завжди відзначають у ваших сім’ях? – До якого свята ви зараз готуєтеся? – Коли святкують різдво?

– Які щедрівки, колядки, загадки ви запам’ятали? – Як ваша сім’я проводить вихідні влітку? Взимку? Восени?

Навесні? – Який відпочинок є найкращим?

На уроці можна також використати Тест “Який відпочинок кращий Для вас” . – Лежати на канапі, дивитись в стелю і нічого не робити. – Читати цікаву книжку. – Займатися спортом.

– Співати і танцювати. У ч и т е л ь.

Найкращий відпочинок – це зміна діяльності. Тобто, Якщо ви сиділи і читали, то після цього потрібно пограти в футбол або потанцювати, і навпаки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Урок. Свята моєї родини. дозвілля родини