Урок. наша держава – Україна

Мета:
Формувати уявлення та поняття про природне і соціальне оточення як середовище життєдіяльності людини, її належність до природи і суспільства; дати учням первинне уявлення про Україну як державу, про усвідомлення своєї приналежності до України; розповісти про столицю України, про гори, моря і річку Дніпро; сприяти розвитку спостережливості, мислення дитини, уяви, пам’яті, активності; виховувати громадянські почуття, любов до Батьківщини. На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні матеріали видавництва “ранок”:

демонстраційний матеріал “Моя країна – Україна”. Хід уроку 1.
Вправа “Погода”. – Який сьогодні день: ясний, хмарний, похмурий? – Яке небо? – Які опади? – Який вітер? – Якою є температура повітря?

– Що змінилось порівняно з минулим тижнем? 2.
Відгадування загадки Ігоря Січовика “Україна” ( С.107 ). – Який наш край? – Яка наша мова? – До чого закликає нас поет? 3.
Робота за підручником ( С. 85-86 ). 1) Учні розглядають малюнки, складають речення. – Чим багата Україна? – Якого кольору пшениця, зерно?

– Щоб родила пшениця, що потрібно? – Якого кольору мирне

тихе небо? У ч и т е л ь. Ми живемо в Україні. Це наша держава, це наша Батьківщина.

Батьківщина – це земля не лише ваших батьків, а й дідів й прадідів.

Батьківщина – це край, де здавна звучить наша рідна мова і материнська пісня. Наша Батьківщина зветься Україною. Україна – це безкраї лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади.

Це гори Карпати і шахти Донбасу. Це широкий Дніпро-Славутич, який несе свої води в Чорне море.

Україна – це і той край, де ви живете і зростаєте. Україна славиться хлібом, пшеницею. В Україні є моря Чорне і азовське, багато річок, на яких ви відпочиваєте. Україна – мирна країна, її народи хочуть жити в мирі і злагоді.

2) Учитель читає текст, вміщений у підручнику. – Як називається наша держава?

– Чим багата Україна? – Які гори є на Україні? – Які моря є на Україні?

– Яка річка протікає через усю Україну? – Як народ прославляє Дніпро? – Чому говорять, що Дніпро – гордість України? Фізкультхвилинка Україна – ( Діти розводять руки в сторони ) Рідний край, ( Піднімають руки догори ) Поле, річка, ( Повороти тулуба з розведеними по сторонах руками ) Синій гай. ( Присідають. ) Любо стежкою іти, ( Ходьба ) Тут живемо я і ти! ( Беруться за руки. ) 3) Учитель знайомить учнів із текстом про столицю України – місто Київ. – Яке місто є столицею України?

– Опишить це місто. – Де воно розташоване? Учні розглядають фотографії у підручнику, складають речення про пам’ятні місця Києва. 4) Читання вірша анатолія Камінчука “Наша столиця”. – Як називається наша столиця? – Де знаходиться Київ? – Що є у Києві?

– Чим він знаменитий? – Який у нас стяг? 4.
Робота у зошиті з друкованою основою ( С. 64 ). Учні розглядають малюнки, називають їх, складають речення про те, Чим славиться Україна. 5.
Підсумок уроку. – Як називається наша країна? – Чим вона багата і славна?

– Які міста, річки, озера, гори України ви знаєте? – Яке місто є столицею України? – Хто заснував Київ? – Яка річка протікає через Київ? – Яка вулиця є головною в столиці?

– Які визначні місця Києва ви знаєте? На уроці можна використати такі Завдання. – Робота в групах. 1) Вірш М. Сингаївського.

Батьківщино, земле рідна, Земле сонячна і хлібна, Ти навік у нас одна. Ти, як мати найрідніша, Ти з дитинства наймиліша, Ти і взимку найтепліша. 2) Вірш В. Сосюри “Любіть Україну”.

Любіть Україну, як сонце любіть, Як вітер, і трави, і води. В годину щасливу і в радості мить, Любіть у годину негоди. Любіть Україну у сні й наяву, Вишневу свою Україну, Красу її, вічну живу і нову, І мову її солов’їну.

Між братніх народів, мов садом рясним, Сіяє вона над віками… Любіть Україну всім серцем своїм І всіми своїми ділами. 3) Вірш “Київ”.

Київ – місто історичне, Йому вже багато літ.

А воно красиве, вічне, Навесні каштанів цвіт. З нього почалась держава У прадавні ще часи… В ньому – наша міць і слава, В ньому – предків голоси.

Київ весняний Біла хмарка тане, Сонячна пора, Зацвіли каштани Біля круч Дніпра. Теплий вітер віє, Пахощі весни, По Дніпру на Київ Попливли човни. Синя хвиля грає Радісний мотив, Київ зустрічає Друзів всіх своїх.

Сонце мружить вії, Нас віта добром.

Це – мій рідний Київ, Красень над Дніпром. Запропонуйте учням об’єднатися у групи по 5-6 осіб за принципом “Квіти” ( Дзвіночки, конвалії, барвінки, ромашки, айстри ). Кожна група отримує набір карток зі словами: Країнастбоук, мтеквіт – Чизна, убатьківщина, оземлякронті. Завдання Знайти слова, що є близькими за значенням до слова Україна. – Робота над прислів’ям. Людина без Батьківщини, що пташка без домівки.

Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини. Та земля мила, де мати народила.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Урок. наша держава – Україна