Урок математики

Тема. Множення. Переставна властивість множення.

Мета:

узагальнити і систематизувати знання учнів про зміст дії множення, переставну властивість множення, властивість нуля, одиниці при множенні, формувати навички множення багатозначних чисел, розвивати пам’ять, увагу, мислення, виховувати старанність, охайність, любов до природи.

Обладнання: ілюстрації, таблиці, кросворди, зимові прикраси, штучна новорічна ялинка.

Хід уроку

І. Організація класу до навчання.

ІІ. Вступна бесіда.

У нас сьогодні буде незвичайний

урок математики. Послухайте чому:

Живе на Півночі Зима

У неї є драти

Червоний ніс і Синій ніс

І оба Морози.

І ось почали вони сперечатися, яка ж зима повинна бути, зі сніжком маленьким, морозцем, сонечком чи з завірюхами, заметами, тріскучими морозами. Сперечалися вони довго, доки їм на допомогу не прийшла старша сестра Снігова Королева. І запропонувала вона їм провести змагання, між ними і дітьми. Якщо діти І семестр вчились гарно і зможуть розв’язати всі завдання, тоді зима буде гарна і діточки зможуть на свята та канікулах гарно повеселитися, пограти в сніжки, покататися на лижах, санчатах,

ковзанах. а якщо вони вчилися погано, нічого не знають та не вміють, тоді зима буде лютою, із завірюхами, тріскучими морозами. І діти сидітимуть вдома над підручниками всі свята і канікули.

Снігова Королева прислала своїх помічниць сніжинок. І придумали вони разом для вас завдання.

Ну що, згодні на змагання? Тоді починаємо! Говорять на Новий рік, що не побажаєш,

Все завжди відтвориться.

Так давайте загадаємо

Скромненьке бажання:

На відмінно виконувати

Всі складні завдання!

ІІІ. Робота у зошитах.

1.Відкрили зошити, записуємо число, класна робота.

2. Хвилина чистопису.

— Яке сьогодні число? (20)

— Який місяць року? (12)

— Який зараз рік? (2011)

— Які числа повторюються? (1,2)

ІV. Ловимо першу Сніжинку.

Учень читає завдання.

Відгадати тему уроку, розгадавши кросворд Снігової Королеви. Відгадка захована у ключовому слові.

Як називається сума всіх сторін прямокутника? (периметр) Від п’яти відняти п’ять. (нуль) Чотири помножити на 1 (чотири) У прямокутника одна сторона — ширина, а інша? (довжина) 27 : 3 (дев’ять) 1 х 1 (один) 1 х 0 (нуль) 25 : 5 (п’ять)

Ключове слово МНОЖЕННЯ

З першим завданням впоралися. Сніжинка №1 дістається червоному Діду Морозу.

V. Ловимо сніжинку № 2. (Закріплення знань про множення)

— Давайте згадаємо все, що ми знаємо про дію множення.

А) що таке множення?

Б) що означають числа при множенні?

В) Як називаються компоненти множення?

VІ. Повідомлення теми уроку.

Робота з кубиками, таблицями. Робота з підручником. (Читання правила, висновок)

З другим завданням ми теж впорались. Сніжинка №2 потрапляє до червоного Діда Мороза.

VІІ. Ловимо сніжинку № 3.

(Я Мороз-Синій ніс, вам приклади важкі приніс). Розв’язання прикладів з підручника.

— Хоче Дід Мороз перевірити, як ви сьогоднішній матеріал запам’ятали.

Діти виконують завдання біля дошки по черзі.

І з цим завданням впоралися. Ще одна сніжинка іде в торбу до червоного Діда Мороза.

3. Фізхвилинка.

-Ой, щось стало якось морозно. Мабуть Дід Мороз Синій ніс розлютився, піддає морозцю. А ми і на це маємо відповідь, проведемо фізхвилинку.

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!»

Січень просить: «Присідай!»

Встали, сіли, встали, сіли,

Розігріли своє тіло.

Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ!

VІІІ. Продовжуємо змагання. Ловимо сніжинку № 4.

Розгулялась, розшумілась

В полі непогода.

Принесла загадки нам

Від Діда Мороза.

Але спочатку давайте подивимося, хто це прийшов до нас у гості? (Ялинка, прикрашена. Бесіда про охорону дерев від вирубування) Виконаємо задачу про ялинку. Молодці!

Ще одна сніжинка у червоного Діда Мороза. У нас залишилась ще одна сніжинка. (Знайдіть невідомий множник. Як називається такий вид роботи? Розв’язування рівнянь).

Виконання біля дошки.

Невідоме число збільшили у 6 разів і отримали добуток 30.

Х х 6 = 30

Перший множник -4

Другий — невідомий

Добуток — 30

4 х Х = 36

— І остання сніжинка дістається червоному Діду Морозу. І я оголошую результат: з рахунком 5 : 0 перемогли діти, їх знання та червоний Дід Мороз! Молодці!

ІХ. Підсумки уроку.

Ми виконали всі завдання. Наше бажання здійснилося. Давайте ще раз згадаємо, що ми знаємо про дію множення.

(Відповіді дітей)

— Молодці!


Урок математики