Урок 8 клас ” Клуб Дісней”
Тема. Відносна молекулярна маса речовини, її обчислення за хімічною формулою.
Цілі уроку:
– поглибити поняття про хімічну формулу, її використання для розрахунків;
– дати поняття про відносну молекулярну масу речовини;
– формувати вміння й навички обчислювання за хімічними формулами;
– навчити визначати відносну молекулярну масу простих і складних речовин за їх формулами;
– розвивати логічне мислення,
– розвивати вміння та навички:
1) працювати з періодичною системою хімічних елементів,
2)
3) виконувати завдання за алгоритмом,
4) складати опорний конспект.
Хід уроку
1. Орг. Етап
Слово вчителя
Рада вітати вас любі друзі ( 7 а кл) та ваш шановні гості на сьогоднішньому незвичайному уроці. Користуючись нагодою, пропоную вам вступити до міні-хімімічного ” дісней – клубу”. Але, щоб повноправними його членами необхідно пройти масу випробувань і виконати величезну кількість завдань які приготувавали для вас герої Діснея!
??? До речі, які мультиплікаційні герої вам запам’яталися з в вашого дитинства???
Ось саме ці та багато інших мультяшок були створені відомим американським художником-мультиприкатором Уолтом Діснеєм( фото )
Його видатні роботи відмічено 25 статуетками “Оскара” багатьма нагородами та преміями, посмертно Золотою медаллю Конгреса.
Наша з вами сьогоднішня мета пройти всі випробування, дістатися казкового Діснеєвського замку та отримати як найбільше логотипів клубу.
А поруч з цією метою я пропоную вам :
– поглибити поняття про хімічну формулу, її використання для розрахунків;
– визначити поняття про відносну молекулярну масу речовини;
– навчити визначати відносну молекулярну масу простих і складних речовин за їх формулами;
– розвивати логічне мислення,
– розвивати вміння та навички:
1) працювати з періодичною системою хімічних елементів,
2) узагальнювати вивчений матеріал, вибирати головне, робити висновки,
Отож, у перед!!!
2. Основна частина
1 крок
Перевірка диференційованого Д-З
( слайди 4-7)
Група 1- прочитайте записи
Підсумок
Група 2- підпишіть малюнки
Підсумок
Група 3 – опишіть будову атомів
Підсумок
2 крок
Випробування від Тома й Джері
“Розвійте хмари”( приберіть зайві відносні атомні маси)
3 крок
“Допоможи Дюймовочці” ( розташуйте відносні атомні маси елементів в порядку зростання )
4 крок
“Завдання від Віні – Пуха” ( виберіть 3 хімічні елементи атомні маси яких в сумі дорівнювали б 40 )
Я вас здивую, але ви вибрали хімічні елементи, что входять до складу молекули натрій гідроксиду( речовини, що здатна забарвити лакмусовий папірець у синій колір)
Міні дослід( діти опускають індикаторний папірець в пробірку з NaOH)
Теоретична частина
Продовжіть речення
– Відносна атомна маса – це…
– Ці величина позначаеться…
– Щоб визначити Ar потрібно….
– Хім. Формула….
А тепер, давайте поміркуємо якщо ми знаємо як визначити масу кожного атому, і знаємо які атоми та скільки їх входить до складу певної речовини, то ми можемо визначити скільки важить вся молекула?
Відносна молекулярна маса – це фізична величина, що показує, у скільки разів маса певної молекули більша за 1/12 маси атома Карбону.
Крок №5
Давайте допоможемо Каю та Герді
Склад Іть алгоритм знаходження молекулярної маси!!!
( Слайд 12)
Крок №6
Завдання для груп!
Допоможіть дісней-друзям запалити яскраві зірки
( групи працюють над обчисленням молекулярних мас сполук, які їм запропоновано)
7 Крок
Інтернет хвилинка +
Підбиття підсумків конкурсу хімічний фотоквест!
Підбиття підсумків уроку( висновки уроку, феєрверк)
Рефлексія.
Д_З ” крок до у спіху”
І варіант
Mr =
Mr(Na3PO4)=
Mr(P2O5)=
Mr(Cl2)=
ІІ варіант
Mr =
Mr(K2ZnO2)=
Mr(Fe3O4)=
Mr(O3)=
2) онлайн завдання для гостей уроку!