Відгук про улюблену дитячу книгу
Мета: розвивати навички зв’язного писемного мовлення, вміння висловлювати свої судження з приводу прочитаного; розвивати світогляд учнів, формувати вміння самостійно визначати коло своїх читацьких інтересів, шукати потрібні твори; виховувати любов до книги, естетичні смаки.
Обладнання: книжкова виставка улюблених книжок, план-пам’ятка. теорія літератури: відгук про літературний твір.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми й мети уроку,
Мотивація навчальної діяльності школярів
II. Основний зміст роботи
1. ознайомлення з планом-пам’яткою
Про літературний твір
Пам’ятка для написання відгуку про твір художньої літератури
1) Обери книгу, яка тобі найбільше запам’яталася, яку ти любиш найбільше.
2) Вкажи назву книги, її автора, тему (узагальнено — про що вона), жанр.
3) Дуже коротко передай сюжет твору, розкажи про його героїв, час і місце, де відбуваються події.
4) З’ясуй головну думку твору, чого книга навчає.
5) Вислови своє судження про те, чому саме цю книгу ти вважаєш своєю улюбленою, близькою тобі.
2. Зачитування зразків відгуків про книгу (див. додаток)
3. складання одним-двома
4. Коментарі та настанови вчителя про грамотність висловлювань, відсутність повторів, обсяг
(1/2 — 3/4 сторінки), охайність оформлення роботи
5. написання робіт на чернетках
6. остаточне оформлення робіт у зошитах
III. Підсумок уроку
Додаток
ВІДГУК ПРО УЛЮБЛЕНУ КНИГУ
Моя улюблена книга — «Дивовижні пригоди, подорожі й бойові подвиги барона мюнхгаузена» німецького письменника рудольфа еріха распе. це низка фантастичних гумористичних оповідань, поєднаних в одну книгу особою оповідача-героя барона мюнхгаузена.
Барон мюнхгаузен — великий фантазер, вигадник і дуже дотепна людина. Більшість своїх пригод він вигадав, але були й деякі реальні, в яких він виявив себе сміливою людиною — брав участь у бойових походах. Він любить природу — пожалів оленя, не завдав йому шкоди; кмітливий — уміє знайти вихід з будь-якого скрутного становища.
Події відбуваються у XVIII столітті в багатьох країнах, де бував, за його словами, барон — у німеччині, росії, Туреччині, на морях і навіть на місяці.
Головна думка твору: фантазія, мрія, гумор роблять життя людини веселішим, цікавішим, змістовнішим. Я також люблю фантазувати, веселитися, тому твір р. е. распе мені дуже подобається.
- ЯК ПИСАТИ ВІДГУК ПРО КНИГУ Відгук — це ваша особиста думка про зміст книжки, оцінка її позитивних і негативних рис. № Етапи роботи над відгуком 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Дуже уважно прочитайте книжку, обміркуйте її зміст. Обов’язково вкажіть автора і назву книжки. Тема та основна думка твору. Де і коли відбуваються зображені в […]...
- Тема. розвиток зв’язного мовлення. Твір про природу Мета: викликати в учнів інтерес до читання книг про природу, до теми стосунків людини і природи; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, вміння викладати власні думки та обгрунтовувати їх; виховувати любов до природи та бережливе до неї ставлення. Обладнання: фотовиставка домашніх улюбленців, різних квітів, рослин, відеоматеріали. теорія літератури: описи різних видів — пейзаж, портрет, опис […]...
- Відгук про майстер-клас в рамках Дня початкової освіти (28.10.11) Відгук про майстер-клас в рамках Дня початкової освіти (28.10.11) В рамках проведеного Дня початкової освіти я була учасником майстер-класу «Інноваційні технології мовленнєвого розвитку молодших школярів», підготовленого і проведеного Маріанною Вікторівною Коченгіною, кандидатом пед. наук, зав. сектором розвиваючого навчання Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти». Яскраво, впевнено, професійно Маріанна Вікторівна розповіла про мовленнєтворчу діяльність […]...
- Як правильно написати твір Як правильно написати твір Пишемо твір правильно: Грамотно оформлений твір повинне складатися із трьох основних частин: вступ, зміст, висновок. У творі ставиться завдання розкриття теми відповідно до поставлених питань Вступна частина Вступна частина знайомить читача з темою твору й підводить до розкриття основних аспектів роботи. Можна описати назва теми твору, розкрити суть назви, задатися питанням, […]...
- Урок Листівка Миколаю ОМ, 5 кл. Дата 07.12.12 УРОК №13 Тема. Виготовлення аплікації з використанням техніки ори гамі «Листівка Святому Миколаю». Мета: 1. Закріпити поняття силует та композиційне поєднання кольорів. 2. Удосконалювати навички роботи з папером та ножицями, техніка безпеки при такому виді робіт.. 3.Виховувати естетичний смак, охайність, стимулювати творчий потенціал учнів та любов і повагу до оточуючих. […]...
- КОМПЛЕКТ ПАМ’ЯТОК для успішного навчання Пам ‘ Ятка «Як працювати над рефератом» 1. Обери тему реферату. Постав собі такі запитання: чи дійсно мені це цікаво; яку практичну користь мені принесе ця робота (окрім позитивної оцінки). Якщо тема зацікавила тебе, ти добре усвідомлюєш значущість роботи для себе, повідом про вибір вчителя. 2. Чітко сформулюй мету роботи. 3. Склади план, у якому […]...
- Сочинение на тему: ТЫ ОТКРЫВАЕШЬ КНИГУ ТЫ ОТКРЫВАЕШЬ КНИГУ Ребята идут из библиотеки, держа в руках книги. У них при этом немного торжественные лица. Я люблю смотреть на них в эти минуты. Я знаю, что чтение постепенно станет для них потребностью. Потребностью души. Ее не сравнить с желанием приобрести новый велосипед, магнитофон или нарядную обнову, что-то материальное. Чтение дарит нам огромную […]...
- Топ-5 кращих ВУЗів Укаїни — Е МІСЦЯ Київський національний університетт ім. Тараса Шевченка «+» висока оцінка працедавцями якості освіти і підготовки випускників до роботи в компанії; Високий рівень підготовки фахівців бізнес-економічеськіх, юридичних спеціальностей, випускників факультету інформаційних технологій. «-» нижчий рівень підготовки фахівців інженерно-технічних спеціальностей; Порівняно невисокі оцінки випускниками того, як вуз сприяє працевлаштуванню. Національна юридична академія України ім. Ярослава […]...
- Контрольний твір-роздум за романом Стендаля «Червоне і чорне» Мета : перевірити рівень розуміння учнями змісту художнього твору; удосконалювати навички ідейно-художнього аналізування вивченого твору за обраною темою; розвивати творчі здібності, писемне зв’язне мовлення школярів; виховувати кращі людські якості. оснащення: портрет Стендаля, художній текст роману «Червоне і чорне», ілюстрації до твору. тип уроку: розвиток мовлення. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Мотивація навчальної діяльності Учитель. […]...
- Может ли телевизор заменить книгу? (сочинение-рассуждение) Роман (бессмертное произведение) «Унесенные ветром» — один из моих любимых. А фильм, снятый по его мотивам, мне не нравится. Потому что Маргарет Митчелл написала такую хорошую книгу, что будь Вивьен Ли еще красивее, еще талантливее, она все равно не смогла бы стать на экране той Скарлетт О’Хара, какую нам показала в своем романе Маргарет Митчелл. […]...
- Школа і Ти — Якщо школа здається тобі каторгою, подумай і знайди в ній що-небудь хороше, тому що ходити в школу тобі все одно доведеться. А доведеться тому, що без освіти ти не знайдеш собі місця в житті. Це створить тобі дуже великі проблеми. — Стався до вчителів терпимо, з розумінням, тому що все одно тобі доведеться здавати […]...
- Люби книгу! План 1. Семейные реликвии — книги. 2. Прапрадед-книгочей. 3. Традиция семейного чтения. 4. Любимый томик Джека Лондона. 5. Отражение увлечений в книгах хозяина библиотеки. 6. Книга учит чувствовать, творить и созидать. 7. Не сравнимое ни с чем удовольствие. В нашей домашней библиотеке есть книги, изданные в ХIХ веке. Это сочинения Гоголя, Козьмы Пруткова (братьев Жемчужниковых), […]...
- Дискусія за матеріалами домашнього опитування за темою «Роль літератури у вихованні людських взаємин» Мета : розвивати зв ‘язне мовлення; виховувати вміння робити висновки з матеріалу, враховувати думки інших і обстоювати власну думку; виховувати культуру зв’язного мовлення: логічність, послідовність, доказовість, емоційність. ХІД УРОКУ I. мотивація пізнавальної діяльності учнів Учитель. Ми з вами щойно закінчили працювати над розділом, присвяченим красі людських взаємин. Серед вивчених творів були й такі, де йшлося […]...
- Тематичне оцінювання (контрольна робота). Підсумки роботи над твором за оповіданням М. Шолохова «Доля людини» Мета : контроль знань учнів; вдосконалення навичок роботи над будьякою темою, стимулювання висловлювання особистих думок і поглядів; виховання культури писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. Розвиток мовлення Підсумки роботи над твором за оповіданням М. Шолохова «Доля людини». Читання фрагментів творів, рецензування учнями. II. Тематична контрольна робота Пояснення завдання I рівень (для обох варіантів) 1. Назвіть літературні […]...
- ПРОЕКТ з англійської мови на тему: «The Olympiad Heroes « ПРОЕКТ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА ТЕМУ » The Olympiad Heroes « 10 клас АВТОР ПРОЕКТУ: СНІТКА Ю. С. Тип: 1) творчий та інформаційний; 2)мовний (навчаючий); 3) координація безпосередня (гнучка); 4) внутрішній (локальний); 5) груповий 10 клас; 6) монопредметний; 7) короткостроковий (15 уроків) Мета: Ознайомити учнів з українськими олімпійцями, знайти схоже і відмінне у спорті і […]...
- Урок позакласного читання. Новели О. Генрі Мета : розширити коло читання учнів, познайомити з гуманістичними творами про життя звичайних людей; навчити уважно ставитись до людини; вдосконалювати навички текстологічного аналізу твору, роботу з деталями, вміння абстрактно мислити, вивчаючи елементи побудови твору; виховувати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність, вміння робити висновки і висловлювати власну думку Обладнання: скринька із символами, […]...
- Может ли телевизор заменить книгу? Роман «Унесенные ветром» — один из моих любимых. А фильм, снятый по его мотивам, мне не нравится. Потому что Маргарет Митчелл написала такую хорошую книгу, что будь Вивьен Ли еще красивее, еще талантливее, она все равно не смогла бы стать на экране той Скарлетт О’Хара, какую нам показала в своем романе Маргарет Митчелл. Почему-то сейчас […]...
- КАК ВЫБРАТЬ КНИГУ ДЛЯ САМОСТОЯТЕЛЬНОГО ЧТЕНИЯ РЕБЕНКУ 6 — 7 ЛЕТ, КОТОРЫЙ НАЧИНАЕТ ЧИТАТЬ ПО СЛОГАМ?* 1. Объем книги: от 16 до 32 страниц (желательны книги-малышки или большеформатные). 2. Содержание: книга может содержать одно художественное произведение одного автора (книга-произведение) или несколько произведений одного автора (авторский сборник). Реже — сборник произведений ряда авторов или сборник народных сказок. В жанровом отношении это могут быть сказки, стихи, загадки, рассказы. В любом случае книга должна […]...
- Отзыв на книгу Марии Парр «Тоня Глиммердал» Мне для жизни нужны две вещи — скорость и самоуважение. «Тоня Глиммердал» — вторая книга молодой норвежской писательницы Марии Парр. Это произведение увидело свет в 2009 году и уже успело получить признание среди читателей и литературных критиков. На первый взгляд, озорная Тоня-Грохотоня очень похожа на всемирно известную Пеппи Длинныйчулок — героиню шведской писательницы Астрид Линдгрен. […]...
- Сочинение на тему: «Может ли Интернет заменить книгу?» Многие литературные критики назвали великие произведения литературы «животворной литературой», «живыми книгами». К сожалению, современная молодежь редко посещает библиотеки, литературные залы и кружки. Многие ссылаются на то, что у них нет времени ил же средств на покупку книги, и только это мешает им читать. Конечно же, книга стоит денег, если вы собираетесь покупать ее в книжном […]...
- Сочинение на тему: Хотела бы я написать собственную книгу? Проживая жизнь, Каждый человек пишет собственную книгу, хотя даже не задумывается об этом. Все привыкли к тому, что на написание способны исключительно писатели или поэты, а простолюдины не способны постичь такое искусство. Однако абсолютно каждый таки действительно является Автором собственной книги — возможно, он никогда не опубликует ее, но все истории хранятся в голове. Наш […]...
- Стендаль «Червоне і чорне». Конфлікт головного героя Жульєна Сореля із суспільством як сюжетний стрижень роману Мета: допомогти учням розкрити конфлікт головного героя роману із суспільством, з’ясувати його роль у сюжеті твору, навчити висловлювати свої судження; розвивати навички роботи з текстом художнього твору, образне й логічне мислення; виховувати активну життєву позицію, неприйняття зла та насильства, прагнення дотримуватися морально-етичних норм. оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. тип уроку: комбінований. […]...
- Знання починається з твору в школі Різноманітна робота, яка проводиться в початковій школі на уроках з розвитку мовлення з учнями. І далеко не останнє місце в цій роботі займає написання творів. Як і будь-яка творчість, вона вимагає уваги, певного настрою, фантазії і таланту. Сьогоднішній школяр, ставши дорослим, цілком реально може працювати в діловій і фінансовій сфері. Він може стати брокером на […]...
- Положення про міський конкурс «Квітневі читання» Аргументованість вибору теми — 5 балів Повнота розкриття теми — 5 балів Наявність теоретичної та експериментальної частини, виділення об’єкта дослідження — 5 балів; Актуальність теми дослідження — 5 балів Висновки в роботі — 5 балів Наявність елемента творчості — 5 балів Стиль (чіткість, лаконічність викладання ), грамотність — 5 балів Правильність оформлення літератури — 5 […]...
- Почему нужно беречь книгу? (сочинение-рассуждение) Книга — это чудо цивилизации. Жизнь без книги представить себе невозможно. Хотя, к сожалению, есть люди, которые так не считают. Но не о них речь — их мне просто жаль. Так вот: книга в моих руках, увлекательная, открывающая неизвестный мир, рассказывающая о чем-то невероятном или, наоборот, обычном, близком мне и оттого интересном (ведь у других, […]...
- Письмовий твір-роздум за повістю В. Близнеця «Звук павутинки» на тем у «Яка краса врятує світ?» Мета : вчити учнів писати твори-роздуми на прикладі повісті В. Близнеця «Звук павутинки»; вдосконалювати вміння школярів у письмовій формі висловлювати власні думки, зокрема про красу людської душі і зовнішню красу; розвивати творчі здібності, спостережливість, уміння узагальнювати, співставляти; робити власні висновки; обгрунтовувати, вмотивовувати свої судження; виховувати красою слова повагу до рідної мови, культури країни; прищеплювати інтерес […]...
- Чудомир Василия Скуратовского (Сочинение-отзыв на самостоятельно прочитанную книгу) Не могу не написать о волшебной книге «Сочельник», которой пользуюсь довольно часто. Это моя помощница. Автор двухтомника — известный украинский писатель, этнограф Василий Скуратовский. В книгу вошло более ста фундаментальных описаний праздников и обрядов. Сказания автора написаны образным языком, пересыпанные песнями, пословицами, поговорками. Даже оформлена книга довольно удачно: вся обложка обрамлена украинским орнаментом, а в […]...
- Рецензия на книгу Бориса Зайцева «Улица Святого Николая» Есть в Москве улица Арбат. Некогда названа она была Улицей Св. Николая… Б. Зайцев Борис Константинович Зайцев, талантливый русский писатель, был возвращен из небытия благодаря демократическим преобразованиям в моей стране. Прочитав его книгу «Улица святого Николая», я понял, что Родина по справедливости воздала этому замечательному творцу и гражданину, напечатав его книги и утвердив его имя […]...
- Рецензия на книгу Мольера «Мещанин во дворянстве» Книга Ж.-Б. Мольера «Мещанин во дворянстве» вышла в Москве в 1977 году в издательстве «Лениздат». Читая книгу, некоторые места я перечитывала несколько раз, а в общем все было понятно. «Мещанин…» — комедия-балет. Я считаю, что главная мысль в ней — глупость сумасброда господина Журдена. Он, мещанин в преклонном возрасте, пожелал быть дворянином. Автор хорошо раскрывает […]...
- Мова і стиль екзаменаційного твору Письмова робота повинна бути написана сучасною українською літературною мовою. При цьому слід дотримуватися таких умов. Правильно вибрати тип мовлення (найчастіше це роздум з елементами опису і розповіді) і компонувати матеріал відповідно до його вимог. Дотримуватися особливостей стилю, в якому пишеться твір. Не можна поєднувати різні стилі, як це часто буває. Цей недолік найчастіше спостерігається, коли […]...
- В летние каникулы вы, несомненно, прочитали не одну интересную книгу. Поделитесь своими впечатлениями со школьными товарищами В летние каникулы вы, несомненно, прочитали не одну интересную книгу. Поделитесь своими впечатлениями со школьными товарищами. Проведите в классе конкурс-викторину. Подготовьте вопросы, связанные с поэтическими текстами (ритм, рифма, стихотворные размеры). Для викторины можно использовать и те стихотворения, которые вы уже читали и заучили наизусть, и те, которые сами нашли в самостоятельно прочитанных книжках. Викторина — […]...
- Ліндгрен. «Пеппі Довгапанчоха» Мета: ознайомити з життям і творчістю письменниці, зацікавити учнів, спонукати до читання; розвивати навички виразного читання, уміння аналізувати художній твір, висловлювати власні судження про героїв та художні якості книжки; виховувати любов до книги, прагнення до самопізнання та самовдосконалення. Обладнання: портрет письменниці, різні видання її творів, ілюстрації до них. теорія літератури: роди, жанри, повісь, герой літературного […]...
- Виразне читання напам’ять віршів поетів «срібної доби» Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст віршів російських поетів; розвивати навички виразного, вдумливого читання поезії на па м’ять, обгрунтовування свого вибору; уміння аналізувати ліричний твір; виховувати наполегливість, любов до поезії, естетичний смак. Обладнання: опорно-логічні таблиці, схеми з теорії виразного читання; аудіозаписи зі зразками художнього читання. тип уроку: урок виразного читання напам’ять. ХІД УРОКУ I. […]...
- Ю. Мушкетик. розповідь про письменника. «Суд». Ідейно-художній аналіз твору. Характеристика героїв Мета. Ознайомити учнів з життям и творчістю Юрія Мушкетика; розкрити трагічне становище українського народу в умовах командно-бюрократичного управління державою, з’ясувати своєрідність композиції оповідання, дати характеристику героїв; розвивати уміння ідейно-художнього аналізу твору; виховувати повагу до трудівників села, їх праці, формувати кращі моральні якості людини. Обладнання. Портрет письменника, твори. Епіграф до уроку: Вклонюсь, людино, знов Воскреслій правді. […]...
- Тема. Контроль та оцінювання знань за темою «Слова, що називають дії предметів» Мета: перевірити рівень сформованості знань та вмінь учнів за темою «Слова, що називають дії предметів»; формувати культуру оформлення письмових робіт; виховувати організованість, уважність, акуратність. ХІД УРОКУ I. Організаційний Момент II . Контроль Та Оцінювання Знань ( Тестування ) Варіант 1 1. Познач правильну відповідь. Слова, що називають дії предметів, відповідають на питання: А) хто? що? […]...
- Отзыв на книгу Антуана де Сент-Экзюпери «Маленький принц» Маленький мальчик с золотыми волосами, который живет там, на далекой планете, и только иногда появляется на Земле, как хочется встретиться с тобой! Ты герой моей любимой книжки, которую можно назвать источником добра и настоящей мудрости. Как взволновала меня замечательная сказка о тебе! И улыбнешься, и загрустишь, когда читаешь книгу Антуана де Сент-Экзюпери «Маленький принц». А […]...
- «Пеппі Довгапанчоха». Образ головної героїні Мета: продовжити знайомство учнів із твором письменниці; допомогти зрозуміти його ідейно-художні особливості; розвивати навички вдумливого виразного читання, характеристики героїв твору на основі аналізу їхніх вчинків, ставлення до них оточення, авторської оцінки; розвивати асоціативне та логічне мислення, творчу уяву; виховувати людяність, дружелюбність, почуття гумору. Обладнання: портрет письменниці, різні видання твору, ілюстрації до нього, фрагменти кінофільмів, мультфільмів. […]...
- Сочинение на тему: «Компьютер и книга. Заменит ли компьютер книгу?» В современном мире компьютеры занимают все большее и большее место. Ручной труд механизируется, письма совсем не пишут, ведь сейчас есть интернет, благодаря всем его возможностям люди стали даже реже видеться, ведь с помощью современных программ можно и увидеть и услышать друг друга на огромном расстоянии, даже работать сейчас можно при помощи интернета. Что же тогда […]...
- Может ли компьютер заменить книгу? В наше время, когда высокие технологии повсеместно занимают место привычных вещей, возникает вопрос: может ли компьютер (или иной гаджет) стать заменой книге. Для меня ответ очевиден — ни одному достижению науки подобное не под силу. С первого взгляда разница между книгой и компьютером не видна. И то и другое является носителем информации. Можно даже сказать, […]...
- Берегите книгу — книга друг 5 класс Интересных книг написано огромное множество. А сколько их еще будет написано! Каждая отдельная книга неповторима и уникальна по-своему, она открывает перед читателем особый, удивительный мир. Бывает так, что прочитанная книга оставляет в душе неизгладимый след, и, спустя какое-то время, хочется перечитать ее вновь, чтобы испытать ощущения, пережитые ранее. Иногда прочитанная книга вовсе никакого впечатления не […]...