Мета
: розширити коло читання учнів, познайомити з гуманістичними творами про життя звичайних людей; навчити уважно ставитись до людини; вдосконалювати навички текстологічного аналізу твору, роботу з деталями, вміння абстрактно мислити, вивчаючи елементи побудови твору; виховувати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність, вміння робити висновки і висловлювати власну думку Обладнання: скринька із символами, що позначають: гребінець, фрагмент карти зоряного неба, хутряний помпон, червоний клаптик, конверт із написаною адресою, фарбоване пір’я.
ХІД УРОКУ
I. мотивація пізнавальної діяльності учнів Слово вчителя — Будьякий літературний твір часто входить у нашу свідомість здебільшого не описаними подіями та образами, а враженням від прочитаного. Часто запам’ятовується якась деталь, вона може стати символом твору.
У нашій чарівній скриньці сьогодні саме символи з новел О. Генрі. Обравши будьякий з них, ви ознайомите нас з новелою, яка справила на вас найбільше враження. За вибір трьох останніх символів учень отримує додатково 1 бал (оскільки це свідчить про те, що учень більше за інших прочитав).
Ваше завдання — стисло переказати зміст оповідання, визначити основну думку твору, розповісти, яке враження справили на вас герої, спробувати назвати елементи побудови твору: зав’язка, кульмінація, розв’язка. Довести, що перед нами саме новела.
II. розвиток зв’язного мовлення
Усний твірпрезентація «Новела О. Генрі, яка справила на мене більше враження». (Можуть допомогти однокласники, а також не виключене виникнення дискусії) III. Підбиття підсумків уроку
Чого ми навчилися, читаючи новели О. Генрі? (- Приділяти увагу тим, хто поруч; — уміти побачити радісне у буденному; — уміти бачити серцем, а не тільки очима; — цінувати щедрість і відвертість; — уміти дарувати радість іншим.) Усе це і складає красу людських взаємин.
IV. Домашнє завдання
Прочитати оповідання Дж.
Олдріджа «Останній дюйм», поділити його на частини, дати назву утвореним частинам. Підготувати повідомлення про письменника (індивідуальне завдання).
- Урок позакласного читання в 3 класі. О. Копиленко «Зачарувала всіх зима» Тема: Зачарувала всіх зима. О. Копиленко «Переполох» Мета: Удосконалювати читацькі вміння та навички; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати їхнє мовлення, логічне мислення; формувати навички спілкування та співпраці у групах, розвивати пізнавальні інтереси дітей; вчити помічати красу довкола, виховувати любов до природи рідного краю, бережне й турботливе ставлення до птахів й звірів взимку. Методично-дидактичне забезпечення: плакат ... Читать далее...
- «Первоцвіти» Урок позакласного читання Тема. Урок позакласного Читання «Первоцвіти» . Мета: поглибити знання про дикорослі ранньоквітучі квіти, вдосконалювати навички Читання, роботи в групах; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї, до квітучих усмішок рідної землі — дикорослих квітів; розвивати соціальну компетентність. Форма роботи: робота в диференційованих групах. Обладнання: малюнки ранньоквітучих квітів, запис вальсу Є. Доги із кінофільму «Мій ... Читать далее...
- Урок читання в 2 класі Тема: урок милосердя. В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка». Мета: поглибити знання дітей про загальнолюдські моральні якості, вчити аналізувати та оцінювати поведінку і вчинки дійових осіб; Формувати вміння визначати головну думку; удосконалювати читацькі навички; Розвивати зв’язне мовлення, виховувати людяність, співчуття до чужого горя, бажання допомагати людям з фізичними вадами. Обладнання: Портрет В. Сухомлинського, фрагмент мультфільму «Квітка — ... Читать далее...
- Бесіда з позакласного читання за твором а. П. Чехова «Вишневий сад» Мета: допомогти учням з’ясувати зміст, ідейно-художні особливості самостійно прочитаного твору; усвідомити значення п’єс Чехова; розвивати навички самостійного читання, аналізу драматичних творів, висловлювання власних вражень і думок, їх обгрунтування, проведення паралелей із сучасністю; виховувати любов до книги, повагу до рідної домівки, Батьківщини, до свого коріння. оснащення: портрет письменника, видання його творів, ілюстрації до них, кінофільми. тип ... Читать далее...
- Бесіда позакласного читання. Аналіз Казок Василя Королева-Старого «Нечиста Сила», «Мавка Вербинка» Мета : розглянути зміст казок «Нечиста сила», «Мавка Вербинка»; вчити учнів вмотивовувати свою думку, робити висновки, узагальнення; розвивати навички виразного читання; вміння аналізувати прочитане, розрізняти добро і зло, смішне і страшне, фантастичне і реальне. Обладнання : портрет письменника В. К. Королева-Старого, малюнки до казок, видання казок «Нечиста сила». Заглядає в шибку казка сивини очима, Материнська ... Читать далее...
- Відкритий урок читання за методикою «Читання та письмо для розвитку критичного мислення» у 4-А класі Тема: В. Сухомлинський «Посиротив» Мета. Формувати навички правильного свідомого виразного чи-тання, вчити усвідомлювати залежність результатів від дій і вчинків; розвивати інтерес до читання, логічне і критичне мислення, зв’язне мовлення; сприяти вихованню бережного ставлення до птахів. Обладнання: картка із словом «безрозсудний», картки з ключовими словами, питаннями на витлумачення, незакінченим реченням, мікрофон Хід уроку I етап. Актуалізація 1. Асоціювання до слова ... Читать далее...
- Конспект з позакласного читання (1 клас) на тему: «І. Є. Хоменко. «З любов’ю до рідної землі» Конспект з позакласного читання (1 клас) на тему: «І. Є. Хоменко. «З любов’ю до рідної землі» Вчитель: Мерещенко Г. О. Кіровоград 2009 Тема. І. Є. Хоменко. Вірші «Весна», «Колоски», «Квіти», «Ластівка». Мета. Ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом І. Є. Хоменка, його віршами; активізувати читацькі інтереси дітей; формувати навички читання віршів напам’ять; розвивати мовлення, ... Читать далее...
- О. Генрі великий гуманіст кам’яних джунглів (за новелою «Останній листок») Миттєвість, зупинись… Й. В. Гете. Неперевершений, справжній майстер короткого оповідання О. Генрі увійшов в історію літератури на тлі бурхливого розвитку капіталу та бізнесу, коли навала комерціалізації американського суспільства придушувала та винищувала в людях почуття доброти й духовності. О. Генрі — псевдонім Вільяма Портера, який мав важку долю, навіть якось був ув’язнений. Перша проба пера письменника ... Читать далее...
- Інтегрований урок української мови в 1 класі (навчання грамоти: читання та мова) Тема уроку. Повторення вивченої букви «ка». Правопис великої букви у власних назвах. Письмо елементів та великої букви «Ка» Розвиток мовлення за змістом тексту В. Сенцовського «Хоробрий Тимко» Мета. Формувати компетентності: Ключові {вміння вчитися — самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; Соціальні — Брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари (групи); Загальнокультурні ... Читать далее...
- Урок читання 4 клас Тема. Василь Сухомлинський «Усмішка» Мета. Актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного українського педагога і письменника; виховувати в учнів доброзичливе ставлення до оточуючих; розвивати уміння знаходити у тексті описи, міркування, удосконалювати уміння творчо переказувати; збагачувати словник образними висловами. Обладнання Портрет В. Сухомлинського, книжки з його творами. Хід уроку І Організаційний момент Створення ... Читать далее...
- Урок українського читання Урок укра Ї Нського читання Тема: Слухай маму і татка, і буде все в порядку Матеріал до уроку. Ніна Куфко «Гуси — лебеді». Мета. Пояснити сутність жанру через порівняння його найважливіших ознак із казкою. Вчити виразності читання діалогів і монологів; характеристиці дійових осіб; висловлювати оцінні судження. Розвивати уяву та уміння інсценізувати текст. Стимулювати творчу діяльність ... Читать далее...
- Відкритий урок читання Комунальний заклад » Нікопольська спеціалізована школа I — III ступенів №5″ Конспект уроку читання 2 клас » Скринька українських казок. Лисичка Сестричка» Вчитель: Грищенко В. П 2013-2014 н. р. Тема уроку : Скринька українських Народних казок. Лисичка — сестричка. Мета: — Учити учнів свідомо і виразно читати Казки; — Розвивати вміння виділяти в тексті Дійових ... Читать далее...
- Утілення різних форм естетизму в образах Безіла Холлуорда, лорда Генрі та Доріана Грея Мета: допомогти учням розкрити значення образів роману, утілення в них різних форм естетизму; розвивати навички аналізувати прозові твори, характеризувати героїв; висловлювати свої думки щодо порушених проблем; виховувати любов до літератури, мистецтва, естетичні смаки. оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. тип уроку: формування вмінь та навичок. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Мотивація ... Читать далее...
- Скоромовки, прислів’я, приказки, загадки. Урок українського читання 3 клас Урок українського читання, 3 клас. Тема: Скоромовки. Прислів’я, приказки. Загадки. Мета: Збагатити знання дітей про малі жанри усної народної творчості, з’ясувати їх характерні особливості. Розвивати уміння за ознаками впізнавати предмети; пояснювати прислів¢я, розвивати мислення, допитливість, зорову та слухову пам¢ять, образність і точність мовлення. Активізувати словниковий запас учнів. Виховувати пізнавальний інтерес, любов до рідного слова, бажання ... Читать далее...
- Морфологический разбор слова: жолаушылар разбор на казахском языке Введите слово или предложение и получите морфологический разбор с указанием части речи, падежа, рода, времени и т. д. (adsbygoogle = window. adsbygoogle || []).push({}); Начальная форма : ЖОЛАУШЫЛАР Часть речи : существительное Грамматика : единственное число, именительный падеж, мужской род, неодушевленное Формы : жолаушылар, жолаушылара, жолаушылару, жолаушыларом, жолаушыларе, жолаушылары, жолаушыларов, жолаушыларам, жолаушыларами, жолаушыларах Начальная форма ... Читать далее...
- Відкритий урок по оповіданню А. П. Чехова » Хамелеон» Тема уроку: Стильові особливості оповідання А. П. Чехова » Хамелеон» Мети уроку: 1) на прикладі оповідання А. П. Чехова » Хамелеон» виявити особливості гумористичних оповідань А. П. Чехова; 2) розширити й поглибити поняття: стиль письменника, композиція художнього твору, художня деталь ; 3) учити школярів дбайливому, уважному відношенню до художнього слова Устаткування уроку: 1) віртуальна школа ... Читать далее...
- Морфологический разбор слова: тихо категория состояние Введите слово или предложение и получите морфологический разбор с указанием части речи, падежа, рода, времени и т. д. (adsbygoogle = window. adsbygoogle || []).push({}); Начальная форма : ТИХО Часть речи : наречие Грамматика : Формы : тихо Начальная форма : ТИХИЙ Часть речи : краткое прилагательное Грамматика : единственное число, качественное прилагательное, неодушевленное, одушевленное, средний ... Читать далее...
- Зв’язне мовлення. Твір-оповідання за поданим сюжетом Обладнання: вчити учнів складати оповідання за поданим сюжетом, дотримуючись вимог жанру; удосконалювати вміння добирати мовні засоби відповідно до задуму висловлювання і стилю мовлення; розвивати уяву, фантазію, логічне та образне мислення, виховувати обачність, відповідальність за свої вчинки та дії. кодоскоп. ХІД УРОКІВ I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКІВ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Бесіда за питаннями. ... Читать далее...
- Урок з читання Урок з читання Тема. Вступ до розділу «Байка» Езоп «Двоє приятелів і ведмідь» 4 — Б клас Вчитель: Крайник В. І. Мета: актуалізувати й розширити знання дітей про байку як жанр, удосконалювати уміння структурувати текст, виділяти головну думку — мораль, збагачувати мовний за пас, розвивати мислення та пам’ять, виховувати моральні цінності — взаємодопомоги. Хід уроку ... Читать далее...
- Імпресіоністична основа новели «Інтермеццо» Михайла Коцюбинського Павло Тичина називав ім’я Михайла Коцюбинського поряд з іменами Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника, бо, за його словами, «щодо краси й глибини творів іншого письменника такого ми не знайдемо». Особливою привабливістю й свіжістю визначаються ті твори Коцюбинського, які написані в імпресіоністичній манері. У зв’язку з цим учений-літературознавець Сергій Єфремов писав: «Про зрілість його (Коцюбинського) ... Читать далее...
- Морфологический разбор слова: полон лес Введите слово или предложение и получите морфологический разбор с указанием части речи, падежа, рода, времени и т. д. (adsbygoogle = window. adsbygoogle || []).push({}); Начальная форма : ПОЛОН Часть речи : существительное Грамматика : единственное число, именительный падеж, мужской род, неодушевленное Формы : полон, полона, полону, полоном, полоне, полоны, полонов, полонам, полонами, полонах Начальная форма ... Читать далее...
- Морфологический разбор слова: игра идет в одни ворота Введите слово или предложение и получите морфологический разбор с указанием части речи, падежа, рода, времени и т. д. (adsbygoogle = window. adsbygoogle || []).push({}); Начальная форма : ИГРА Часть речи : существительное Грамматика : единственное число, женский род, именительный падеж, неодушевленное Формы : игра, игры, игре, игру, игрой, игрою, игр, играм, играми, играх Начальная форма ... Читать далее...
- Тема. «Крихітка цахес» — шедевр романтичної казки-новели Мета : поглибити знання про романтизм як напрям світової літератури; ознайомити з життям та творчістю Гофмана; розвивати творчу уяву і читацький інтерес учнів; виховувати інтерес до літератури та мистецтва. портрет е. Т. а. Гофмана. Засвоєння нових знань і формування на їх основі вмінь та навичок. Великі люди — це зміст Книги людства. Ф. Геббель Великі ... Читать далее...
- Морфологический разбор слова: нежный разобрать как часть речи Введите слово или предложение и получите морфологический разбор с указанием части речи, падежа, рода, времени и т. д. (adsbygoogle = window. adsbygoogle || []).push({}); Начальная форма : НЕЖНЫЙ Часть речи : прилагательное Грамматика : единственное число, именительный падеж, качественное прилагательное, мужской род, неодушевленное, одушевленное Формы : нежный, нежного, нежному, нежным, нежном, нежная, нежной, нежную, нежною, ... Читать далее...
- Позакласне читання. твір Антона Павловича Чехова «Вишневий сад» Мета: допомогти учням з’ясувати зміст, ідейно-художні особливості самостійно прочитаного твору; усвідомити особливості чеховських п’єс; розвивати навички самостійного читання, аналізу драматичних творів, висловлювання власних вражень і думок, їх обгрунтування, проведення паралелей із сучасністю; виховувати любов до книги, повагу до рідної домівки, Батьківщини, до свого коріння. Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до твору. тип уроку: бесіда з позакласного ... Читать далее...
- Реальність і міфологічність як стильові особливості новели «Перевтілення» Мабуть, найстрашніше в світі, коли людина вранці прокидається і не знаходить себе. Ще є думки, але вони здебільшого «вчорашні». А людини вже нема. Натомість у ліжку лежить на спині величезна дивна комаха, безпорадно смикає ніжками, намагаючись підвестися. Але важкий панцир тягне додолу. Що це? Нічні жахи? Тяжка психічна хвороба? Ні, це реальність. Реальність, в якій ... Читать далее...
- Героїко-романтичний жанр у новели «Мати» та «Я (Романтика)» Обидва твори — трагедійного звучання. Для новели «Мати» письменник вибирає іншу форму вираження. В ній наявний міфологічний струмінь. Навіть сам початок твору нагадує розлогий зачин народної казки: «Батько цих бойових хлопців помер дуже давно — так давно, що й не скажеш…» І сама характеристика образів теж іде від казки: «Як пам’ятають старожили, з батька був ... Читать далее...
- Завдання з читання. 4 клас. Англійська мова Завдання з читання. 4 клас. Англіцська мова. Читаємо із задоволенням і виконуємо тест на +, -. Вірно чи не вірно. Friendship Six little grey mice are at a lecture on friendship. The speaker is Tim, the big grey cat. Tim says,»Mice Do not like cats. But we like mice. Why don’t you like cats? The ... Читать далее...
- УРОК № 4 (інформатика 2 клас) Тема. Різні види курсорів. Клавіші керування курсором. Мета: Повторити назви пристроїв ПК і їх призначення; ознайомити учнів із клавішами керування курсором, навчити користуватися ними; виховувати дбайливе користування клавіатурою. Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма «Скарбниця знань». Вимоги до учнів : знати назви зовнішніх пристроїв ПК та їхні функції; мати уявлення про призначення курсору; розуміти призначення клавіш керування ... Читать далее...
- Бернс. «чесна бідність». Виразне читання напам’ять Мета: через виразне читання допомогти учням усвідомити ідейно-художню цінність твору; розвивати пам’ять учнів, творчу уяву, ораторські здібності, вміння відстоювати свою думку; виховувати високі духовні якості. Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до його життя і творчості, аудіозаписи, відеоматеріали. теорія літератури: виразне читання, інтонація, темп, логічний наголос, пауза. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності школярів — Роберт Бернс, ... Читать далее...
- Як правильно написати твір Як правильно написати твір Пишемо твір правильно: Грамотно оформлений твір повинне складатися із трьох основних частин: вступ, зміст, висновок. У творі ставиться завдання розкриття теми відповідно до поставлених питань Вступна частина Вступна частина знайомить читача з темою твору й підводить до розкриття основних аспектів роботи. Можна описати назва теми твору, розкрити суть назви, задатися питанням, ... Читать далее...
- Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення Мета : ознайомити учнів з назвами чисел при множенні, вправляти ;» . читанні прикладів на множення; формувати уявлення про можливість ;с зв’язування задач дією множення. Обладнання: малюнки до задач, таблиці для усних обчислень, таблиця з — ззвами компонентів при множенні. ХЩ УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання. 1) ... Читать далее...
- Урок зв’язного мовлення. Характеристика образу Айвенго За складним планом Мета : вчити складати складний план характеристики ге — Роя художнього твору, удосконалювати навички писемного мовлення; розвивати творче мислення учнів, фантазію, уяву; виховувати творчого читача. Очікувані результати уроку : після цього уроку учні зможуть підготувати складний план характеристики персонажа художнього твору, давати письмову характеристику головному герою роману, сприймати великий за обсягом твір цілісно, удосконалювати написане, ... Читать далее...
- Урок 8 клас » Клуб Дісней» Тема. Відносна молекулярна маса речовини, її обчислення за хімічною формулою. Цілі уроку: — поглибити поняття про хімічну формулу, її використання для розрахунків; — дати поняття про відносну молекулярну масу речовини; — формувати вміння й навички обчислювання за хімічними формулами; — навчити визначати відносну молекулярну масу простих і складних речовин за їх формулами; — розвивати логічне ... Читать далее...
- Розробка позакласного заходу «Ввічливість» Розробка виховної години, проведеної 26.12.06 року в 5-А класі Класний керівник Фєсєнко В. В. 2006-2007 навчальний рік Тема : Урок культури поведінки Мета : 1. Вчити дітей доброті, сприяти в них проявленню позитивних якостей Характеру. Узагальнити знання учнів про морально-естетичні норми Життя, правила поведінки. Закріпити знання і навички елементарних Правил поведінки та етикету. 2. Формувати ... Читать далее...
- Виразне читання напам’ять віршів поетів «срібної доби» Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст віршів російських поетів; розвивати навички виразного, вдумливого читання поезії на па м’ять, обгрунтовування свого вибору; уміння аналізувати ліричний твір; виховувати наполегливість, любов до поезії, естетичний смак. Обладнання: опорно-логічні таблиці, схеми з теорії виразного читання; аудіозаписи зі зразками художнього читання. тип уроку: урок виразного читання напам’ять. ХІД УРОКУ I. ... Читать далее...
- Конструюємо урок КОНСТРУЮЄМО УРОК Методичні рекомендації Українська мова ХІД УРОКУ І. Організація класу до уроку, II Актуалізація опорних Знань Учнів. Ш. Мотивація навчальної діяльності. 1. Каліграфічна хвилинки. 2. Складання слова. 3, Бесіда 4, Мовна розминка. Робота над скоромовкою. 5. Робота над словниковими словами 6. Гра. 7. Річні види диктантів. 8. Робота з деформованим текстом. 9. Перевірка домашнього ... Читать далее...
- Види роботи на уроках читання (з досвіду роботи) Враховуючи те, що в класі є діти з дефектами мовлення, починаючи з 1 класу у підготовчі вправи включаю причитування складів зі збігом приголосних, Розучування скоромовок, чистомовок. Для вироблення навичок читання використовую Вправи: 1. «Поза — розслабитися». При слові поза діти настроюються, зайнявши правильне положення для інтенсивного читання; при слові розслабитися — відводять очі вбік, знімаючи ... Читать далее...
- Позакласне читання. Мушкетик. «Селена» Мета: розширити читацький кругозір школярів; ознайомити Їх із життєвим та творчим шляхом Ю. Мушкетика; проаналізувати його твір «Селена», зосереджуючи увагу на ідейно-художньому змісті повісті; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість; сприяти виробленню в учнів потреби читати самостійно; виховувати в учнів повагу до творчості Ю. Мушкетика, прищеплювати інтерес до читання художніх творів, культури ... Читать далее...
- УРОК № 7 (інформатика 2 клас) Тема. Керування виконавцями. Мета: Ознайомити з поняттям «виконавець»; навчити записувати команди для виконавців за допомогою мови стрілок; розвивати в учнів увагу, логічне та образне мислення; закріпити поняття і вміння учнів орієнтуватися у напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»; виховувати дбайливе користування клавіатурою. Обладнання: Плакати для виконання усних завдань; комп’ютерна програма «Скарбниця знань». Вимоги до учнів : ... Читать далее...
Урок позакласного читання. Новели О. Генрі