Життєвий і творчий шлях Г. С. Сковороди. Урок – Захист Проектів

Мета
: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом Г. С. Сковороди; удосконалювати вміння учнів робити висновки, узагальнення, оцінки, чітко висловлювати думки; презентувати проекти; виховувати активну життєву позицію, усвідомлення можливості виборювати власне щастя і обрати правильний шлях у житті. Обладнання
: портрет Г. Сковороди; збірки творів письменника; звукозапис музичного циклу Вівальді “Пори року.

Літо”. Хід урОКу І

Актуалізація

Необхідного

Навчального

Досвіду
1. Емоційна підготовка учнів

/> На фоні музичного запису Вівальді “Пори року. Літо” звучить розповідь учителя. Учитель.

Щастя! Яке б здавалося знайоме і зрозуміле поняття.

Як часто ми чуємо це слово. Кожен, хто з’являється на світ, претендує на щасливу долю. Але чомусь одні її мають, а інших вона вперто обминає. Що таке щастя?

Як його знайти?

Погляди на цю вічну, як світ, проблему дуже різняться. Пропоную звернути увагу на вислови відомих людей про щастя: – Хто щасливий? Хто дає багато, а бере найменше (М.

Коцюбинський). – Найщасливіші і в той час найпрекрасніші люди ті, хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших

(В. Сухомлин-ський). – Щастя – це відчуття гармонії із зовнішнім і внутрішнім світом… ( О. Довженко). –
Щастя – не слава, не гроші – все це минає, Щастя – це друзі хороші, шана людськая.

(О. Підсуха) Діти, а на вашу думку, що таке щастя. (Учні висловлюють свої думки.) II

Оголошення

Теми

І

Мети

Уроку
Учитель. Сьогодні на уроці ми з вами продовжимо подорож літературними стежками і поговоримо про одвічну проблему людства – про щастя на прикладі життя і творчості Г. С.

Сковороди. III

Мотивація

Навчальної

Діяльності
Учитель. Яких же результатів ми можемо досягти в процесі роботи?

Презентація очікуваних результатів: – навчитися презентувати проекти, над якими працювали у групах; – учитися працювати у групах; – учитися робити власні висновки і висловлювати думки; – виховувати прагнення виборювати власне щастя і обирати правильний шлях у житті. IV
.

Актуалізація

Опорних

Знань
Виконання тестових завдань (див.

Додаток 1). Методом самоперевірки учні оцінюють свої роботи. V

Презентація

Проектів
Учні були об’єднані у три групи. Усі мали попереднє завдання – ознайомитися з біографією Г. Сковороди і прочитати байки, поетичні і філософські твори. Завданням першої групи – “Біографів” – було підібрати цікаві відомості з біографії митця. Прослідкувати розвиток його світоглядних уявлень, розкрити проблему щастя через призму життєвого шляху Г.

Сковороди, створити комп’ютерну презентацію проекту і продемонструвати. Завданням другої групи – “Філософів” – було проаналізувати філософські твори, визначити джерела формування філософських поглядів і їх основні засади. Визначити, що таке щастя з погляду філософії, створити комп’ютерну презентацію.

Третя група – “Літературознавці” – аналізували літературні твори. Визначали їх основну ідейно-тематичну спрямованість, жанрові і мовні особливості. Пояснювали поняття щастя у художніх творах.

Готували комп’ютерну презентацію. 1. Перша група – “Біографи” – презентують свій проект. 2. Друга група – “Філософи” – презентують проект.

3. Третя група – “Літературознавці” – презентують проект. VI

Закріплення

Вивченого

Матеріалу
1. Складання сенканів у групах 1.

Щастя через призму філософських поглядів Г. Сковороди. 2. Щастя у літературних творах. 3. Щастя у житті митця.

2. Складання діалогів з уявним мислителем Г. Сковородою. VI
.

Рефлексивно

Оцінювальний

Етап

Уроку
Отже, давайте підсумуємо все, про що ми дізналися на уроці. Активізуємо свої знання із життєвого досвіду і подумаємо: – Чи є актуальною на сьогодні для вас проблема щастя і проблема життєвого вибору? – Як знайомство з життям і творчістю Г. Сковороди допомогло вам зрозуміти поняття “щастя”?

– Яке визначення поняття щастя Г. Сковородою вам імпонує?

Учитель. Кажуть щасливими не народжуються, а стають.

Як ви думаєте, чи був щасливим філософ? Що ж треба робити, щоб стати щасливим?

VII

Домашнє

Завдання
Написати твір “Що таке щастя?”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Життєвий і творчий шлях Г. С. Сковороди. Урок – Захист Проектів