Уроки природознавства

Природознавство +елементи логіки+азбука віршування

Тема:Україна на планеті Земля

Мета:Дати загальне уявлення про розташування України на

Фізичній карті;вчити правильно працювати з контурною

Картою.

Розвивати навички критичного мислення, уяву, спосте

Режливість, пам’ять, вміння образно змальовувати кра

Су рідного краю.

Виховувати любов до Батьківщини, почуття гордості за

Державу.

Тип уроку:комбінований

Обладнання:фізична карта, підтримка мультимедійної системи

Хід уроку

1.Організація

класу

2.Повідомлення чергового синоптика

-який сьогодні місяць?

-яке число?

-який сьогодні день тижня?

-який стан неба?

-яка температура повітря?

-чи є сьогодні опади?

3.Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і завдань уроку.

Вчитель:

-Всього на карті світу 185 країн. Сьогоднішній наш урок буде присвячений одній із безліч країн, Що є на фізичній карті.

Якій саме-я скажу трішки пізніше.

Послухайте музику, Характерну для цієї країни, Вгадайте її назву

(звучить запис “Гопак”)

-Звичайно, Це наша Україна.

…Буває часом сліпну від краси.

Спинюсь, Не тямлю,

Що воно за диво, –

Оці степи, Це небо, Ці ліси.

Усе так гарно, Чисто, Незрадливо.

Усе як є-дорога, Явори,

Усе моє, Все зветься Україна.

Така краса, Висока і нетлінна,

Що хоч спинись і з Богом говори…

Л. Костенко

4.Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу

(Перегляд фільму “Україна на планеті Земля”)

-Україна! Наша рідна земля! Чарівний і неповторний край!

_Навести приклади істинних та хибних суджень

(приклади

Іст. Дніпро впадає в Чорне море.

Х. Дніпро найменша річка України.

Х. Карпати займають більшу частину України.

Іст. Карпати знаходяться на крайньому заході.

5.Осмислення учнями знань.

(Робота з картою)

-Покажіть на карті, де розташована Україна.

-Які гори простяглися на території України?

-Які ріки протікають? Яка з них найбільша?

-Куди несуть свої води ці ріки?

-З якими державами межує Україна?

-З якою країною кордон України найдовший? А з якою-

Найкоротший?

-Які моря омивають територію України на півдні? Покажіть їх.

-Чи є гори в Україні? Які?

-Яке місто є столицею нашої держави?

-Хто з вас бував у Києві? Що ви знаєте про це місто? Розкажіть.

(розповіді дітей про Хрещатик, Софійський собор, Києво-Печерську Лавру)

6.Фізкультхвилинка

Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати:

Як вершину нам дістати?

Заглядаємо в озерця-

Як торкнутися нам дна!

Так ми довго-довго йшли,

Поки додому не прийшли.

7.Робота з контурною картою

(позначити столицюУкраїни, найбільшу річку, гори Карпати)

8.Азбука віршування.

(вірно дібрати слова і дописати у віршовані рядки)

Моя рідна… земля, країна

Край тополь і дубів, калини, каштанів

Тут зелені… ліси, гаї, поля

І росисті… долини, луки, трави

9.-Чи слід пишатисятим, що ми живемо на Україні?

-Свої думки висловіть у письмовій формі.

(віршована або прозова форма)

Діти зачитують свої твори.

10.Гра “Піраміда міст”(робота в парах)

Користуючись картою, за 3 хвилини скласти із назв міст України піраміду так, щоб кожна наступна назва була на

Одну букву довша за попередню.

11.Узагальнення і систематизація знань учнів

Кросворд “Україна”

У

К

Р

А

Ї

Н

А

-Планета Сонячної системи

-Гори на заході України

-Найбільша річка України

-Море, що омиває південь України

-Вид транспорту, яким можна подорожувати по країні

-Область, в якій ти проживаєш

-Село, в якому ти живеш

Тести

1.У якій півкулі знаходиться на карті Україна?

А)у східній;

Б)у західній.

2.На якому материку ми живемо?

А)Африка;

Б)Австралія;

В)Євразія.

3.Як називається столиця України?

А)Харків;

Б)Одеса;

В)Київ.

4.

Якими морями омивається Україна?

А)Чорним і Азовським;

Б)Чорним і Середземним;

В)Азовським і Баренцевим.
5.Які гори простягаються на заході України?

А)Кримські;

Б)Карпати;

В)Уральські.

6.Із скількома державами межує Україна?

А)п’ятьма;

Б)двома;

В)сімома.

7.За площею Україна серед країн Європи…

А)найменша;

Б)найбільша.

8.Найбільша річка України…

А)Дунай;

Б)Південний Буг;

В)Дніпро.

Взаємоперевірка.

12.Домашнє завдання.

Провести інтерв’ювання.

-Як ви розумієте вислів: “Україна – самостійна, незалежна краї

На?”

-З якими державами межує Україна?

-Якими морями омивається Україна?

-Де знаходиться географічний центр Європи?

(На перервах діти ходять по класах і запитують дітей інших класів, їх відповіді записують. Потім визначають правильні і підраховують їх кількість. Роблять висновки про рівень знань

Учнів школи з цього питання.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Уроки природознавства