Урок з математики. 2 клас з використанням методики “Ейдетика” Те

Урок з математики. 2 клас
з використанням методики “Ейдетика”
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2.
Мета:
Обладнання:
Повторити і закріпити таблицю множення числа 2;
підготувати учнів до контрольної роботи;
розвивати ейдетичну пам’ять, мислення, творчу уяву;
виховувати інтерес до математики і бережне ставлення до
рідної природи.
дидактичний матеріал (картки типу 7 + 6; 12-5;
числа-сніжинки, ребуси, картки звірят і пташок з магнітами, ляльки Бабусі-Зими і Морозця;
магнітофон з записами;

/> віршики-цікавинки, магнітна дошка, таблиця множення і відповіді до неї).
Хід уроку
/. Організація класу.
Учні: Ось дзвінок нам дав наказ – Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо,
Урок математики починаймо!
І сувора і чудова Математики країна – Праця тут іде завзята.
Математика – наука Точна і серйозна. І прожить без неї нам Навіть дня не можна.
Учитель: Пішов сніжок, Засипав лужок. Коли це буває?
(Зимою)
1 – То ж і до нашого класу завітала чарівна Бабуся-Зима.
(з’являється лялька Зима)
2 – Сьогодні ми з вами підемо в ліс. Сосни і ялини там стоять до
небес.
Поспішають до нас на урок лісові звірята. Бабуся-Зима
пропонує вам відгадати, хто ж ці звірята.
1. Хвіст руденький розпушила
Між гілками полетіла.
(Білка)
2. Хто в зимовому садку
Робить шкоду ось таку:
3 яблуньок кору зриває?
Діти, хто його вгадає?
(Зайчик)
3. Я красуня хитрувата,
Вбрана пишно, як на свято.
Стережіться, зайченята.
Коли вийду полювати.
(Лисиця)
//. Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель: І Бабуся-Зима, і звірята допоможуть нам сьогодні закріпити вивчену таблицю множення числа 2 і підготуватися до контрольної роботи.
///. Каліграфічна хвилинка.
Діти згадують правило:
Зошит свій я відкриваю. Та під нахилом кладу. Спинку я не нахиляю. Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнуся. За роботу враз візьмуся.
– Нагадайте Бабусі-Зимі яке сьогодні число. Запишемо: число 17 лютого. Класна робота і пропишемо гарненько рядочок числа 17.
IV. Вправи на закріплення матеріалу.
– А Зима засипає білим снігом поля і ліси. Сипле-сипле на землю сніжинки. Ось і до нас залетіло декілька, то сніжинки-числа, а ви напишіть до них добутки з таблички множення числа 2.
1. Біля дошки працює учень, записує приклади, а діти пишуть у зошитах приклади до чисел-здобутків: 10, 8, 16, 6, 14, 18, 20, 12.
Перевірка роботи.
2. Далі Бабуся-Зима пропонує до таблички множення виставити відповіді
на магнітах.
– Давайте спробуємо відтворити образи у пам’яті, і згадати пригоду, яка відбулася з гускою та іншими її друзями. Це нам поможе пригадати таблицю множення на 2.
3. – “Приготувала Бабуся-Зима для вас задачі-віршики, а ви повинні
записати у зошити тільки рішення.
а. В’яже бабуся лисиця
Трьом онукам рукавиці
– Подарую вам, онуки.
Рукавичок по 2 штуки.
Бережіть, не загубіть.
Скільки їх, скоріш скажіть.
(2×3=6)
б. В свинки двоє поросят
Змерзли вони, аж тремтять.
Щоб їх трішечки зігріти,
Скільки треба валянок купити?
(2×4 = 8)
в. Двадцять ялинок у лісі росли,
В школу на свято одну відвезли.
Скільки ялинок лишилося там?
Добре подумаєш, скажеш ти сам!
(20- 1 = 19) Перевірка роботи.
4. Учитель: – Задоволена Бабуся-Зима. посміхається вона. Ось і сонечко пригріло. Вибігли на лісову галявину 11 звірят, 4 білочки, 3 зайчика і декілька лисенят.

Треба взнати, скільки ж було лисенят?
4 білки
3зайчики
? лисенят
1 1 звірят
Записати рішення виразом 11 – (4 + 3) = 4 (зв.)
5. В лісі зимно, холодно. Учні повісили для пташок годівничку. Враз
до неї прилетіли пташки. Там сидять уже 2 горобчики сіренькі, 3 сороки білобокі. Та ще зграйка летить з 7 снігуриків. Скільки стало біля
годівнички пташок?
(На дошці короткий запис)
Було – 2 гороб. і 3 сор.
Прилетіли – 7 сніг.
Стало – ? пташок
Діти записують вираз
(2 + 3) +7= 12(пташ.)
6. Учитель: – Знов нахмурилось і пішов сніг. Летять і до нас сніжинки.
Кожна сніжинка – ребус. Відпочинемо трошки: відгадаємо їх.
100 лиця ті 100 і 100 рія
ли 100 к мі 100 Па ‘3 ж
7. Учитель: – Затріщали у лісі дерева. Озера і річки скувала крига.
Загадка. Узимку всіх скрізь Хапає за ніс. Малює щоки.

Студить боки.
(Мороз)
(З’являється льлька Мороз)
– Ану, подивимось які завдання нам приготував Морозець?
8. Гра “Мовчанка”
(Діти працюють з віялами)
8 + 9 9 + 5 14 – 5 16 – 8 16 – 9
6 + 9 7 + 6 12 – 6 11 – 4 13 – 5
V. Фізхвилинка.
Морозець, морозець! Плещемо в долоні. У дівчаток і хлоп’яток Носики червоні.
Морозець, морозець. Не щіпай нам щічки. Теплі валянки у нас, Шубки й рукавички.
VI. Робота по підручнику.
Учитель: – Щоб не застудитися на морозі треба вживати вітаміни та пити соки. Ось Морозець і пропонує нам пояснити розв’язання задачі № 638 ст.108.
а. Діти читають умову задачі.
б. Розглядають короткий запис умови.
в. Пояснюють рішення 1)2×5= 10 (л)
2)10 + 6= 16 (л) Висновок: отже в 5 банках і в сулії 16 л соку.
VII. Самостійна робота.
Задачу № 639 розв’язують учні самостійно. Пишуть рішення, вираз і відповідь (один учень працює біля дошки). Перевірка роботи.
VIII. Пояснення домашнього завдання: ст. 108, № 640, 641.
IX. Перевірка знань.
– Бабуся-Зима і Морозець приготували для вас ще й приклади.
Діти вирішують приклади.
Ів. 2×7-8 II в. 2×6 + 38
2×8+18 2×9 +29
Перевірка роботи.
X. Підсумок і оцінювання відповідей учнів.
Учитель: – Діти, ми виконали з вами всі завдання Бабусі-Зими і Морозця. То ж скоро розтане сніжок, скреснуть ріки і озера. Бабуся-Зимуся і Морозець втечуть на північ, а до нас прийде нова пора року.
Де вона пройде,
Там травиця зійде,
Все навколо оживе.
Що ж то за Чарівниця така? (Весна)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Урок з математики. 2 клас з використанням методики “Ейдетика” Те