Урок – тренінг 3 клас Тема: Сім’я як чинник здоров’я
Мета: розширити уявлення дітей про сім’ю як чинник здоров’я; спонукати дітей до виконання обов’язків щодо старших і молодших членів своєї родини; виховувати дбайливе ставлення до здоров’я всіх членів родини, повагу до старших членів родини.
Результати навчання
Наприкінці заняття учні повинні:
– розуміти значення сім’ї як чинника здоров’я;
– визначати і виконувати свої обов’язки в сім’ї;
– виробити вміння проявляти дбайливе ставлення та повагу до членів родини.
Обладнання
– папір
– фломастери, маркери
– скотч
Що підготувати заздалегідь
– макет сонечка
– макет озера
– промінці
– плакат з побажанням
Хід уроку – тренінгу
I. Вступна частина.
1. Привітання.
Пролунав гучний дзвінок,
Ось останній вже урок.
Але що це? У куточку
Виглядає сонечко! ( макет сонечка прикріплено на дошці)
Але дивне щось воно,
Сумно дивиться в вікно.
Десь розбіглися усі
Його дітки – промінці!
Тож не гаємо наш час,
Працювати буде клас.
Треба діток всіх знайти –
Сонечку допомогти.
2. Нагадування
– Яке з наших правил ви почули в привітанні?
3. Зворотний зв’язок.
– Що символізує наше сьогоднішнє сонечко? ( Маму, сім’ю)
– А щоб нам знайти промінці, треба гарно попрацювати.
II. Основна частина
1. Теоретичний блок
Презентація сімей
(На минулому уроці діти отримали завдання підготувати розповідь про свою сім’ю та принести фото родини, оформлене у вигляді кораблика)
Діти презентують свою родину та прикріплюють свій кораблик на озеро “Здоров’я”
Мозковий штурм
– Хто допомагає мені бути здоровим?
Енергізатор ” Я умію так…”
2. Практичний блок
Робота над оповіданням В. Сухомлинського “Блакитні журавлі”
Бесіда за змістом
Підсумок: – Що робить дитину щасливою?
Робота в групах
Об’єднання дітей у 3 групи за допомогою різнокольорових фішок.
Завдання: розробити герб і девіз для кожного з членів родини.
Презентування робіт.
Енергізатор. Допомога по дому.
III. Заключна частина.
1. Підведення підсумків
Метод “Мікрофон”. “Я люблю свою сім’ю тому що…”
2. Зворотний зв’язок
На промінцях напишіть що, на вашу думку, найголовніше в стосунках сім’ї, або як сім’я впливає на здоров’я та прикріпіть до сонечка.
3. Прощання.
Читання побажання на плакаті всім разом
Хай біда і горе обмина ваш дім,
Доброго здоров’я зичим вам усім!
- Бінарний урок-тренінг з математики та інформатики у 2 класі Тема: Повторення усного додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал про додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, Розвивати швидкість мислення, вміння виступати перед аудиторією, уміння і навички ефективної комунікації, аналізувати ситуацію і приймати рішення; відкрити нові грані дитячої творчості, побачити й оцінити їхню поведінку […]...
- Тренінг “Я та мій клас” ТРЕНІНГ “Я та мій клас” Мета: навчати учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій; Сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків; Виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова та вчинки. ХІД ЗАНЯТТЯ Слово вчителя. Дружба – це добре почуття, яке може виникнути лише на основі взаємоповаги. Зустріти […]...
- 6 клас Урок 1 Тема уроку: “Колядки і щедрівки” Мета: Зосередити увагу учнів на народних обрядах колядування і Щедрування та важливій ролі музики в них. Закріпити знання Учнів про народні обрядові пісні, зокрема колядки і щедрівки, та Ознайомити з професійною музикою, створеною на їх основі – Фортепіанним циклом “Колядки і щедрівки” Василя Барвінського. Вчити учнів зіставляти образи творів музичного та Образотворчого мистецтва. Формувати вміння […]...
- Урок з компютерною підтримкою на тему: “Сульфатна кислота” 10 клас профільний клас Тема уроку: “Сульфатна кислота, фізичні і хімічні властивості. Якісна реакція на сульфат-іон.” Мета Уроку : Закріпити знання про загальні властивості кислот, розвивати вміння прогнозувати властивості сульфатної кислоти на основі загальних властивостей кислот, вивчити фізичні та хімічні властивості сульфатної кислоти, її значення в народному господарстві, вплив сульфатної кислоти на організм людини і довкілля; звернути увагу на […]...
- Урок 8 клас ” Клуб Дісней” Тема. Відносна молекулярна маса речовини, її обчислення за хімічною формулою. Цілі уроку: – поглибити поняття про хімічну формулу, її використання для розрахунків; – дати поняття про відносну молекулярну масу речовини; – формувати вміння й навички обчислювання за хімічними формулами; – навчити визначати відносну молекулярну масу простих і складних речовин за їх формулами; – розвивати логічне […]...
- Майстер – клас з охорони здоров’я Майстер-клас з охорони здоров’я Тема: Що вивчає предмет “Основи здоров’я” Здоров’я та його ознаки. Мета : Дати поняття про здоров’я, викликати інтерес до предмету “Основи здоров’я” .Сформувати у дітей прагнення до збереження власного здоров’я, створити доброзичливу навчальну атмосферу. Навчальні завдання Наприкінці заняття учні повинні: Називати щонайменше три правила поведінки на тренінгу і пояснювати, для чого […]...
- Урок – тренінг “Робота над створенням проекту” Методичний кабінет Комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 74” Дніпропетровської міської ради Урок – тренінг Робота над створенням проекту ” Єдність організму і середовища його існування” Вчитель Циганенко Н. Г. М. Дніпропетровськ 2011 Мета: Навчальна : поглибити знання учнів про середовище існування живих організмів; сформувати навички й уміння швидко адаптуватися до змінюваних економічних та […]...
- УРОК № 10 (інформатика 2 клас) Тема. Ознайомлення з поняттям “множина”. Мета: Ознайомити з поняттям “множина”; розвивати в учнів логічне й образне мислення; формувати вміння аргументувати свої висновки; формувати вміння здійснювати вибір у прикладній програмі; виховувати дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті. Обладнання: Плакат для виконання усних завдань Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма “Скарбниця знань”. Вимоги до учнів : уміти наводити приклади […]...
- Відкритий урок з математики, 2 клас Тема: Квадрат. Периметр квадрата. Застосування різних способів знаходження суми двоцифрових чисел. Мета: ознайомити з характерними рисами квадрата; вчити знаходити периметр квадрата; навчати порівнювати різні способи знаходження суми; продовжити формування обчислювальних навичок; удосконалювати навички розв’язування задач;учити розв’язувати задачі за даним планом; розвивати логічне мислення, математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;виховувати акуратність під час письма;любов до […]...
- Урок фізики 8 клас” Архімедова сила” Урок фізики. 8 клас Тема. Складання і розв’язування задач з теми ” Архімедова сила. Умови плавання тіл.” Тип уроку: закріплення знань; урок з комп’ютерною підтримкою. Девіз уроку: Набув знань – пристосуй до діла, знання без діла – тяжка ноша. Мета уроку: – Повторити і закріпити знання учнів з теми ” Архімедова сила. Умови плавання тіл” […]...
- Я i Україна (1 клас) . Урок з презентацією Тема. Що належить до природи Мета: – формувати в учнів поняття “природа, “нежива природа, “жива природа; – вчити дітей розрізняти живу і неживу природу; – поглибити їх знання про значення природи для життя рослин, тварин і людей; – розвивати вміння спостерігати, робити висновки, групувати предмети за певними ознаками; – виховувати любов до природи, бажання охороняти […]...
- Інтегрований урок математики та природознавства 4 клас Тема: Ділення і множення багатоцифрових чисел на двоцифрове. Свято Великодня. Робота з геометричним матеріалом. Слайд №1 Мета: слайд № 2 Навчальна: удосконалювати з учнями алгоритм письмового множення та ділення багатоцифрових чисел на двоцифрове; ознайомити учнів із народними звичаями, традиціями, що пов’язані з початком весняного календарного обрядового циклу; Розвиваюча: розвивати мовлення, мислення, увагу, пам’ять; підтримувати інтерес […]...
- Відкритий урок праці 2 клас Урок з трудового навчання На тему: “Конструювання з паперу. Виготовлення подарунка до 8 Березня” Тема. Конструювання з паперу. Виготовлення подарунка до 8 Березня Мета. Вчити дітей вирізати смужки паперу; різати папір ножицями по лініях розмітки, правильно склеювати деталі. Творчо працювати, розвивати окомір, почуття міри, координацію рухів при склеюванні; логічне мислення при виконавчих і конструкторських уміннях, […]...
- Урок читання 4 клас Тема. Василь Сухомлинський “Усмішка” Мета. Актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного українського педагога і письменника; виховувати в учнів доброзичливе ставлення до оточуючих; розвивати уміння знаходити у тексті описи, міркування, удосконалювати уміння творчо переказувати; збагачувати словник образними висловами. Обладнання Портрет В. Сухомлинського, книжки з його творами. Хід уроку І Організаційний момент Створення […]...
- Урок з правил пожежної безпеки.(основи здоров’я) 4 клас Хай дитина знає кожна – жартувать з вогнем не можна! Мета. Прочитати правила пожежної і протипожежної безпеки і засвоїти з учнями причини виникнення пожеж та правила, які треба виконувати, щоб запобігти пожежам. Розвивати логічне мислення, уміння робити висновки. Виховувати інтерес до професії пожежного. Хід Уроку Організація Класу. Повідомлення Теми І Мети Уроку. Без крил, без […]...
- Урок математики 2 клас Тема: ” Додавання і віднімання числа 3 з переходом через десяток. Розв’язання задач. Робота з геометричним матеріалом”. Мета: ознайомити учнів з таблицею додавання і віднімання числа 3; повторити способи утворення й назви чисел другого десятка; вдосконалювати набуті навички; складати та розв’язувати задачі, приклади; формувати обчислювальні навички; розвивати математичну мову, увагу, пам’ять, спостережливість; виховувати любов до […]...
- Урок української мови, 5 клас, учитель Вовчок М. Й Тема: Лексика. Однозначні й багатозначні слова. Мета: сформувати в учнів уявлення про лексичне значення слова, його Однозначність і багатозначність; розвивати вміння школярів знаходити Однозначні й багатозначні слова в реченнях, збагачувати їх словниковий Запас; виховувати любов до рідної мови, культуру мовлення. Обладнання: підручник, таблиця, картки, ілюстрації, кольорові олівці, Тлумачний словник. Хід уроку Організаційний момент Сьогодні, учні, […]...
- Урок фізики з комп’ютерною підтримкою ( 11 клас) Урок фізики з комп’ютерною підтримкою ( 11 клас) Тема: Виробництво, передавання та використання електричної енергії. Мета уроку: навчальна: повторити, розширити і систематизувати знання учнів про різні види енергії і їх взаємні перетворення; розширити знання учнів про способи виробництва і перетворення електричної енергії; розширити знання учнів про способи передачі електроенергії на відстані, ознайомити з їх перевагами […]...
- ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ, ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ, СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ ‘ Ї ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ, ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ, СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ Актуальність Проблеми Попередження Насильства У Сім ‘ Ї В Сучасному Суспільстві зумовлена Не Тільки Збільшенням Фактів Психологічного, Фізичного, Сексуального насилля, А І Небажанням Соціуму Розглядати Це Питання Відкрито. Думка Про Те, Що Насильство Трапляється Лише У Проблемних Сім ‘ Ях, […]...
- Урок – проект “Здоров’я – найдорожчий скарб”. Основи здоров’я, 4 клас Основи здоров’я 4 клас Тема: Здоров ‘ Я – найдорожчий скарб. Сім’я, як осередок збереження і зміцнення здоров’я в суспільстві. Мета: Допомогти усвідомити дітям, що здоров’я – це великий дар, не тільки для людини, а й для всього суспільства, а сім’я – осередок збереження та зміцнення здоров’я. Формувати уяву про здоров’я та здоровий спосіб життя, […]...
- Урок розвитку усного зв’язного мовлення. 5 клас Тема уроку: Розвиток усного зв’язного мовлення. Подорож порами року. Мета: узагальнити знання учнів з пейзажної лірики, формувати вміння виразно декламувати вірші, артистично читати прозовий текст власного твору, вчити дітей працювати в групах; розвивати вміння аналізувати віршований текст, здатність бачити естетичну цінність віршованих, живописних і музичних творів, оцінювати їх своєрідність, розвивати усну монологічну мову дітей; виховувати […]...
- Скоромовки, прислів’я, приказки, загадки. Урок українського читання 3 клас Урок українського читання, 3 клас. Тема: Скоромовки. Прислів’я, приказки. Загадки. Мета: Збагатити знання дітей про малі жанри усної народної творчості, з’ясувати їх характерні особливості. Розвивати уміння за ознаками впізнавати предмети; пояснювати прислів¢я, розвивати мислення, допитливість, зорову та слухову пам¢ять, образність і точність мовлення. Активізувати словниковий запас учнів. Виховувати пізнавальний інтерес, любов до рідного слова, бажання […]...
- Урок рідної мови, 4 клас Урок рідної мови 4 клас Тема. Загальне поняття про дієслово як частину мови. Мета. Повторити і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова. Формувати вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови. Вчити доцільно і правильно вживати дієслова у власних висловлюваннях. Вчити спостерігати за явищами природи. Виховувати любов до рідної землі, розвивати творчу уяву. Обладнання. Зміст […]...
- УРОК № 4 (інформатика 2 клас) Тема. Різні види курсорів. Клавіші керування курсором. Мета: Повторити назви пристроїв ПК і їх призначення; ознайомити учнів із клавішами керування курсором, навчити користуватися ними; виховувати дбайливе користування клавіатурою. Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма “Скарбниця знань”. Вимоги до учнів : знати назви зовнішніх пристроїв ПК та їхні функції; мати уявлення про призначення курсору; розуміти призначення клавіш керування […]...
- УРОК № 9 (інформатика 2 клас) Тема. Контрольна робота № 1. Мета: Перевірити якість засвоєння матеріалу. Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма “Скарбниця знань”. Вимоги до учнів : орієнтуватися в напрямках “угору”, “униз”, “праворуч”, “ліворуч”; виконувати дії, записані мовою стрілок; точно виконувати дії на вимогу вчителя; використовувати клавіші керування курсором при роботі з програмами. Хід уроку Організаційний момент (2 хв). Перевірка домашнього завдання […]...
- УРОК № 6 (інформатика 2 клас) Тема. Ознайомлення з мовою стрілок. Мета: Ознайомити учнів із мовою стрілок; навчити орієнтуватися у напрямках “угору”, “униз”, “праворуч”, “ліворуч”; розвивати увагу навчити користуватися клавішами керування курсором; виховувати дбайливе ставлення до клавіатури. Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма “Скарбниця знань”. Вимоги до учнів : уміти орієнтуватися у напрямках “угору”, “униз”, “праворуч”, “ліворуч”; записувати й виконувати дії, записані за […]...
- Підсумковій урок 11 клас алгебра-геометрія Математика насправді, як це не здається на перший погляд парадоксальним, у певному розумінні – “родичка” поезії. Незважаючи на свою складність і абстрактність, вона містить у собі багато художнього й образного – і в шляхах творення, і в характері існування. Так, справжній математик – це той, хто не лише розв’язує задачі, а й прагне розв’язувати їх […]...
- Нестандартний урок з хімії. Суд над галогенами. 10 клас профільний Тема Суд над галогенами. Мета: Навчальна: дати загальну порівняльну характеристику галогенів, розглянути будову їх атомів, знаходження в природі та застосування; Розвивальна: розвиток пізнавального інтересу, комунікативних якостей, впевненості в своїх силах; Виховна: виховувати культуру спілкування через роботу в групі, увагу, ініціативу. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форма уроку : урок-гра Підготовча робота вчителя: пропонує учням підібрати […]...
- Обобщающий нетрадиционный урок (урок-аукцион) в 6 классе “Историческая тема в живописи” по творчеству В. И. Сурикова Аукцион знаний по изобразительному искусству. Обобщающий нетрадиционный урок (урок-аукцион) В 6 классе “Историческая тема в живописи” По творчеству В. И. Сурикова Цель: Формирование представления об историческом жанре в живописи через обобщение знаний о жизни и творчестве великого художника в занимательной форме. Задачи: 1. Актуализировать и расширить приобретенные знания о жизни и творчестве В. И. Сурикова […]...
- Цікавими є імітаційно-моделюючі ігри Цікавими є імітаційно-моделюючі ігри, які є продовженням і завершенням вивченого матеріалу. Я люблю такі ігри і вони цікаві дітям. Це є практичним продовженням до будь якої теми. Гра повиннабути, в ідеалі, схожа на реальність. Вона створює атмосферу невимушеності Та пошуку. Я підбираю тему, визначаю сюжет, ролі. Учні одержують завдання. Наприклад, Візмемо тему “Україна”. Дві родини […]...
- Урок з курсу “Я і Україна” ( Громадянська освіта) Урок з курсу “Я і Україна” ( Громадянська освіта) 3 клас Тема: Декларація прав дитини. Основний Закон держави. Обов’язки батьків і дітей. Мета: Формувати в учнів уявлення про Декларацію прав дитини, основний Закон нашої держави. З’ясувати обов’язки батьків і дітей. Виховувати шанобливе ставлення до батьків. Обладнання: Декларація прав дитини, ілюстрації до казок, таблиця ” Обов’язки”, […]...
- Тема: Рід іменників: чоловічий, жіночий, середній Урок української мови з використанням мультимедійних технологій у 3 класі Мета: ознайомити з поняттями “Рід іменників”, “Чоловічий рід”, “Жіночий рід”, “Середній рід”; вчити розпізнавати роди іменників; розвивати пізнавальну самостійність учнів, виховувати культуру мовлення. Обладнання: мультимедійне обладнання. Хід уроку І. Організаційний момент. Визначення складових успішної роботи.( слайд 2) Пролунав шкільний дзвінок, Всіх покликав на урок! Будемо гарно працювати, Щоб почути у кінці, Що у нашім третім […]...
- Тренінг ” Профілактика адиктивної поведінки” Девіантна поведінка – шляхи подолання. Мета тренінгу – Профілактика девіантної форми поведінки, орієнтація на здоровий спосіб життя, вироблення шляхів попередження та боротьби з негативною поведінкою, усвідомлення відповідальності за власне життя. Матеріали – ватмани, дошка, олівці, аркуші паперу. Структура тренінгового заняття. 1. Вітання. Повідомлення учням мети зустрічі (обговорити проблеми здоров’я, здорового способу життя, виокремити фактори, які […]...
- Урок – змагання Тема. Лікарська рослина моєї сім’ї Урок – змагання Тема. Лікарська рослина моєї сім’ї. “Що ти знаєш про цю рослину?” Мета : розширити та поглибити знання учнів про користь лікарських рослин, їхні лікувальні властивості на організм людини; використання у народній медицині; Розвивати мовлення дітей, вчити помічати красу довкола; Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи рідного краю. Обладнання: “ромашка” – на […]...
- Тема урока. Урок чемності Мета: Розкрити зміст етикету, доцільності його дотримання; ознайомити з правилами культури поведінки за столом, формувати етичні звички; засвоїти словничок привітних слів; виховувати шанобливе ставлення до старших членів родини та чужих людей; ознайомити учнів з вимогами до щоденного мовлення ( Чистота, виразність, чіткість ); виявити з дітьми недоліки у власному мовленні ( Зайві слова, слова-паразити ); […]...
- Урок з основ здоров’я у 5 класі Тема уроку : Правила безпечної поведінки на воді. Мета уроку : розглянути правила поведінки на воді, сформувати практичні вміння й навички надання першої допомоги потерпілим на воді. Тип уроку : комбінований. Методи і прийоми : інтерактивні ( “Мозковий штурм”, робота в парах, групах). Матеріали та обладнання : таблиці, малюнки, вірш, тести, творчі завдання, словничок, гра […]...
- Урок українського читання Урок укра Ї Нського читання Тема: Слухай маму і татка, і буде все в порядку Матеріал до уроку. Ніна Куфко “Гуси – лебеді”. Мета. Пояснити сутність жанру через порівняння його найважливіших ознак із казкою. Вчити виразності читання діалогів і монологів; характеристиці дійових осіб; висловлювати оцінні судження. Розвивати уяву та уміння інсценізувати текст. Стимулювати творчу діяльність […]...
- Конспект уроку 5 клас “Робочий день. Хобі” Конспект уроку англійської мови Клас: 5 Тема: Present Simple. Робочий день. Хобі Мета : 1. Активізувати в мовленні учнів ЛО, введені на попередньому уроці. 2. Тренувати учнів в аудіюванні з наступним виконанням завдань на розуміння тексту. 3.Тренувати учнів у вживанні граматичного часу Present Simple. 4.Розвивати комунікативні здібності учнів. 5. Виховувати почуття взаємодопомоги. Обладнання: Підручник, роздаткові […]...
- Урок литературы. Тема: Все равно остался я поэтом золотой бревенчатой избы. (Тема Дома в лирике С. Есенина) Цели: Показать в развитии художественный образ Дома в творчестве С. Есенина, его философскую глубину, емкость. Учить анализировать лирическое произведение. Воспитывать любовь к отечеству, нравственные идеалы. Пробудить в детях эстетические переживания, связанные с восприятием поэзии, музыки, живописи. Оборудование: акварельный рисунок-коллаж по теме урока; фотографии дома Есенина в Константинове и матери Есенина, Татьяны Федоровны; тексты стихотворений у […]...
- Відкритий урок читання за методикою “Читання та письмо для розвитку критичного мислення” у 4-А класі Тема: В. Сухомлинський “Посиротив” Мета. Формувати навички правильного свідомого виразного чи-тання, вчити усвідомлювати залежність результатів від дій і вчинків; розвивати інтерес до читання, логічне і критичне мислення, зв’язне мовлення; сприяти вихованню бережного ставлення до птахів. Обладнання: картка із словом “безрозсудний”, картки з ключовими словами, питаннями на витлумачення, незакінченим реченням, мікрофон Хід уроку I етап. Актуалізація 1. Асоціювання до слова […]...