Мета:
Узагальнити знання учнів за вивченими тема — Ми, виявити рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати власні судження, аргументувати їх; виховувати повагу до історичного минулого свого народу. Обладнання:
Тестові завдання у двох варіантах. Теорія літератури:
Аналіз художнього твору, контекст, естетика, Народна пісня, балада, притча, літопис, ренесанс, бароко, орнаменталізм, монументалізм.
I.
ОГОЛОШЕННЯ
ТЕМИ
Й
МЕТИ
УРОКУ
II.
ОСНОВНИЙ
ЗМІСТ
РОБОТИ
1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2. Виконання учнями контрольної роботи. Учитель також може використовувати видання: В.
В. Паращич. Українська література. 9 клас (для українських шкіл): Комплексний зошит для контролю знань.- X.: Вид-во «Ранок», 2009.
Варіант І
Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.) 1. У якому творі вміщене оповідання про Прохора чорно ризця? ^ А «Києво-Печерському патерику»; Б «Історії русів «; В «Повісті минулих літ»; Г Біблії. 2. Іван Випіенський — це автор: А одного з козацьких літописів; ^ Б творів полемічної літератури; В «Повісті минулих літ»; Г «Історії русів «. 3. Продовжіть речення.
Родинно-побутові пісні бувають таких видів: … 4. Ренесанс — це… Достатній рівень (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.
) 1. Зробіть короткий аналіз «Притчі про сіяча». 2. За козацькими літописами та «Історією русів» охарактеризуйте гетьмана Б. Хмельницького. Високий рівень (Змістовна, аргументована, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.) Виконайте одне із завдань.
А Напишіть твір-мініатюру «Роль християнства (Біблії) в духовному житті українського народу». Б Висловіть судження про те, чи потрібна народній пісні підтримка естради. Варіант
II
Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.) 1. Біблію на українську мову перекладали: ^ А П.
Куліш, І. Пулюй, І. Нечуй-Левицький; Б І. Франко, Т.
Шевченко, Леся Українка; В М. Рильський, І. Кочерга, О. Довженко; Г В. Сосюра, П. Тичина, М. Куліш.
2. Осередками культури в Україні ХІУ-ХУ століть були: А монастирі; Б братства; В бібліотеки; Г школи. 3. Продовжіть речення. Балади бувають таких видів: … 4.
Напишіть визначення Бароко. Достатній рівень (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.) 1. Зробіть короткий аналіз «Притчі про блудного сина». 2. Схарактеризуйте Прохора чорноризця на основі оповідання про нього.
Високий рівень (Змістовна, аргументована, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.) Виконайте одне із завдань. А Напишіть твір-мініатюру «Погляд сучасника (або мій погляд) на трагічні сторінки давноминулої історії рідного народу». (За козацькими літописами та «Історією русів». ) Б Висловіть своє судження про те, чи хотіли б ви, щоб ваше майбутнє весілля відбувалося за народними традиціями й на основі народної моралі.
- Контрольна робота. Усна народна творчість. Перекладна та оригінальна література Варіант 1 Тести І рівень 1.Пісні про сімейне життя належать до: А) родинно-побутових; б) соціально-побутових; в) календарно-обрядових. 2. Який пафос переважає в поетиці родинно-побутових пісень? А) реалістичний; б) песимістичний; в) сентиментальний. 3. До якої групи належить пісня «Летять галочки»? А) до весільних пісень; б) до жнивних пісень; в) до купальських пісень. 4. До яких балад ... Читать далее...
- Тематична контрольна робота №1 . «Вступ. Із пісенних скарбів» Мета : за допомогою запропонованих завдань виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, пам’ять, спритність, рішучість, кмітливість, уміння акумулювати отримані знання і застосовувати їх під час виконання завдань; виховувати наполегливість, старанність, силу волі, інтерес до наслідків власної праці, пунктуальність. Тип уроку : контроль, корекція знань та вмінь. ... Читать далее...
- Контрольна робота з теми «Творчість Ч. Діккенса» ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності III. Контроль і корекція знань, умінь та навичок 1. інструктаж до виконання тестових завдань 2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання) Варіант І Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал) 1. Визначте, кому з героїв роману Діккенса «Пригоди ... Читать далее...
- «Слово про похід ігорів». Тематична контрольна робота № 2 Мета: За допомогою запропонованих завдань виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, пам’ять, спритність, рішучість, кмітливість, уміння акумулювати отримані знання і застосувати їх під час виконання завдань; виховувати наполегливість, старанність, силу волі, пунктуальність, інтерес до наслідків власної праці. Тип уроку: Контроль, корекція знань та вмінь. Обладнання: Тестові ... Читать далее...
- Контрольна робота з теми «роман ранньомодерністської доби» Мета : виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю та корекції; поглибити знання з теми й систематизувати їх; розвивати пам’ять, зв’язне писемне мовлення, уміння характеризувати літературознавчі поняття, образи, висловлювати про них власну думку, проводити аналогії; виховувати любов до літератури, мистецтва, прагнення до самовдосконалення, естетичні смаки. оснащення: тестові завдання. тип уроку: контроль і ... Читать далее...
- Тематичне оцінювання про життя і творчість Кіплінга Обладнання: тести й тестові завдання. теорія літератури: літературна казка, герої художнього твору, описи різних видів. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку, Мотивація діяльності школярів II. Основний зміст роботи 1. інструктаж до виконання тестових завдань 2. Виконання тестових завдань (виконуються завдання усіх рівнів) Варіант І Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 ... Читать далее...
- Тематичне оцінювання — епітети, художній образ, ліричний твір Мета: систематизувати й узагальнити знання з теми; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їх корекції; розвивати пам’ять, творче, асоціативне та логічне мислення школярів, уміння висловлювати обгрунтовані судження з приводу прочитаного, аналізувати ліричні твори; виховувати любов до природи, гуманізм, естетичні смаки. Обладнання: тестові завдання. теорія літератури: епітети, художній образ, ліричний твір, уособлення, порівняння, ... Читать далее...
- Контрольна робота з теми: «Українська драматургія і театр 70 і 90-х років XIX ст. Творчість І. Карпенко — Карого» Контрольна робота з теми: «Українська драматургія і театр 70 і 90-х років XIX ст. Творчість І. Карпенко — Карого» 1. Карпенко — Карий — псевдонім: А. Леся Мартовича; Б. Івана Білика; В. Якова Головацького; Г. Івана Тобілевича; Д. Павла Губенка; 2. Найбільший внесок в українську літературу Карпенко-Карий зробив: А. У романістиці; Б. У ліричній поезії; ... Читать далее...
- Тематичне оцінювання (контрольна робота). Підсумки роботи над твором за оповіданням М. Шолохова «Доля людини» Мета : контроль знань учнів; вдосконалення навичок роботи над будьякою темою, стимулювання висловлювання особистих думок і поглядів; виховання культури писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. Розвиток мовлення Підсумки роботи над твором за оповіданням М. Шолохова «Доля людини». Читання фрагментів творів, рецензування учнями. II. Тематична контрольна робота Пояснення завдання I рівень (для обох варіантів) 1. Назвіть літературні ... Читать далее...
- Тестова контрольна робота з української літератури для 11 кл. Тема:»Творчість поетів-шістдесятників» Українська література, 11 клас Контрольна робота №5 Українська поезія другої половини ХХ — початку ХХІ ст. Творчість В. Симоненка, Д. Павличка, І. Драча, М. Вінграновського, Л. Костенко, В. Стуса. Тести Не є характерною для поетів-шістдесятників рисою творчості: А гуманізм Б культ свободи В активний патріотизм Г соціалістичний реалізм Д духовний аристократизм У назві збірки В. ... Читать далее...
- Тема. Тематичне оцінювання — п’єса-казка Мета: систематизувати й узагальнити знання з теми; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їхньої корекції; розвивати образне та логічне мислення учнів, пам’ять, уміння формулювати власні судження; виховувати кращі людські якості на прикладі позитивних героїв вивчених творів. Обладнання: тестові завдання. теорія літератури: літературна казка, п’єса-казка, драматичний твір, діалог, монолог, ремарка, репліка, дія, картина, ... Читать далее...
- Контрольна робота. Історичне минуле нашого народу. ( 5 клас). Виконала: Вовчок Марія Йосипівна 1 варіант I рівень (тести) Як називаються твори, що описують важливі історичні події, розташовані в хронологічному порядку: А) мемуари; б) нариси; в) літописи; г) новели. Який руський князь перебував на престолі тридцять три роки? А) Аскольд; б) Олег; в) Ігор; г) Святослав. Ким були русичі за віросповідуванням до 988 року? А) язичниками; б) мусульманами; в) ... Читать далее...
- Світова література. 6 кл. Контрольна робота з теми «Людина в життєвих випробуваннях» 6 клас ЛЮДИНА У ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ 1. Джек Лондон — це відомий….. письменник А) англійський ; б) ірландський; в) американський; г) шотландський 2. Головного героя оповідання Джека Лондона «Жага до життя» звали: А) Том; б) Джим; в) його ім’я не вказується. 3. У вірші «Коли ти муж, будь мужнім» Ш. Петефі протиставляє: А) мужність і ... Читать далее...
- Світова література. 7 кл. Контрольна робота з теми «Пригоди і фантастика. Краса чистих людських взаємин» 7 клас Контрольна робота з теми 4 » Пригоди та фантастика. Краса чистих людських взаємин» 1. Якою була причина війни між Ліліпутією та Блефуску? А) яки підбори носити Б) з якого боку розбивати яйце В) які стрічки носити 2. Коли Шерлок Холмс здогадався, що собака дійсно існує А) почув виття на болотах Б) у сера ... Читать далее...
- Народна творчість і сьогодення Не буду з’ясовувати, що таке народна творчість, бо більш-менш чітке визначення цього поняття існує, хоча універсального визначення немає, бо жанрова різноманітність дуже велика, а специфіка розвитку того чи іншого жанру ще строкатіше. Визначень на сьогодні існує багато, та всі вони не охоплюють глибинної суті народної творчості, бо вона в деяких своїх жанрах намагається бути консервативною ... Читать далее...
- Українська література ренесансу і бароко Мета: ознайомити учнів з українською літературою Ренесансу та бароко, постаттю письменника-полеміста І. Випіенського; розвивати навички визначення літературно-мистецьких стилів та їхніх ознак, вміння самостійно працювати з додатковою літературою, сприймати інформацію на слух, відбирати головне й складати цілісне уявлення про літературні явища; виховувати почуття патріотизму, толерантність, прагнення до знань. Обладнання: Факсимільні видання перших друкованих книг Чи їх ... Читать далее...
- Підсумкова контрольна робота з хімії 7 клас Підсумкова контрольна робота з хімії 7 клас Варіант 1 1. Позначте природничі науки : А) економіка б) хімія в) географія г) право д) біологія 2. Позначте назви сумішей А) сметана б) морська вода в) дистильована вода г) молоко д) цукор 3. Серед наведених хімічних елементів оберіть ті, що входять до третього періоду Періодичної системи, та ... Читать далее...
- Українська еміграційна література Ще зовсім недавно слово «діаспора» було мало не лайливим. Офіційна пропаганда насаджувала думку, шо за кордоном здебільшого живуть ті українці, які зрадили рідну землю. Та час довів, що це — люди складної долі, наші співвітчизники, яким так само, як і нам, дорога Україна. Різні обставини, події змусили їх покинути свої рідні землі, але вони ніколи ... Читать далее...
- Тематична атестація з теорії літератури, зміст прочитаних байок ХІД УРОКУ I. оголошення мети уроку II. ознайомлення із завданнями для атестації III. Виконання роботи (у письмовій або усній формі) 1. теорія літератури Що таке…: Байка? алегорія? езопова мова? 2. зміст творів Відгадай байку за уривком. 1) «Мартышка к старости слаба глазами стала». («Мартышка и очки») 2) «Ты все пела? Это дело: Так поди же ... Читать далее...
- Контрольна робота за творчістю М. Коцюбинського, І. Франка Контрольна робота за творчістю М. Коцюбинського, І. Франка 1. Хто назвав поему І. Франка «Мойсей» «заповітом українському народові»? А. О. Білецький Б. М. Рильський В. П. Тичина Г. П. Грабовський 2. Новела М. Коцюбинського «Інтермецо» стала відгуком на А. Повстання робітників на початку 20 ст. Б. Події Першої світової війни В. Революцію 1905р. Г. Реакцію ... Читать далее...
- Урок літератури рідного краю в шкільному курсі «Українська література» За концепцією розвитку гуманітарної сфери України, яка є пріоритетною в цілісному процесі реалізаціїїї Української національної ідеї і державотворення, найвищою цінністю проголошується людина. Тому в «Дежавному стандарті» змістом базової і повної середньої освіти насамперед передбачається створення Оптимальних умов для всебічного розвитку особистості, виховання громадянина — патріота України, а сам Зміст визначається на засадах загальнолюдських і національних ... Читать далее...
- Контрольна робота «Африка та Австралія», географія 7 клас Тематичне оцінювання з тем «Африка» та «Австралія» , 7 клас 6 запитань по 0.5 бала 1. Гвінейська затока омиває Африку з: А)півночі; Б)півдня; В)заходу; Г)сходу 2. Африка — найжаркіший материк тому, що: А)екватор перетинає її майже посередині і більша частина Африки знаходиться між тропіками; Б)Африку омивають води теплих океанів; В)Африку перетинає нульовий меридіан; 3.Географічний об’єкт, ... Читать далее...
- Контрольна робота за творчістю Л. Українки, О. Олеся, В. Винниченка, М. Вороного Контрольна робота за творчістю Л. Українки, О. Олеся, В. Винниченка, М. Вороного. 1 варіант 1. Укажіть в якому році М. Вороний опублікував звернення до українських літераторів своєрідний маніфест модернізму: А. 1908; Б. 1901; В. тысяча девятисот семнадцатого; Г. 1937; 2. Укажіть назву збірки поезій Олександра Олеся, що вийшла у 1907р.: А. «З журбою радість обнялась…»; ... Читать далее...
- Контрольна робота за творчістю О. Кобилянської, В. Стефаника Контрольна робота за творчістю О. Кобилянської, В. Стефаника Автором повісті «Людина» є: А. Леся Українка Б. Марко Вовчок В. Наталія Кобринська Г. Ольга Кобилянська В основу повісті «Людина» покладено: А. Конфлікт між високими духовними прагненнями героїні та міщанського приземленістю її оточення Б. Історію боротьби героя проти національного гніту В. Розслідування убивства проти національного гніту Г. ... Читать далее...
- ЗНО з географії ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕСТУ З ГЕОГРАФІЇ Зміст тесту визначається на основі Програми зовнішнього незалежного оцінювання з Географії (затверджено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, додаток №6 До наказу№ 791 від 14.07.2011 р.). Загальна кількість завдань тесту — 56. На виконання тесту відведено 150 хвилин. Тест із географії складається із завдань п’ятьох форм: 1. Завдання з ... Читать далее...
- Література романтизму 1. Які історичні події стали поштовхом до зародження у європейській літературі романтизму як літературного напряму? Що у той час називали «романтичним»? Відповідь: Французька буржуазна революція та наполеонівські війни. Романтичним тоді називали все дивне, незвичне, фантастичне, нереальне. 2. До якої доби звернулися романтики у пошуках ідеалів, прикладів для наслідування? Які літературні жанри набули розвитку у добу ... Читать далее...
- Контрольна робота зі світової літератури в 11 класі №3 «Європейська поезія середини — ІІ половини ХІХ ст.» Контрольна робота №3 «Європейська поезія середини — ІІ половини ХІХ ст.» Учня/учениці 10-а класу КЗШ №121_____________________________________________________ Який відомий журнал очолював М. Некрасов: А) «Новый мир» Б) «Современник» В) «Русская правда» До якого жанру належить вірш «На смерть Шевченко»: А) пейзажна лірика Б) інтимна лірика В) громадська лірика Кому належать вірші «Роздуми біля парадного під’їзду»: А)Ш. ... Читать далее...
- Адам Міцкевич (1798-1855) «Альпухара» (з поеми «Конрад Валленрод»). Мужність і нескореність перед ворогом як провідна думка балади. Контрольна робота Мета: Познайомити зі змістом балади — вставної частини поеми А. Міцкевича, її образною системою; розкрити психологізм твору; вдосконалювати роботу над виразним читанням і текстологічним аналізом твору; виховувати культуру мовлення, культуру виразного читання. Обладнання: Портрет А. Міцкевича. ХІД УРОКУ I. Конкурс Виразного Читання Балад Напам’ять II. Формування Нових Знань , Умінь І Навичок Учнів 1. Повідомлення ... Читать далее...
- Контрольна робота з математики 2 кл Контрольная работа Вариант 1 Задача На 4 конверта наклеили по 2 марки. Сколько всего марок наклеили? Примеры 2-9+22= 2-7+43= 2-6+46= 2-4+29= 2-2+58= 2-(84-75)= Задание 7 м 4 дм = … дм 37 см =… дм…см 4 дм 6 см = … см 8 м 9 см =… см Задача В поле работает две бригады, по ... Читать далее...
- Диктант «Софія Русова», 9 клас, директорська контрольна робота Диктант взяо із збірника Для ДПА з української Мови за 2012 р, рекомендованого МОНМС України Диктант з української мови у 9 класі Софія Русова У день, коли Софія повінчалася з Олександром Русовим, вона отримала лиш один подарунок. То була рапсодія на пісню «Золоті ключі» , яку присвятив Софії з нагоди одруження автор — Микола Лисенко. ... Читать далее...
- Романтична і реалістична література 1. Коли О. Пушкін зрозумів, що бути поетом — це і є сенс його життя? У яких віршах юного поета звучав відкритий за клик «повалити самодержавство» Відповідь: Під час навчання у ліцеї. В оді «Вольність», у вірші «До Чаадаєва» та інших. 2. Назвіть провідні мотиви Відповідь: теми пушкінської лірики. Відповідь: Дружба, кохання, природа, патріотична тема, ... Читать далее...
- Контрольна робота зі світової літератури (11 клас) «Майстри російської прози (Ф. М. Достоєвський, Л. М. Толстой)» Контрольна робота №2 З теми «Майстри російської прози (Ф. М. Достоєвський, Л. М. Толстой)» Учня/учениці 10-б класу КЗШ №121 _____________________________________________________ Яка подія більш за все вплинула на зміну світосприйняття Достоєвського: А) смерть батька Б) громадянська страта В) одруження За походженням Достоєвський: А) селянин Б) міщанин В) дворянин Якою була перша назва роману «Злочин і кара»: ... Читать далее...
- Узагальнення знань і вмінь учнів за темою «Речення». Перевірна робота Мета : узагальнити знання про речення; з’ясувати рівень знань і вмінь учнів за темою з метою їх подальшої корекції; виховувати старанність, уважність, охайність у роботі. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми й мети уроку III. Актуалізація опорних знань — Що таке речення? Як його впізнати? — Які типи речень за метою висловлювання ви ... Читать далее...
- Козацькому роду Нема переводу. Народна мудрість П. Кулішеві належить першість у створенні історичного роману в українській літературі. Головна ідея «Чорної ради» в тому, що Руїні, злим символом якої стала чорна рада, письменник протиставляє тиху гавань справедливої української держави, суспільна організація якої нагадувала б, життя на хуторі — Череваня. «Чорна рада» — твір багатоплановий. Автор яскраво показує козацькі звичаї, закони, життя панства ... Читать далее...
- Контрольна з етики в 5 класі Завдання для перевірочної контрольної роботи з етики 5 клас І рівень Доповни твердження 1.Етика-це наука а) про мораль б) про природу в) про мову 2. Норми та правила поведінки у ставленні людей одне до одного й до суспільства називають а) чеснотами б) етикою в) мораллю 3. Доброчинність це а) позитивна риса характеру людини; б) добрий ... Читать далее...
- Міркування з поглядів Євгена Сверстюка на творчість Шевченка Усе життя українського генія Тараса Шевченка — від його дитинства і юності до останнього подиху — увібрав у себе «Кобзар», цей класичних розмірів томик, збірка поезій, що стала наріжним каменем в історії українства. Тут думки — ним вистраждані, кривди — ним пережиті. Спрямованість у майбутнє — це, власне, один із провідних мотивів його творчості. Знайомлячись ... Читать далее...
- Як я розумію творчість Володимира Дрозда Володимир Дрозд — одна з найяскравіших і разом з тим у чомусь суперечливих постатей літературної арени XX століття. З під його пера виходили різні твори, і за жанром і тематикою, різні і за їх художньою цінністю. Серед них є й «традиційні» для тих часів твори, які зображують картини життя радянського народу, і поверхневі схематичні образи, ... Читать далее...
- Тематична лінійка до Міжнародного дня рідної мови 21 Лютого — Міжнародний день рідної мови Люди говорять різними мовами. У світі нараховується приблизно 6 тисяч мов. На жаль, філологи попереджають, в XXI столітті щонайменше 40% цих мов вимруть. А це страшенна втрата для людства, бо кожна — мова це геніальний прояв людського духу, унікальне бачення нашого світу. Справа в тому, що 95% тих ... Читать далее...
- Поема Лесі Українки «Давня казка»: порівняльна характеристика образів поета і лицаря Бертольда Леся Українка — мужня, волелюбна людина, яка завжди вірила в перемогу робітничого класу над експлуататорами. Вона любила сій народ і високої цінувала його прагнення бути незалежним. З цією темою в поемі тісно пов’язана 1 проблема ролі поета в житті народу. Народній співець живе серед людей, він? знайшов собі вірних друзів та однодумців. Його пісні висловлювали ... Читать далее...
- «Думка народна» і «Думка сімейна» у романах Толстого Твір на тему «Думка сімейна» в романі Толстого «Анна Кареніна». «Анна Кареніна» Толстого (у першому своєму варіанті-задумі мала бути лише розгорнутим розповіддю про долю «пропащою» жінки з вищої середовища. Однак чим далі просувалася робота Толстого над романом, тим більш широкими ставали його рамки, як це завжди бувало в у письменника, коли він починав конкретно здійснювати ... Читать далее...
Тематична контрольна робота. «Вступ. Усна народна творчість, Давня українська література. Проза»