Тема уроку. Ми і природа

Мета
: узагальнити й розширити знання учнів про природу; розвивати спостережливість щодо природних явищ; виховувати інтерес до пізнання навколишньої дійсності, любові до природи та бережливого ставлення до неї. Обладнання: картки з тваринами і місцем їх проживання. ХІД УРОКУ
І.

Організація класу Учитель Добрий день вам, любі діти! Рада вас вітати!

Щастя та добра вам Сьогодні побажати. – Діти, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю Викликає спілкування з природою. Вона завжди чарувала й чарує, хвилювала

Й хвилює людину. Діти, а ви любите подорожувати? – Тоді вирушаємо в подорож лісом.

Послухаємо щедрий голос природи.

І!. Систематизація й узагальнення знань, вмінь, навичок 1. Гра “Обери правильну дорогу” Завдання.

Уточнити знання дітей про взаємозв’язок людини з природою. Ігрова ідея.

Дитина повинна визначити, якою стежкою вона пройде, і пояснити свій вибір. ХІД ГРИ Слід обрати дорогу. На першій розташований завод – тут забруднене повітря.

На другій рухається багато транспорту. Третя дорога – алея з густонасаджени-ми деревами.

Висновок: найкраще йти третьою дорогою, оскільки

тут дихатимеш чистим повітрям і можеш послухати спів птахів. 2. Пори року – Ось ми на лісовій галявині. А яка зараз пора року?

А які ще пори року ви знаєте?

Гра “Пори року” Завдан ня. Діти повинні зрозуміти, які зміни відбуваються з рослинами у різні пори року. – Я вас запрошую пограти. Усіх вас перетворюю на насіння. (Діти згорта Ються в клубочок, згинають голову і накривають руками.) Як тільки проглянуло тепле весняне сонечко, насіння починає повільно рости.

(Піднімаються) У нього з’являються листочки. (Руки тягнуть вгору) Росте стебельце (тіло витягується), з’являються гілочки з пуп’янками.

(Руки в сторони, пальці стиснуті.) Настає радісний день, і пуп’янки лопаються. (Різко розтуляються кулачки) Пагін перетворюється на чудову сильну квітку. Настає літо, квітки гарнішають, милуються собою, посміхаються квітам-сусідам, кивають їм, легенько торкаються своїми пелюстками. Але ось подув вітер, настала осінь.

Квітка гойдається в різні боки, бореться з негодою (колихання рук, голови, тіла), квітка нахиляється до землі, лягає на неї. їй сумно. Та ось пішов зимовий сніжок. Квітка знову перетворилася на насіння.

Сніг прикрив насіння, йому тепло і затишно. Незабаром знову настане весна, і воно оживе! 3. Гра “Допоможіть кожному потрапити додому” Завдання.

Клас об’єднується у дві команди, які отримують картки із зо Браженням тварин та їх житлом.

За сигналом потрібно утворити пари. Ведмідь – барліг риба – річка Бджола – вулик шпак – шпаківня Жаба – вода птах – гніздо Білка – дупло миша – нора – Ліс – це своєрідна зелена нива і водночас сонячна лабораторія, де відбувається велике таїнство. Саме тут мільйони, мільярди різних листочків своїми ротиками п’ють цілющу енергію сонця. У лісі зароджується органічна речовина, яка потрібна для життя всьому живому,- людині, тваринам, птахам.

Ліс прикрашає землю, дає нам цілюще повітря. У лісі росте багато різних дерев.

– Які з них ви знаєте? – Яку користь ми маємо від них?

– Крім дерев, у лісі ростуть і різноманітні квіти. Життя квітів розпочинається з перших вісників весни – пролісків.

(Потім розквітне ряст, жовтий козелець, фіалки. ) – Які квіти ви ще знаєте? – Де вони ростуть? 4. “Червона книга” – Завдати болю природі – не хитра справа. На жаль, погане ставлення до при Роди призводить до того, що деякі види рослин і тварин перебувають під загрозою Зникнення і потребують охорони.

Розв’яжіть завдання кросворда і прочитайте, як називається книга, де записані всі види рослин і тварин, що зникають.

1. Колір, що означає небезпеку. (Червоний) 2. Узимку голі мерзнуть в полі, А весною, диваки, одягають кожушки. (Дерева) 3.

Навесні веселить, Влітку холодить, Восени годує, А взимку гріє. (Природа) 4. Головний ворог лісу. (Вогонь) 5. Де лежала червона коза, там трава не росте.

(Вогнище) 6. Дихають, ростуть, а ходити не можуть. (Рослини) 7. По білому полю Чорні вівці гуляють, Всіх розуму навчають.

(Книга) Ключ. Червона книга. Опрацювання матеріалу підручника (С. 138 “Про шкоду природі”) ПІ.

Підсумок уроку – Діти, ми з вами можемо не тільки берегти природу, а й примножувати її. Що, на вашу думку, для цього слід зробити?

(Відповіді дітей.) – Дорогі друзі, час повертатись. Бачу, що ви ростете справжніми знавцями й охоронцями рідної природи. Більше читайте – книги збагатять вас новими знаннями.

Адже для того щоб охороняти все живе навколо, слід перш за все бути добре обізнаними з довкіллям.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Тема уроку. Ми і природа