Тема. Де ти живеш. Що дає місто селу, село – місту



Мета
: ознайомити з особливостями і визначними місцями свого села; організувати колективне обговорення за темою “Мій рідний край”; виховувати любов до рідного краю. Обладнання: альбом “Моє село”. ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань – Яку країну ми називаємо Батьківщиною? – А як ви розумієте вислів “мала Батьківщина” ?

– Як називається наше село, район, область? – Скільки осіб проживає в нашому селі? – Де працюють люди нашого села? Іі. Виклад нового матеріалу – Живемо ми в мальовничому, курортному селі

Макові. Чому ж зветься воно Маків?

(Колись давно у селі жив пан на прізвище Маковецький.) Село наше ве Лике. Проживає у ньому 8 тис.

Осіб. Усі ми живемо у добротних будинках. Люди Макова працелюбні: працюють у полі, вирощують хліб, цукрові буряки, куку Рудзу тощо.

Усе це споживають самі і місту допомагають. Люблю я в рідному краю Пропахлі вітром колоски – Таке чіпке безмежне поле, І мамин хліб, і ті стіжки, Якими вранці йдуть до школи, І перші проліски в гаю, І щедре сонечко в блакиті. Люблю Вкраїну я свою: Вона найкраща в цілім світі!

Горджуся родом хліборобів, Майстрами хліба і землі, Шаную скромний

їх доробок, Діла великі і малі.

Ось дар священний – їх хлібина Лежить у мене на столі, Неначе пісня голубина, Неначе сонце на крилі. – Є у нас великий цукровий завод, санаторій “Україна”. До санаторію при Їжджають на оздоровлення люди з усієї країни і з інших країн. У центрі села є церква.

Нещодавно її відновили, і вона стала дуже красивою.

На території Макова є багато магазинів, де можна купити все, що потрібне для дому. Навколо села ростуть ліси. Там теж працюють наїпі люди. Адже ліс – це багатство природи.

Ліс – легені людини. Ми часто там відпочиваємо.

НІ. Робота з підручником Читання статтей: “Де ти живеш” і “Місто і село”. IV.

Первинне осмислення матеріалу – Чому наше село має таку назву? – Яку назву має вулиця, на якій ти живеш? – Які пам’ятки минулого є в наглому краї? – Чим славиться наш рідний край? Яка природа нашого краю? Як її охороняють?

– Що виготовляють у нашому селі? – Результати праці людей яких професій ти бачиш дорогою до школи? – Кого доглядають на фермах? – Які рослини вирощують на полях? – Що дає місто селу, а село – місту? V.

Творча робота Колективна розвідка “Звідки взялася манна каша”. VI.

Підсумки уроку – Чим новим ви поповнили свої знання про свій рідний край? Учні по черзі декламують вірш Н. Забіли “Що робити?” В країні нашій стільки справ І все таке цікаве, Л я ще й досі не дібрав, Яка ж найкраща справа. Літак під хмарами водить, У шахті працювати, Хліба ростить, сади садить, Будинки будувати… Просторі стеляться путі, Навкруг широкий обрій.

Нам все відкрито у житті, Аби учились добре.

І я учитимусь, як слід, Я буду вірним сином Найкращої на цілий світ Моєї Батьківщини. VII.

Домашнє завдання 1) Опрацювати матеріал підручника. 2) Розробити проект “Відомі люди нашого краю” (за допомогою дорослих).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Тема. Де ти живеш. Що дає місто селу, село – місту