“Розв’язування задач на дві дії. Година. Хвилина” (2 кл)

Тема. Розв’язування задач на дві дії складанням виразу.

Година і хвилина

Мета: Ознайомити учнів із розв’язуванням задач способом

Складання виразу та їх письмовим поясненням; вчити

Записувати числа у вигляді розрядних доданків;

Ознайомити з одиницями вимірювання часу; розвивати

Мислення.

Обладнання: Плакат країни ” Числяндії”, модель годинника,

Схеми задач.

Тип уроку – Комбінований.

Хід уроку

I. Організація класу

– Сьогодні, дітки, до вас на урок завітало багато гостей. Поверніться

до них і привітайтеся з ними.

– А зараз подаріть один одному усмішку. Посміхніться. Нехай хороший настрій залишиться у вас протягом усього уроку.

II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.

– Діти, а ви любите подорожувати?

– Сьогодні ми теж здійснимо мандрівку у країну до якої не можна ні діти, ні допливти, ні доїхати. До неї можна потрапити тільки за допомогою розуму. А називається ця країна Математика.

Ми побуваємо сьогодні в її столиці, яка називається Числяндія.

( Вивішую плакат).

– А як називається столиця нашої країни?

– Отже, розпочнемо нашу

подорож.

Зупинка “Перевірочна”

– Зараз ми з вами перевіримо, як ви впорались з домашнім завданням. На дз вам було обчислити приклади. У мене на столі знаходяться листочки з правильними відповідями. Ви по одному будете підходити і вибирати листочок з правильною відповіддю до першого прикладу і так до наступних.

Хто виходить вибирає листочок і стає в рядочок.

1 пр. 60 6 пр. 90

2 пр. 77 7 пр. 44

3 пр. 30

4 пр.70

5 пр. 84

– А зараз кожен переверне листочок на іншу сторону.

– Зачитай, що у нас вийшло.

МОЛОДЦІ

– Отже, мандруємо далі.

III. Контроль, корекція знань. Усні обчислення

Зупинка “Математичний диктант”

_ Записати число, в якого три дес. і п’ять од.,7дес.7од, 4 дес. 6од., 2 дес. 9 од.

_ Числа 90 і 60 зменшити на 20.

_ Суму чисел 10 і 20 збільшити на 5.

_ Записати число, яке при лічбі стоїть між 59 і 61.

_ Записати сусідів числа 45

– Зараз ми з вами зупинимось на “Алеї усних обчислень”. Тут ми з вами пограємось в гру ” Комп’ютер”

IV. Вивчення нового матеріалу

А зараз зазирнемо з вами до “Парку задач”

1. Робота над задачею 331.

Читаю умову задачі

Вивішую короткий запис задачі

Було – 1 грн.

Витратив – 40 к. і 30 к.

Залишилося – ?

– У таблиці подано короткий запис задачі та розв’язання у вигляді схеми. Розгляньте короткий запис задачі, подумайте як її розв’язати. Які числа потрібно вписати у віконечка?

– Сьогодні ми будемо розв’язувати задачі способом складання виразу, не обчислюючи відразу результати дій.

2. Фізкультхвилинка

3. Робота над задачею 332 ( усно )

Після вивчення задачі учням пропонується пояснити, чому вираз (10 – 3) + 8 є розв’язком задачі.

-Прочитайте вираз.

-Що означає вираз 10-3? (Скільки рибин повісив сушити рибалка.)

-Чому виконали дію віднімання? (Було 10 рибин, 3 рибалка зварив. А щоб знайти решту, треба виконати дію віднімання.)

-Що означає вираз (10 – 3) + 8? (Скільки всього сушених рибин матиме

Рибалка.)

V. Розвиток математичних знань

1.Робота над задачею 338

– Про що розповідається в задачі?

( Про сосиски)

– Нам сказано, що Мама купила скільки сосисок?

( 12 сосисок).

– Відомо, що мама спочатку зварила і поклала на тарілку 3 сосиски, а потім 4.Про що можемо дізнатися?

( Скільки всього зварила мама сосисок?)

– Як м про це можемо дізнатися? Який вираз можемо скласти?

( 3 + 4 )

– Мама купила 12 сосисок, а зварила 3+4.Про що можна дізнатися?

( Скільки сосисок залишилося зварити)

– Який вираз можна скласти?( Від числа 17 відняти суму чисел 3 і 4)

– Запишемо вираз:

12 – ( 3+ 4) = 5 (с.)

Зупинка ” Годинник міста”

– Отже, у парку ми вже побували. Мандруємо далі. Щоб дізнатись, куди ми далі відправимось відгадайте загадку.

Не їсть, не п’є, а ходить і б’є.(Годинник)

– У цій столиці у центрі міста знаходиться великий годинник. Давайте ознайомимося з ним.

– Діти, годинники бувають різні. Вони можуть бути прикрасою для руки, настінні годинники, годинники – статуетки.

– Ця частина годинника, де знаходяться числа, які показують який час називається циферблат.

– Година і хвилина – це одиниці вимірювання часу.

– Мала стрілка годинника показує скільки годин, а велика – скільки хвилин.

В 1 добі – 24 години

В 1 годині 60 хвилин.

– Скільки годин зараз показує наш годинник?

– Чи знає хтось показати дві години 30 хвилин.?

IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання

– Наша подорож прийшла до завершення.

– Чи сподобалось вам сьогодні подорожувати.

– Що нового ми сьогодні навчились?

( Розвязувати задачі за допомогою виразів)

Приклади 339, задача 340


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

“Розв’язування задач на дві дії. Година. Хвилина” (2 кл)