Роль уроків правознавства в соціалізації учнівської молоді
Головна, кінцева мета сучасної освіти — виховання людини, здатної діяти в соціумі з урахуванням позицій інших людей, тобто формування соціальної компетентності учнів. Школа не тільки повинна давати певну суму знань, умінь, навичок, вміння вчитися, але і виховувати громадянина, для якого демократичне суспільство є осередком розкриття його творчих можливостей, задоволення особистих і суспільних інтересів, усвідомлення власної ролі в житті суспільства, активне прагнення його вдосконалення згідно з демократичними нормами і цінностями. Школа
Шкільне життя є складовою суспільного життя. Воно охоплює взаємовідносини між учнями, учнями і вчителями, вчителями один з одним і адміністрацією, з батьками. Це і діяльність, до якої залучені діти, обов’язки, які вони виконують.
Діти навчаються свободі, що їм надається і правилам, які її обмежують. Вони переймаються
Вивчення правознавства, практичного права сприяє соціалізації учнівської молоді, розвиває емоційно — ціннісне ставлення до життя, формує активну позицію особистості, сприяє набуттю досвіду громадянських дій, демократичної поведінки, ефективного спілкування, розвиває уміння і навички конструктивно — критичного мислення, ініціативи, самостійності, навичок колективної діяльності і прийняття колективних рішень. В процесі інтерактивного навчання учні опановують основи знань про принципи і цінності демократичного громадянського суспільства, життя і діяльність людини в такому суспільстві, про роль і функції держави, можливості громадян впливати на політику і життя держави, про повноваження представників різних органів влади, про те, хто і як створює закони, як діють суди, як і навіщо сплачувати податки, як ефективно реагувати на правові питання нашого суспільства, яке швидко змінюється, тощо. В сучасній Україні спостерігається негативне ставлення до політики і суспільних справ серед частини молоді, часто вони не розуміють змісту громадянського суспільного життя.
Уроки правознавства сприяють оволодінню учнями понятійним апаратом і мовою, яка дає можливість їм брати участь у публічних заходах, формують культуру, засновану на повазі прав людини. Інтерактивні уроки з правознавства готують молодь до життя в громадянському суспільстві і демократичній правовій державі, сприяють її соціалізації.
- «Соціалізація учнівської молоді в умовах реформування та гуманізації освіти» «Соціалізація учнівської молоді в умовах реформування та гуманізації освіти». Відповідно до районної виховної проблеми «Забезпечення якості виховного процесу шляхом формування в учнів цінних орієнтирів» ХСШ № 17 працювала над шкільною виховною проблемою «Соціалізація учнівської молоді в умовах реформування та гуманізації освіти». Головна увага приділялася формуванню громадянина — патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно […]...
- Основні форми й методи організації вільного часу учнівської молоді Не дивлячись на кризу, яка оточує всі галузі суспільства в нашій країні, сьогоденні проблеми школярів — специфічне відображення кризи. Застарілі методи роботи з учнівською молоддю не підходять. Потрібні нові підходи. Перш ніж перейти до розгляду основних методів організації вільного часу, ми дамо визначення цьому поняттю. Питання про методи — це питання про те, як підвищити […]...
- Тиждень правознавства. Година спілкування у 7-х класах «Ти людина — отже маєш право» Година спілкування у 7- му класі «Ти людина — одже маєш права» Епіграф на дошці: Свобода полягає у тому, щоб залежати тільки від законів. Вольтер Порядний той, хто своє право вимірює своїм обов’язком. Г. Лакордер Мета: ознайомити учнів з основними принципами у сфері прав людини і громадянина; формувати фундаментальні цінності, елементи правової культури, прищеплювати інтерес […]...
- «Формування екологічної компетентності учнів у навчально-виховному процесі через освіту для сталого розвитку» Освіта є провідним інститутом розвитку демократії. Впровадження концепції освіти для сталого розвитку в практику роботи навчальних закладів України дозволить підвищити загальний рівень системи освіти, сприятиме процесу формування громадянського суспільства в Україні. У наш час глобальних потрясінь і катаклізмів світове співтовариство визнало пріоритет природи і довкілля і спрямовує свою діяльність на побудову екоцентричного суспільства, в якому […]...
- Тиждень правознавства. Бесіда у 6-х класах «Я маю право — я маю…» Бесіда для 6-х класів «Я маю право — я маю…» Епіграф до бесіди: Равенство прав не в том, что все ими пользуются, а в том, что они всем предоставлены. Луций Анней Сенека (Младший) Мета: виховування в учнів інтересу до правових знань, популяризаціїя правових законів, формування правової культури школярів. Обладнання: папір, олівці, малюнки з правами та […]...
- Урок з правознавства «Правопорушення» Тема: Правопорушення Мета: Сформувати в учнів поняття «правомірна поведінка», «правопорушення», познайомити з видами правопорушень та причинами правопорушень. Формувати вміння визначати чи є певні події правопорушенням і до якого виду правопорушень вони відносяться, аналізувати події суспільного життя з точки зору права. Виховувати правову свідомість. Тип уроку: вивчення нового матеріалу Форма проведення: урок-презентація Обладнання: мультимедійне обладнання, картки […]...
- Проблеми української молоді Проблеми соціального становлення української молоді, її освіти та виховання на даний час перебувають у центрі уваги. В умовах глибокої трансформації суспільних відносин, суспільні процеси стрімко змінили своє русло, що призвело до погіршення соціального, матеріального і політичного становища. Значна частина української молоді втратила майбутні життєві орієнтири, які дали б в подальшому можливість реалізації своїх життєвих планів […]...
- Тиждень правознавства. Правовий брейн-ринг (9-10 класи) ПРАВОВИЙ БРЕЙН-РИНГ Епіграф: Мета: Закріпити та розширити знання учнів отримані на уроках правознавства; викликати інтерес учнів до предмету; виховувати правову культуру. Хід заходу Хто кращий І тур: кожна команда має придумати назву команди і девіз. (5 хв. — максимальна оцінка 5 б.) Дуель ІІ. Тур: Сімейне право. Кожна команда має відповісти на 10 обовязкових питань. […]...
- Доцільність мультимедійних уроків Головна мета навчання іноземної мови в загальноосвітніх навчальних закладах полягає у формуванні в учні комунікативної компетентності, базою для якої є комунікативні вміння, сформовані на основі мовних знань і навичок. Розвиток комунікативної компетенції залежить від соціокультурних і соціолінгвістичних знань, умінь і навичок, які забезпечують входження особистості в інший соціум і сприяють їх соціалізації в новому для […]...
- Тиждень правознавства. Лекція для початкової школи «Мої права» Лекція для початкової школи «Мої права» Мета: ознайомити учнів з Конвенцією ООН про права дитини; розширити знання учнів про їхні права; виховувати правову культуру і правосвідомість. Обладнання: малюнки казкових героїв, Конвенція про права дитини. Хід заходу Вчитель: Вітаємо свіх, хто сьогодні помандрує з нами країною Права, Закону. Запрошую до нас наших старшокласників. 1 учень: Мораль […]...
- Структура уроків критичного мислення (самоосвіта) < p>Структура уроків критичного мислення 1. Розминка 2. Мотивація 3. Актуалізація 4. Усвідомлення змісту 5. Рефлексія Розминка — Замінює оргмоменти традиційного уроку. — Створює сприятливий психологічний клімат на уроці. — Сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу. — Сприяє психологічному розвантаженню учнів. Мотивація (Обгрунтування навчання) — Постановка мети уроку ( розуміння практичної значимості навчального матеріалу). — Розвиток […]...
- CТВОРЕННЯ КОМФОРТНИХ УМОВ ДЛЯ СОЦІАЛІЗАЦІЇ НЕСТАНДАРТНОЇ ДИТИНИ «НЕ ЗАВАЖАЮ БУТИ ІНШИМ…» ( C ТВОРЕННЯ КОМФОРТНИХ УМОВ ДЛЯ СОЦІАЛІЗАЦІЇ НЕСТАНДАРТНОЇ ДИТИНИ) Соціалізація особистості являє собою процес її навчання, виховання і засвоєння нею соціальних норм, цінностей, зразків поведінки. У процесі соціалізації відбувається постійне усвідомлення, закріплення і творче засвоєння норм і правил поведінки, прийнятих у певному суспільстві. Соціалізація починається з перших років життя дитини. Найважливішим […]...
- Кейс олімпіадних завдань з правознавства Кейс олімпіадних завдань з правознавстваБордюг Ірини Михайлівни1. Пари понять для порівняння а/ виправні роботи — громадські роботивідповідь: обидва види кримінальних покарань, але виправні роботи — засуджений працює на своєму робочому місці строком від 6 міс. до 2 років з відрахуванням з його заробітної плати державі від 10 до 20 % , а громадські роботи — […]...
- Конспекти уроків з математики в 5, 8 класі Урок математики в 5 класі Тема: Додавання і віднімання круглих десятків(360 + 20; 580 — 40). Порядок дій. Дужки. Тип уроку: Урок узагальнення і систематизації знань. Мета: систематизувати і узагальнити знання, вміння і навички учнів, розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, увагу, вміння розв’язувати задачі. Коригувати психічні та пізнавальні процеси учнів. Виховувати культуру математичного мовлення й […]...
- Рідненькій матусі «Рідненькій матусі» — це вірш, який я присвятила найріднішій у світі людині. Нажаль, матуся вже його не чула. Я маю вже двох онуків, двох правнуків. Життя іде далі. А мені болить… Шануйте своїх рідненьких, поки вони поруч! Мені болить, що серед тих, хто лине До щастя, до життя, хто процвітає, Ріднішої, світлішої в житті людини, […]...
- Розробка уроків з курсу «Я і Україна» Система уроків з курсу «Я і Україна» . 2 клас Тема . Сонце — джерело світла й тепла на Землі. Мета: збагатити знання про Сонце як небесну зірку; ознайомити учнів із значенням сонячного тепла і світла; формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові звязки в природі на основі власних спостережень; розвивати творчу уяву, образне мислення учнів; виховувати спостережливість, […]...
- Я прочитав п’єсу М. Горького «На дні» Твір по літературі: Я прочитав п’єсу М. Горького «На дні».. Про що може думати людина, що коштує на нижчій сходинці суспільства? У чому зміст його існування, до якого морального ідеалу він може прагнути, та й взагалі, чи хоче він жити заради світлого майбутнього, заради своєї життєвої ідеї? Що для нього цей мир? Усього лише темний […]...
- Життя молоді в Америці Молодь в Америці також має свої проблеми і захоплення. Я хочу розповісти про деякі з них. В американських школах є багато різних гуртків для школярів, наприклад, шкільний літературний гурток, спортивний гурток та ін. Багато молодих американців займаються спортом. Вони відвідують шкільні спортклуби. У школах багато спортивних команд і часто організуються змагання. Крім того, проводиться багато […]...
- Сценка за мотивами «Країни невивчених уроків» (для учнів 5-7 класів) Сценка за мотивами «Країни невивчених уроків» (для учнів 5-7 класів) Балбес (перед екраном із завданнями, робить кілька помилок) Ні… це ніколи не закінчиться! Я хочу там жити, де можна не вчиться! Що загадаєш — те і збувається… Як же ця земля називається? (Музика, Балбес зникає, але виходить Фея) Фея Так-так… дорога завжди коротка В Країну […]...
- Природа і людина (за творами Кнута Гамсуна і Михайла Коцюбинського) Відчуття людини як часточки природи не лише в побуті, а й у вираженні почуттів стали темою багатьох творів світової літератури. Збагнути цю гармонійність дуже складно, бо людина, вдосконалюючи своє життя за допомогою різних пристроїв, техніки, полегшує СВОЄ існування, але разом із тим вона віддаляється від першооснов свого буття. У природі все розвивається закономірно й перебуває […]...
- Роль педагога в стимулюванні пізнавальної активності учнів Яка ж роль учителя у формуванні пізнавальної активності учнів? Коло питань, пов’язаних із цією проблемою, надзвичайно великий. Пізнавальна активність — складне особистісне утворення, що складається під впливом різноманітних факторів: — суб’єктивних ( допитливість, посидючість, воля, мотивація, старанність і т. д. ), — об’єктивних ( навколишні умови, особистість учителя, прийоми й методи викладання). Отже, учителеві для […]...
- Здорова дитина — здорове суспільство «Здоров’я дорожче золота» — У. Шекспір. Це найголовніша складова нашого життя. Без нього Ми — ніхто. Хворій людині не потрібні гроші. А можливо на ліки? — Так! Та не все можна купити! Можна бути здоровим фізично, але морально та духовно — страждати. Ми вважаємо, що суспільство Нашої країни має бути здоровим — фізично, морально, духовно, […]...
- РОЛЬ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА В ОРГАНІЗАЦІЇ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ «Найголовнішим у вихованні має бути особистість безпосереднього вихователя, який віч на віч знаходиться з учнями. Вплив особистості педагога на молоду душу становить ту силу, яку не можна замінити ні підручниками, ні моральними повчаннями, ні системою покарань і заохочень. Важливе значення має дух закладу, але цей дух живе не серед стін, не на папері, а в […]...
- Поміркуйте над фразами Коли дітей сварять, вони звикають сваритися. Коли діти живуть серед ворожнечі і злоби, вони стають злими, сварливими, агресивними, здатними до бійки. Коли діти живуть серед насмішок, вони стають нерішучими і надто скромними. Коли діти живуть в ніяковості і соромі, відчуття власної гідності вироджується у почуття вини. Коли до дітей ставляться терпимо і справедливо, вони вчаться […]...
- В Україні з’явиться етичний кодекс учителя Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі розроблено проект документа, що має визначити основні засади професійної етики українських вчителів Проект Етичного кодексу українського вчителя, розроблений Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі, буде представлений в рамках ІІІ Всеукраїнського з’їзду вчителів, що відбудеться 28 жовтня. В проекті документа, зокрема зазначається, що дотримання […]...
- Морфологія План проведення уроків контролю знань та умінь учнів 6-7 класів Такі уроки — підсумкові і проводяться після того, як вивчена ключова тема або декілька тем. Кількість таких уроків 4-5 на рік. Ці уроки повинні підштовхувати учнів до більш глибокого вивчення теми, захопити їх, розбудити творчу фантазію, тобто активізувати мислення. Для виконання поставленої мети в план уроку включаються проблемні питання, які підштовхують учнів до диспутів, які […]...
- Технологія організації колективно-групового навчання Цілісну систему навчальної діяльності учнів на занятті становлять фронтальна, індивідуальна та групова діяльність, яка пронизує увесь навчальний процес. При фронтальному навчанні весь клас працює над одним навчальним завданням під безпосереднім керівництвом учителя. При цьому клас працює в єдиному темпі. Проте при фронтальній роботі надзвичайно важко забезпечити високу активність усіх дітей, тому що учитель орієнтується на […]...
- Ідейно-художня своєрідність повісті О. Купріна «Поєдинок» З’явившись під час російсько-японської війни і в обстановці наростання першої російської революції, твір викликав величезний суспільний резонанс, оскільки воно розхитував один з головних підвалин самодержавного держави — недоторканість військової касти. Проблематика «Розмови» виходить за рамки традиційної військової повісті. Купрін зачіпає і питання про причини суспільної нерівності людей, про можливі шляхи звільнення людини від духовного гніту, […]...
- Харківська школа романтиків та її роль у становленні українського романтизму Харківська школа романтиків відіграла посутню роль у становленні й формуванні українського романтизму. її діяльність варто вивчати на прикладі творчості трьох поколінь харківських романтиків. Ми встановили, що під впливом літературної атмосфери Харківського університету, народної поезії та діяльності гуртка І. Срезневського сформувався і зріс талант представника першого покоління харківської школи романтиків Л. Боровиковського. Як поет-романтик Л. Боровиковський […]...
- Особливості проведення уроків фізкультури в спецмедгрупі (частина 3) 3. Рекомендовані орієнтовні комплекси (зразки) вправ для проведення занять з учнями, віднесеними до спецмедгрупи 3.1. Серцево-судинна система: А) Лежачи на спині: Дугами вперед руки нагору — вдих, руки через сторони вниз — видихнув. Піднімання зігнутих у колінах ніг — видихнув, опускання прямих ніг — вдих. Відведення та приведення піднятої ноги. Подих довільний. Імітація рухів ніг […]...
- Дискусія за матеріалами домашнього опитування за темою «Роль літератури у вихованні людських взаємин» Мета : розвивати зв ‘язне мовлення; виховувати вміння робити висновки з матеріалу, враховувати думки інших і обстоювати власну думку; виховувати культуру зв’язного мовлення: логічність, послідовність, доказовість, емоційність. ХІД УРОКУ I. мотивація пізнавальної діяльності учнів Учитель. Ми з вами щойно закінчили працювати над розділом, присвяченим красі людських взаємин. Серед вивчених творів були й такі, де йшлося […]...
- Філософія історії в романі Л. Н. Толстого «Війна й мир» роль особистості й роль маси Війна й мир Толстої Л. Н Філософія історії в романі Л. Н. Толстого «Війна й мир» роль особистості й роль маси У романі-епопеї «Війна й мир» Лева Миколайовича Толстого особливо займав питання про рушійні сили історії. Письменник уважав, що навіть видатним особистостям не дано вирішальним образом впливати на хід і результат історичних подій. Він затверджував: «Якщо допустити, що життя людська може […]...
- Світогляд письменників (приклад викладу на уроці) Матеріал дасть можливість учителеві розкрити письменника як громадянина, пояснити його зацікавленість літературною роботою, звертання до тих або інших тем і проблемам. Так, в 1811 р. поет Дж. Г. Байрон вертається в палату лордів англійського парламенту, у законотворчу силу якого двадцятилітній юнак усе ще вірив. У наступному році звучить його перший виступ, спрямоване проти білля про […]...
- «НАВЧАТИСЯ ЛЮБИТИ « «У саду Музикант грав на флейті. До його чарівної пісні прислухалися і птахи, і дерева, і квіти. Навіть Вітер приліг під кущем і з подивом слухав гру на Флейті. Музикант грав про сонце в блакитному небі, про білу хмаринку, про сіреньку пташку — жайворонка, і про щасливі дитячі очі. Замовкла пісня. Поклав Музикант Флейту на […]...
- Ігри морально-етичної спрямованості. Розділ «Вчимося доброті» ЧАРІВНИЙ ЗОШИТ Запропонуйте дітям провести для своїх близьких свято любові. До цього свята попросіть дітей підготувати концерт, виставку малюнків, поробок тощо. Для гостей влаштовується чаювання. ТІЛЬКИ ГАРНЕ Педагог з м’ячем у руках стає перед дітьми, просіть їх вишикуватися в ряд, а потім кожному з них кидає м’яч. Діти ловлять м’яч тільки тоді, коли вимовляється гарна […]...
- Пишемо малюючи Цікаво знати. Світ шестирічної дитини — це яскраві малюнки, іграшки, знайомі образи героїв казок, мультфільмів. Ігрова діяльність є для дітей цього віку близькою та зрозумілою. Саме тому гра є важливою передумовою включення молодших школярів до навчальної діяльності. Під час гри дітям легше ставити цілі, реалізовувати їх, аналізувати отримані результати. Граючись, вони виступають суб’єктами навчально-виховного процесу, […]...
- Чи можна погодитися з тим, що життя — це пізнання світу? Людина Приходить у цей світ для любові і добра. В житті ж їй Поводиться зустрічатися з красою і підлістю, радістю і горем, в її духовному житті бувають години торжества і години страждання. Душу стрясає всепоглинаюча любов і відчуття мерзенності. Бувають такі повороти і збіги обставин, коли від правильного вибору поведінки залежить життя багатьох людей. А […]...
- Твір на тему Справжні цінності людини Цінності людини у всі часи відрізнялись. В кожний час, у різних народів та цивілізацій були якісь свої, особливі цінності. Але це стосувалось суспільства, тобто цінностей, які визнавали більшість людей. Завжди бували люди, особистості, які хоч і мусили рахуватись з суспільством, мали все ж свої цінності, яких не відібрати. Слід сказати, що в житті людини цінності […]...
- Стрижнева тема творчості А. И. Солженицина — протистояння людини силі зла В оповіданні «Матренин двір» автор зобразив народний характер, що зумів зберегти себе в страшній смуті XX століття. «Є такі природжені ангели, вони начебто невагомі, вони сковзають як би поверх цієї рідоти», анітрошки в ній не потопаючи, навіть чи стосуючись стопами її поверхні?.. Це — праведники, ми їх бачили, дивувалися («диваки»), користувалися їхнім добром, у гарні […]...
- Єдність інтересів особистості й суспільства в американській літературі Спроба Дос Пассоса виробити особливий стиль епічного оповідання при багатьох його. цікавих знахідках виявилася невдалої в силу не тільки механістичності. його літературного експерименту, але головним чином у силу механістичності погляду на життя. Справедливо вбачаючи залежність особистості від суспільства, Дос Пассос не вірив у можливість» досягнення єдності інтересів особистості й суспільства, не вірив в успіх протесту […]...