Наш вернісаж. Робота в графічному редакторі Paint. конспект уроку у 2 класі

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 86

Макіївської міської ради Донецької області

Конспект уроку

З » Сходинок до інформатики » 2 клас

На тему

» Наш вернісаж.

Робота в графічному редакторі Paint. «

Вчитель : Киричевська Олена Григорівна

Тема уроку : » Наш вернісаж. Робота в графічному

Редакторі Paint. «

Мета уроку: — закріпити навички роботи з графічним

Редактором Paint;

— Навчити учнів Друкувати малюнки на принтері;

— Розвивати увагу, логічне мислення, пам’ Ять, пізнавальну

цікавість;

— Виховувати любов до мистецтва, естетичні Почуття; самостійність, цікавість до інформатики

Та дбайливе ставлення до устаткування кабінет.

Тип уроку : Урок формування (засвоєння) вмінь і навичок.

Місце проведення: Кабінет ІКТ.

Обладнання: Підручник » Сходинки до інформатики» для 2 класу, зошит » Сходинки до інформатики»

Для 2 класу», листівка від Елзіка, презентація в PowerPoint, музичний запис, графічний редактор Paint.

Хід уроку.

I. Організаційний момент. (3 хв.)

1. Привітання.

Добрий день, хлоп’ Ята!

Добрий день дівчата!

Щоб в інформатику

Зробити

новий крок

Ви прийшли на цей урок.

З Вами разом буду я

Олена Валеріївна.

Рада Вас усіх вітати

Інформатиці навчати.

А це друг наш Елзік —

Він з далеких прилетів зірок.

В інформатику — науку

З нами робить кожен крок.

( За правильні відповіді учні отримують листівки від Елзіка. По закінченню уроку ці листівки замінюю оцінками ).

2. Повторення правил техніки безпеки.

На початку уроку доречно буде згадати правила техніки безпеки та поведінки у комп’ Ютерному класі.

Я починаю правило — ви закінчуєте.

Не можна розпочинати роботу за комп’ютером………….( без дозволу вчителя ).

Не приносити у кабінет обчислювальної техніки………..( зайві речі ).

Відстань від екрана монітора до очей під час роботи за комп’ютером не менше…………. ( 50 см ).

Не торкатися…………………. ( проводів, вилок, розеток ).

ІІ. Перевірка домашнього завдання. (2 хв.)

— Діти, скажіть, з якою програмою ми працювали на попередніх уроках.

( Paint ).

— Як запустити програму Paint? ( Пуск à Програмы à Стандартн Ы Є à Paint).

— Як називається стовпчик зліва з квадратними кнопками? ( Панель інструментів).

— Де вибирають колір з яким хочуть працювати? ( На палітрі внизу).

— Відкрийте зошит і покажіть, як ви виконали 4 завдання ( Урок 18).

ІІ. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)

1. Розминка.

— Давайте подивимось на екран, там Елзік підготував нам завдання.

( Презентація, с Лайд 1- 8 ).

— Діти ви знаєте, що художники організовують виставки своїх картин, свій вернісаж.

— Чи знайоме вам слово вернісаж? Щ О воно означає?

( Презентація, слайд 9 ).

2. Словникова робота.

Вернісаж — Урочисте відкриття художньої виставки.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.(2 хв.)

— Діти, ви правильно виконали всі завдання і тепер Елзік запрошує нас на художню виставку.

— Отже, тема сьогоднішнього уроку «Наш вернісаж». ( тема записана на дошці).

— Ключові слова сьогоднішнього уроку » Редактор», » Paint «, » Принер»

— На цьому уроці ми не тільки створимо свій вернісаж малюнків у програмі Paint, але й дізнаємось

Як надрукувати ці малюнки за допомогою принтера.

IV. Вивчення нового матеріалу.(8 хв.)

1. Робота з підручником.

— Відкриваємо підручник на сторінці 40. Ланцюжкове читання розповіді «Наш вернісаж».

— Роздивимось малюнки, які намалювала Ганнуся.

— Елзік з цікавістю роздивився малюнки і запропонував пограти в гру.

Технологі Ї » Мікрофон. Незакінчене речення «

— Елзік уявив себе журналістом. Журналіст — Це особа, яка збирає інформацію.

— Він цікавиться » Якби ви були художниками, які малюнки створили б?».

— Ви по-черзі передаєте мікрофон один одному і висловлюєте свої думки, закінчуючи вислів «Якби

Я був художником, я б малював…».

— Зараз ми спробуємо відобразити ці свої думки і створимо малюнки у програмі Paint.

— Але спочатку….

2. Фізкультхвилинка.

Хто ж там, хто вже так стомився?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

Вгору трошки подивись.

Руки склали, як вітряк

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будемо дружно ми сідати

І до праці приступати.

V. Робота за комп’ютером. Программа » Paint «.(15 хв.)

1. Практична робота учнів.

— Сідаємо за комп’ Ютери і пам’ята Є Мо, як треба тримати спину, сид Я Ч І за комп’ютером ( Рівно).

— Перевіримо чи правильно ми сидимо, розпочинаємо роботу.

— Знаходимо і заходимо в програму Paint.

— Малюємо малюнок на вільну тему і пам’ Ята Є Мо, що працюємо не більше 15 хв.

— На вернісажах інколи звучить приємна музика, і ми будемо працювати під музичний супровід.

( Вчитель допомагає учням працювати на комп’ютері. Звучить тиха повільна музика).

2. Слово вчителя.

— Роботу з малюнком закінчено. Зараз дізнаємось, як можна роздрукувати малюнок на папері.

— Спочатку потрібно ввімкнути принтер.

— Потім підвести курсор миші до верхнього лівого кута екрана монітора.

— Прочитайте слово » Файл» і клацніть по ньому лівою кнопкою миші.

— Перед вами меню. Меню — Це виведений на екран список команд. Ними можна користуватися.

-Знайдіть слово » Печать». Підведіть до нього курсор миші і клацніть лівою кнопкою.

-З’явиться вікно. Внизу знову побачите слово » Печать».

-Потім потрібно підвести до нього курсор і клацнути лівою кнопкою миші.

-Принтер запрацює. Ваш малюнок вже на папері.

— За найкращі роботи учні отримують листівки від Елзіка.

— Закінчуємо роботу, виходимо з програм, сідаємо на місця.

— А ось який малюнок створив Елзік. ( Вчитель демонструє малюнок на екрані монітора та роздрукований на папері).

— Зараз знову трішки відпочинемо.

3. Релаксація.

Вправи для очей.

Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 2 — 3 рази.

Вправи для рук.

Скласти пальці обох рук в » замочок». Зробити рухи схожі на хвилю. Повторити декілька раз.

V І. Закріплення знань учнів. (3 хв.)

Підсумок уроку. Робота в зошиті.

— Перевіримо, як ви засвоїли тему уроку.

— Відкриваємо зошит урок 19 ( завдання 1 та 2).

Спільна з вчителем робота.

— Роботу в зошиті закінчено.

— Давайте подивимось хто із вас і скільки отримав листівок від Елзіка — це ваші оцінки на уроці.

— Молодці, ви всі були уважні сьогодні..

— Що нового ви дізнались на уроці?

— Чи цікавий урок був сьогодні?

— Отже,

Щоб розумними стати

Щоб у космос злітати

Треба добре усім

Інформатику знати!

VI І. Д Омашнє завдання. (2 хв.)

— Записуємо у щоденник домашнє завдання.

Виконати усно завдання » Для розумників та розумниць» з підручника на сторінці 41. У зошиті завдання 3, 4 урок 19.

За бажанням Вдома створити малюнок — листівку у програмі Paint і роздрукувати на папері.

— Урок закінчено.


Наш вернісаж. Робота в графічному редакторі Paint. конспект уроку у 2 класі