Майстер — клас з охорони здоров’я
Майстер-клас з охорони здоров’я
Тема: Що вивчає предмет «Основи здоров’я»
Здоров’я та його ознаки.
Мета : Дати поняття про здоров’я, викликати інтерес до предмету «Основи здоров’я» .Сформувати у дітей прагнення до збереження власного здоров’я, створити доброзичливу навчальну атмосферу.
Навчальні завдання
Наприкінці заняття учні повинні:
Називати щонайменше три правила поведінки на тренінгу і пояснювати, для чого вони потрібні. Мати уявлення про здоров’я та значення його для людини
Обладнання і матеріали:
Маркери, ножиці; Листи Аркуші паперу А-4 на кожного учня; ватманм; Клей.
Що підготувати заздалегідь:
плакат «Планета здоров’я» Паперові квіти за кількістю учасників.
Орієнтовна структура тренінгу
№ з/п | Зміст уроку | Час |
1. | Вступна частина | 7 хв |
2. | Основна частина | 15 хв |
3. | Практична частина | 8 хв |
4. | Зворотний зв’язок | 5 хв |
Хід уроку — тренінгу
Вступна частина
Знайомство
Кожному учневі роздати аркуші паперу, на яких вони повинні обмалювати свою долоньку, в середині якої написати своє ім’я.
Потім учні озвучують своє ім’я і вішають намальовану долоньку навколо планети здоров’я
Правила
— Сьогодні, діти ми помандруємо по «Планеті здоров’я», але для цього нам треба поговорити про правила, за якими мибудемо мандрувати. Кожний проговорює:
«Я вважаю, що при нашій подорожі правило…. Дуже важливе тому, що…»
Очікування
— Сьогодні ми будемо говорити про дуже важливе в житті кожної людини, як маленької так і дорослої, про ознаки здорової людини.
— Яким би ви хотіли, щоб був сьогодні наш урок?
— Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку — тренінгу?
( учням роздаються квіточки, учні проговорюють свої очікування та кріплять біля
«Планети здоров’я»
Основна частина
Мозковий штурм
— А що таке здоров’я?
(Здоров’я — це коли кожному з вас добре, нічого у вас не болить..)
Ви напевно знаєте, що існує багато хвороб, які підривають здоров’я людини.
Є такі захворювання, проти яких медицина ще безсила. Проте в медицині існує правило, що хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Як ви вважаєте, що ж потрібно робити, щоб бути здоровим? ( Відповіді дітей)
Руханка » Здоров’я, Хвороба»
Здоров’я — усі учасники виконують інтенсивні рухи.
Хвороба — завмирають у тій позі, на якій було сказано слово хвороба.
Вправа » Що потрібно?»
Наша планета зовсім порожня, а щоб вона стала дійсно » Планетою здоров’я»
Ми повинні її заповнити. Кожний з вас намалює те, що потрібно людям для здоров’я і прикріпіть свій малюнок на «Планеті здоров’я»
Робота в групах
Ми з вами з’ясували, що потрібно для того, щоб бути здоровими. А зараз ми об’єднаємося у 4 команди ( сонце, повітря, земля, вода) Завдання групам: кожна команда розробляє плакат » Що шкодить нашому здоров’ю?» Захист проектів.
Заключна частина
Завершення тренінгу
— Діти беруть свої квіти і якщо їх очікування здійснилися прикріплюють квіти на плакат » Планета здоров’я»
— Діти подивіться як розквітла наша планета.
2. Прощання
— Усі беруться за руки і проговорюють слова: » Я бажаю здоров’я собі і всім людям на планеті»
- Урок — тренінг 3 клас Тема: Сім’я як чинник здоров’я Мета: розширити уявлення дітей про сім’ю як чинник здоров’я; спонукати дітей до виконання обов’язків щодо старших і молодших членів своєї родини; виховувати дбайливе ставлення до здоров’я всіх членів родини, повагу до старших членів родини. Результати навчання Наприкінці заняття учні повинні: — розуміти значення сім’ї як чинника здоров’я; — визначати і виконувати свої обов’язки в сім’ї; […]...
- Відгук про майстер-клас в рамках Дня початкової освіти (28.10.11) Відгук про майстер-клас в рамках Дня початкової освіти (28.10.11) В рамках проведеного Дня початкової освіти я була учасником майстер-класу «Інноваційні технології мовленнєвого розвитку молодших школярів», підготовленого і проведеного Маріанною Вікторівною Коченгіною, кандидатом пед. наук, зав. сектором розвиваючого навчання Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти». Яскраво, впевнено, професійно Маріанна Вікторівна розповіла про мовленнєтворчу діяльність […]...
- УРОК № 10 (інформатика 2 клас) Тема. Ознайомлення з поняттям «множина». Мета: Ознайомити з поняттям «множина»; розвивати в учнів логічне й образне мислення; формувати вміння аргументувати свої висновки; формувати вміння здійснювати вибір у прикладній програмі; виховувати дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті. Обладнання: Плакат для виконання усних завдань Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма «Скарбниця знань». Вимоги до учнів : уміти наводити приклади […]...
- Запрошення до додаткового курсу з безпеки життєдіяльності та охорони здоров’я Наразі готується та буде розміщуватись у порталі додатковий курс що може стати суттєвим доповненням чи то розширювальним факультативом у напрямку охорони здоров’я та безпеки життєдіяльності учнів та підлітків, хоча його засвоєння буде корисним також викладачам і батькам учнів. Запрошую всіх зацікавлених у такому курсі зв’язуватись зі мною через повідомлення на сайті для більш детального обговорення […]...
- Майстер у романі М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита» Майстер у романі М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита» Михайло Опанасович Булгаков у своїх добутках, таких як невікон-ченний сатиричний «Театральний роман» і роман «Життя пана де Мольера», звертався до теми взаємин художника й суспільства. Але своє найбільш глибоке втілення це питання здобуває в головному произ-веденні письменника — «Майстер і Маргарита». У романі панує щаслива воля […]...
- Виховна година «Ми вивчили Правила дорожнього руху» Виховна година «Ми вивчили Правила дорожнього руху» (в рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!») Місце проведення: актова зала школи. Дата проведення: 22 вересня 2010 р. Контингент учнів — 5,6 класи Мета : повторити і закріпити набуті знання з Правил дорожнього руху. Розвивати навчання застосовувати набуті знання практично. Виховувати увагу і бажання попередити травматизм. Оформлення залу: […]...
- Відкритий урок праці 2 клас Урок з трудового навчання На тему: «Конструювання з паперу. Виготовлення подарунка до 8 Березня» Тема. Конструювання з паперу. Виготовлення подарунка до 8 Березня Мета. Вчити дітей вирізати смужки паперу; різати папір ножицями по лініях розмітки, правильно склеювати деталі. Творчо працювати, розвивати окомір, почуття міри, координацію рухів при склеюванні; логічне мислення при виконавчих і конструкторських уміннях, […]...
- Резюме. (Правознавство, 9 клас) Складання резюме. Саме цей короткий (як правило, не більше аркуша) документ може стати вирішальним для долі людини, адже в багатьох компаніях саме із цього документа розпочинають знайомство (у деяких випадках — для початку заочне) із майбутнім працівником. Як же потрібно складати цей документ? Запам’ятайте! Резюме — це короткий виклад ваших досягнень, професійного та життєвого досвіду. […]...
- 5 клас Природознавство 5 кл. Природознавство 11.02.2011 Тема: Узагальнення вивченого по темі «Небесні тіла». Тематичне оцінювання. Мета : Систематизувати, коригувати та узагальнити знання учнів по темі «Небесні тіла» виявити рівень навчальних досягнень учнів з цієї теми; розвивати логічне мислення здатність до аналізу та абстрагування, навички виконання різнорівневих завдань; точність, виховати активність, зосередженість, самостійність, дисциплінованість. Обладнання: Підручник, зошит робочий, […]...
- УРОК № 4 (інформатика 2 клас) Тема. Різні види курсорів. Клавіші керування курсором. Мета: Повторити назви пристроїв ПК і їх призначення; ознайомити учнів із клавішами керування курсором, навчити користуватися ними; виховувати дбайливе користування клавіатурою. Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма «Скарбниця знань». Вимоги до учнів : знати назви зовнішніх пристроїв ПК та їхні функції; мати уявлення про призначення курсору; розуміти призначення клавіш керування […]...
- План-конспект уроку з англійської мови до теми «Харчування»,10 клас План-конспект уроку англійської мови. Урок № 35 Дата: Клас: 10 Тема уроку:Харчування. Підтема уроку:Пекельна кухня. Мета:Організувати монологічне висловлювання учнів за темою «Food»;розширити філологічний кругозір учнів;взаємодіяти у групах; виховувати ввічливість у стосунках з однокласниками; прищеплювати морально-етичні норми поведінки;розвивати готовність до іншомовного спілкування;логічно викладати свою думку. Тип уроку: узагальнюючий. Форма уроку:урок-змагання. Засоби навчання:підручник, відеозапис, комп’ютер, плакати. Хід […]...
- «Мудрим ніхто не вродився, а навчився». Етика 4 клас Тема: «Мудрим ніхто не вродився, а навчився». Мета: Познайомити учнів із ключовими поняттями уроку; обговорити, що означає бути мудрою людиною; з’ясувати, якими чеснотами повинна володіти мудра людина та сформулювати правила, як досягти мудрості; виховувати повагу до людей похилого віку. Обладнання уроку: Зошит, портрети мудрих людей, малюнки дуба зі скриньками та Дороги Мудрості, відеозапис «У старості […]...
- Інструкція з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ м. Київ 28.10 . 2008 № 985 Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» та з метою охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах Н а к а з у ю : 1. […]...
- Урок з компютерною підтримкою на тему: «Сульфатна кислота» 10 клас профільний клас Тема уроку: «Сульфатна кислота, фізичні і хімічні властивості. Якісна реакція на сульфат-іон.» Мета Уроку : Закріпити знання про загальні властивості кислот, розвивати вміння прогнозувати властивості сульфатної кислоти на основі загальних властивостей кислот, вивчити фізичні та хімічні властивості сульфатної кислоти, її значення в народному господарстві, вплив сульфатної кислоти на організм людини і довкілля; звернути увагу на […]...
- УРОК № 7 (інформатика 2 клас) Тема. Керування виконавцями. Мета: Ознайомити з поняттям «виконавець»; навчити записувати команди для виконавців за допомогою мови стрілок; розвивати в учнів увагу, логічне та образне мислення; закріпити поняття і вміння учнів орієнтуватися у напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»; виховувати дбайливе користування клавіатурою. Обладнання: Плакати для виконання усних завдань; комп’ютерна програма «Скарбниця знань». Вимоги до учнів : […]...
- УРОК № 6 (інформатика 2 клас) Тема. Ознайомлення з мовою стрілок. Мета: Ознайомити учнів із мовою стрілок; навчити орієнтуватися у напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»; розвивати увагу навчити користуватися клавішами керування курсором; виховувати дбайливе ставлення до клавіатури. Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма «Скарбниця знань». Вимоги до учнів : уміти орієнтуватися у напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»; записувати й виконувати дії, записані за […]...
- Тема безсмертя й воскресіння душі в романі М. Булгакова «Майстер і Маргарита» Майстер і Маргарита Булгаков М. А Тема безсмертя й воскресіння душі в романі М. Булгакова «Майстер і Маргарита» Михайло Булгаков — найбільший майстер, що вміє показати людську душу із самих різних сторін. Видимо, він, як і Гоголь, не вірить у те, що душа людська не здатна воскреснути, відродитися, і це ясно на прикладі роману «Майстер і Маргарита», де головні герої знаходять […]...
- Символіка місячного світла в романі М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита» Майстер і Маргарита Булгаков М. А Символіка місячного світла в романі М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита» «Майстер і Маргарита» М. А. Булгакова, на думку багатьох критиків, самий геніальний добуток XX століття в російській літературі. Нескінченна безліч значеннєвих шарів цього роману включає й злободенну сатиру на навколишнього письменника мир, і міркування про вічні етичні проблеми. Автор створював свій заповіт, активно використовуючи […]...
- Конспект уроку 5 клас «Робочий день. Хобі» Конспект уроку англійської мови Клас: 5 Тема: Present Simple. Робочий день. Хобі Мета : 1. Активізувати в мовленні учнів ЛО, введені на попередньому уроці. 2. Тренувати учнів в аудіюванні з наступним виконанням завдань на розуміння тексту. 3.Тренувати учнів у вживанні граматичного часу Present Simple. 4.Розвивати комунікативні здібності учнів. 5. Виховувати почуття взаємодопомоги. Обладнання: Підручник, роздаткові […]...
- Шлях до істини (по творчості М. А. Булгакова) Майстер і Маргарита Булгаков М. А Шлях до істини (по творчості М. А. Булгакова) ПРО, боги мої! Я запитую його Про щось не потрібному на суді… Мій розум не служить мені більше… М. Булгаков «Майстер і Маргарита» Євангелічні образи й мотиви виникають протягом усього роману Булгакова «Майстер і Маргарита». Син професора Київської духовної академії, Михайло Булгаков добре знав історію християнства. Як […]...
- Тренінг «Я та мій клас» ТРЕНІНГ «Я та мій клас» Мета: навчати учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій; Сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків; Виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова та вчинки. ХІД ЗАНЯТТЯ Слово вчителя. Дружба — це добре почуття, яке може виникнути лише на основі взаємоповаги. Зустріти […]...
- Презентація проекту «Дорогою добра» (6 клас) Форма: Короткотривалий проект Мета: Познайомити дітей з поняттям «толерантність» мовою науки і різних видів мистецтва. Завдання: Організувати співпрацю дітей, батьків, вчителів; Розвивати у дітей творчу, пізнавальну та пошукову діяльність; Сприяти накопичення досвіду розгляду одного і того ж об’єкта з різних точок зору. Обладнання: Комп’ютер, екран, проектор, магнітна дошка, плакати, реквізит і костюми для сценки, магнітофон. […]...
- Роздуми про поезію романтизму (9 клас) Тема. Роздуми про поезію романтизму (узагальнення і систематизація знань про Г. Гейне, А. Міцкевича, Дж. Байрона) Мета. Повторити основні відомості про поезію романтизму; через проектну діяльність та емоційне сприйняття матеріалу допомагати учням краще засвоїти вивчений матеріал. Сприяти придбанню учнями досвіду творчості, підвищувати рівень комунікабельності. Розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, образне мислення. Виховувати інтерес до поезії, […]...
- Урок — проект «Здоров’я — найдорожчий скарб». Основи здоров’я, 4 клас Основи здоров’я 4 клас Тема: Здоров ‘ Я — найдорожчий скарб. Сім’я, як осередок збереження і зміцнення здоров’я в суспільстві. Мета: Допомогти усвідомити дітям, що здоров’я — це великий дар, не тільки для людини, а й для всього суспільства, а сім’я — осередок збереження та зміцнення здоров’я. Формувати уяву про здоров’я та здоровий спосіб життя, […]...
- 6 клас Урок 1 Тема уроку: «Колядки і щедрівки» Мета: Зосередити увагу учнів на народних обрядах колядування і Щедрування та важливій ролі музики в них. Закріпити знання Учнів про народні обрядові пісні, зокрема колядки і щедрівки, та Ознайомити з професійною музикою, створеною на їх основі — Фортепіанним циклом «Колядки і щедрівки» Василя Барвінського. Вчити учнів зіставляти образи творів музичного та Образотворчого мистецтва. Формувати вміння […]...
- Урок 17 (10 клас) Тема уроку : Поняття про мультимедійні дані. Формати аудіо — та відеофайлів. Мультимедійні програвачі. Засоби перетворення аудіо — та відеоформатів. Додавання відеокліпів, звукових ефектів та мовного супроводу до слайдової презентації. Програмне забезпечення для обробки мультимедійних даних. Захоплення аудіо та відео, створення кліпів. Мета заняття : Навчальна: сформувати знання про мультимедійні дані та їх обробку. Виховна: […]...
- Я i Україна (1 клас) . Урок з презентацією Тема. Що належить до природи Мета: — формувати в учнів поняття «природа, «нежива природа, «жива природа; — вчити дітей розрізняти живу і неживу природу; — поглибити їх знання про значення природи для життя рослин, тварин і людей; — розвивати вміння спостерігати, робити висновки, групувати предмети за певними ознаками; — виховувати любов до природи, бажання охороняти […]...
- Узагальнення та систематизація вивченого протягом року матеріалу. 9-й клас Узагальнення та систематизація вивченого протягом року матеріалу. 9-й клас. Мета: повторити, закріпити й узагальнити знання, що отримали учні протягом навчального року із світової літератури; розвивати творчі здібності та естетичний смак;виховувати прагнення до самовдосконалення, розуміння моральної значущості художнього слова. Обладнання: підручник для 9 класу, портрети письменників, твори яких вивчалися протягом навчального року, афіша-презентація «Духовний заповіт одного […]...
- Контрольна робота «Африка та Австралія», географія 7 клас Тематичне оцінювання з тем «Африка» та «Австралія» , 7 клас 6 запитань по 0.5 бала 1. Гвінейська затока омиває Африку з: А)півночі; Б)півдня; В)заходу; Г)сходу 2. Африка — найжаркіший материк тому, що: А)екватор перетинає її майже посередині і більша частина Африки знаходиться між тропіками; Б)Африку омивають води теплих океанів; В)Африку перетинає нульовий меридіан; 3.Географічний об’єкт, […]...
- Інтегрований урок математики та природознавства 4 клас Тема: Ділення і множення багатоцифрових чисел на двоцифрове. Свято Великодня. Робота з геометричним матеріалом. Слайд №1 Мета: слайд № 2 Навчальна: удосконалювати з учнями алгоритм письмового множення та ділення багатоцифрових чисел на двоцифрове; ознайомити учнів із народними звичаями, традиціями, що пов’язані з початком весняного календарного обрядового циклу; Розвиваюча: розвивати мовлення, мислення, увагу, пам’ять; підтримувати інтерес […]...
- Урок 8 клас » Клуб Дісней» Тема. Відносна молекулярна маса речовини, її обчислення за хімічною формулою. Цілі уроку: — поглибити поняття про хімічну формулу, її використання для розрахунків; — дати поняття про відносну молекулярну масу речовини; — формувати вміння й навички обчислювання за хімічними формулами; — навчити визначати відносну молекулярну масу простих і складних речовин за їх формулами; — розвивати логічне […]...
- Урок української мови, 5 клас, учитель Вовчок М. Й Тема: Лексика. Однозначні й багатозначні слова. Мета: сформувати в учнів уявлення про лексичне значення слова, його Однозначність і багатозначність; розвивати вміння школярів знаходити Однозначні й багатозначні слова в реченнях, збагачувати їх словниковий Запас; виховувати любов до рідної мови, культуру мовлення. Обладнання: підручник, таблиця, картки, ілюстрації, кольорові олівці, Тлумачний словник. Хід уроку Організаційний момент Сьогодні, учні, […]...
- Сценарій останнього уроку. 11 клас МЕТА: створити емоційно — психологічний клімат; сприяти розвитку естетичного смаку; формувати в учнів моральні чесноти: взаємодопомогу, взаєморозуміння, дружелюбність, виховувати дружелюбні стосунки між однокласниками, батьками. ОБЛАДНАННЯ: святково прикрашений клас, музичне оформлення, слайд-шоу Мелодія «Не повторяется такое никогда..» Вип1 :Невже це все? Закінчено школу і ніколи не буде уроків? Вип2 :Дивне, все-таки, це слово «ніколи». Буде все: […]...
- Остап Вишня майстер української сатири та гумору Остап Вишня увійшов до всесвітньої літератури як майстер української малої гумористичної прози. Саме української, бо тематика та мова його «усмішок» іде від народного характеру, народної творчості, рідної землі. Новаторський жанр «усмішки», який вигадав він сам, відзначається розмаїтістю: гуморески, фейлетони, шаржі, новели, пародії, репортажі, «реп’яшки». Але всіх їх об’єднує головне — яскрава комічність ситуації та мови, […]...
- Часові шари в романі М. Булгакова «Майстер і Маргарита» Роман «Майстер і Маргарита» — твір, який змінив моє уявлення про світ взагалі. Жив я собі на планеті Земля і знав, що життя одне і після смерті немає нічого. Батьки мої атеїсти, І оці всі па-ранормальні, чудотворні явища для них — казки з ефектом дурощів. Реальне життя — це те, що є, а все інше […]...
- Концепції літературної творчості в добутку М. О. Булгакова «Майстер і Маргарита» Проблема творчості й творчої особистості вставала перед письменниками за всіх часів. Але особливо гостро виразилося протистояння двох концепцій у радянський час, коли була втілена в життя некрасівська формула: «Поетом можеш ти не бути, але громадянином бути зобов’язаний». Іншими словами, над творчістю стояла політика, і література підкорялася єдиному канону, так званому соцзаказу. Але в будь-який час […]...
- Урок з правил пожежної безпеки.(основи здоров’я) 4 клас Хай дитина знає кожна — жартувать з вогнем не можна! Мета. Прочитати правила пожежної і протипожежної безпеки і засвоїти з учнями причини виникнення пожеж та правила, які треба виконувати, щоб запобігти пожежам. Розвивати логічне мислення, уміння робити висновки. Виховувати інтерес до професії пожежного. Хід Уроку Організація Класу. Повідомлення Теми І Мети Уроку. Без крил, без […]...
- Михайло Булгаков Майстер і Маргарита» 1. Яке місто Михайло Булгаков у багатьох своїх творах визнавав улюбленим, вартим найвищих почуттів? Відповідь: Київ. 2. Чому твір М. Булгакова «Майстер і Маргарита» називають «романом у романі» ? Відповідь: У творі є два романи — роман майстра про Понтія Пілата та роман про самого майстра. 3. Назвіть образи роману «Майстер і Маргарита», що входять […]...
- Переказ стисло: Проблема самотності в романі М. О. Булгакова «Майстер і Маргарита» З тих пір як вічний судія Мені дав все бачення пророка, В очах людей читаю я Сторінки злості і пороку. Проголошувати я став любов і правду чисті вчення: У мене всі ближні мої Кидали скажено камені. М. Лермонтов. «Пророк» Воістину перлиною творчості Булгакова став його роман «Майстер і Маргарита». Він не тільки дозволяє перейнятися атмосферою […]...
- Урок з основ здоров’я у 5 класі Тема уроку : Правила безпечної поведінки на воді. Мета уроку : розглянути правила поведінки на воді, сформувати практичні вміння й навички надання першої допомоги потерпілим на воді. Тип уроку : комбінований. Методи і прийоми : інтерактивні ( «Мозковий штурм», робота в парах, групах). Матеріали та обладнання : таблиці, малюнки, вірш, тести, творчі завдання, словничок, гра […]...
- Сонячна система. 4 клас Тема. Сонячна система Мета. Ознайомити учнів з елементами астрономії, на доступних прикладах розкрити такі поняття: Всесвіт, Сонце, планети, Сонячна система; формувати науковий світогляд, уміння міркувати, аналізувати, робити висновки, працювати в групах для виконання пошукових завдань; розвивати навички критичного мислення (через ознайомлення з інформацією її обробку та створення власних ідей), спостережливість і кмітливість; виховувати інтерес до […]...
- Дидактичні ігри на уроках математики 5 клас Дидактичні ігри на уроках математики мають важливе значення, бо в учнів 5 класу пізнавальний інтерес нестійкий і такий, що безпосередньо обирається навколо вузькоконкретного змісту їхнього життя. Ось тому мені, як і кожному вчителю, хочеться перетворити ситуацію уроку в ситуацію нормального дитячого життя, де діти будуть навчатися у грі. Та й урок стане цікавішим, діти менше […]...
- Урок розвитку усного зв’язного мовлення. 5 клас Тема уроку: Розвиток усного зв’язного мовлення. Подорож порами року. Мета: узагальнити знання учнів з пейзажної лірики, формувати вміння виразно декламувати вірші, артистично читати прозовий текст власного твору, вчити дітей працювати в групах; розвивати вміння аналізувати віршований текст, здатність бачити естетичну цінність віршованих, живописних і музичних творів, оцінювати їх своєрідність, розвивати усну монологічну мову дітей; виховувати […]...
- Тема любові й прощення в романі «Майстер і маргарита» Твір по літературі: Тема любові й прощення в романі «Майстер і маргарита» У тумані ранковому невірними кроками Я йшов до таємничих і дивовижних берегів Вл. Соловйов Любов, прощення — поняття не стільки християнські, скільки загальнолюдські. Саме вони становлять основу всякої моралі, усякої світової релігії. Для Михайла Булгакова вони — смислообразующие принципи, що лежать у фундаменті […]...
- Роман «Майстер і Маргарита» Російський письменник, драматург, есеїст, критик, журналіст. Бул-гаков народився у Києві на Андріївському узвозі, № 13 — тепер тут знаходиться літературний музей його імені. Тяжіння до літератури було з дитинства, вдома ставили вистави, писали вірші, прозу. Київський університет (медичний факультет) Булгаков закінчив з відзнакою, певний час працював лікарем. З вражень його медичної практики виникає цикл оповідань […]...
- Твір на тему: Проблематика Романа М. О. Булгакова «Майстер і Маргарита» На частку творів Булгакова випала непроста доля. При житті автора були опубліковані лише перша частина його роману «Біла гвардія», книга фантастичної й сатиричної прози, цикл оповідань «Записки юного ворога» і численні газетні фейлетони. Тільки в шістдесяті роки до письменника прийшла широка популярність і, на жаль, посмертна слава. Народився Михайло Опанасович у Києві на Воздвиженській вулиці […]...
- Урок читання 4 клас Тема. Василь Сухомлинський «Усмішка» Мета. Актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного українського педагога і письменника; виховувати в учнів доброзичливе ставлення до оточуючих; розвивати уміння знаходити у тексті описи, міркування, удосконалювати уміння творчо переказувати; збагачувати словник образними висловами. Обладнання Портрет В. Сухомлинського, книжки з його творами. Хід уроку І Організаційний момент Створення […]...
- Тема твору: Художня своєрідність романа «Майстер і Маргарита» У романі М. О. Булгакова «Майстер і Маргарита» складна доля. Добуток, закінчений наприкінці тридцятих років, не було опубліковано при житті автора й уперше побачило світло в середині шістдесятих років. Сам Михайло Булгаков уважав цей роман головною книгою свого життя, підсумковим добутком, і, як згадувала його дружина, перед смертю говорив: «Що я міг написати після «Майстра»?» […]...
- Урок з математики. 2 клас з використанням методики «Ейдетика» Те Урок з математики. 2 клас з використанням методики «Ейдетика» Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Мета: Обладнання: Повторити і закріпити таблицю множення числа 2; підготувати учнів до контрольної роботи; розвивати ейдетичну пам’ять, мислення, творчу уяву; виховувати інтерес до математики і бережне ставлення до рідної природи. дидактичний матеріал (картки типу 7 + […]...
- Відкритий урок з математики, 2 клас Тема: Квадрат. Периметр квадрата. Застосування різних способів знаходження суми двоцифрових чисел. Мета: ознайомити з характерними рисами квадрата; вчити знаходити периметр квадрата; навчати порівнювати різні способи знаходження суми; продовжити формування обчислювальних навичок; удосконалювати навички розв’язування задач;учити розв’язувати задачі за даним планом; розвивати логічне мислення, математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;виховувати акуратність під час письма;любов до […]...