Лінивому все ніколи (Коцюбинський “артист”)

Мета
: закріплювати навички виразного читання; вміти викладати свої гл’ки у логічній послідовності; збагачувати активний словник школярів; ссомувати образне мислення учнів; виховувати у дітей працелюбність. ХІД УРОКУ
І. Мовна розминка 1. Додайте склад або букви, утворіть слова. Очі – (ов)очі; парк – парк(ет); Рій – (об)рій; жир – жир(аф); Він – (дз)він; доба – доб(авка); Міль – (дж)міль; крок – крок(одил); Кіл – (со)кіл; лимон – лимон(ад); Так – (лі)так; кит – кит(иця). 2. Читайте! Помічайте!

Продовжте! Рано – нора;

мило – ломи; мара – рама; сосна – насос; банка – кабан; Марко – комар; Мишко – комиш; товар – варто; терка – катер; наказ – казна; наша – шана. 3. Розпитування за складовою таблицею.

4. Скоромовка. Віл везе важучий віз – Вовну, вату, верболіз. Вперся віл, і впало з воза Вісім в’язок верболозу. Ю. Кругляк 11 Перевірка домашнього завдання – Які прислів’я вивчили? – Яка головна думка оповідання?

Щ. Опрацювання оповідання А. Коцюбинського “Артист” 1. Читання оповідання вчителем. – Чи нагадує Максимко Дениска? Чим? Чим хлопчики різнять Ся між собою? 2. Словникова робота.

adman_adcode (middle, 1) -->

Висвистувати натішитись Поскрекочу сестричці Покукурікаю слухняний Помекекекаю немовби Вицокує допоможе Читання слів “буксиром” за вчителем. – Що можете сказати про слова першого стовпчика? 3. Читання тексту учнями “ланцюжком”. – Знайдіть \ прочитайте спонукальні речення. Хто їх говорить? – Як бабуся звертається до Максима? (Максимку, онучку, Максиме) -4, Гра “Сніжинка”. Читає той учень, на парту якого впала сніжинка. – З яким проханням зверталася бабуся до внука? – Як ви розумієте вислів “натішитись славою”? – Як називали Максимка? – Чому його так називали? – Що вмів робити Максимко? – Чому хлопчик не виконував прохання бабусі? – Чи всі прохання він не виконав?

Фізкультхвилинка – Яке прохання хлопець виконав залюбки? -: Що дивувало Максимка? – Чи зрозумів він свою помилку? – Що ви могли б порадити Максимкові? 5. Читання оповідання. Гра “Хвилі”. Обирається ведучий, який задає “тон” і “темп” гри.

Текст читається так, як хвиля прибивається до берега і відходить від нього: тихо – голосніше – голосно – тихіше – тихо – голосніше тощо. 6. Гра “Розвідники”. – Скільки разів у тексті зустрічається слово Максимко? (5) 7. Читання оповідання за особами. IV.

Підсумок за темою – Який розділ закінчили вивчати? Конкурс на кращого знавця розділу – Яким був першокласник Петрик? Назвіть оповідання й автора. (В.

Сухомлинський “По волосинці”) – Як звали дівчинку, яка здивувалася, побачивши свою першу сорочечку? (Яринка; В. Сухомлинський “Як же все це було без мене?”) – В яких творах зустрічаються ці прислів’я і повчальні вирази? Совість у людині – головне. (В. Нестайко “Руденький”) Ліниві охайними не бувають. (О.

Буцень “На вулиці”) Лінивому й нитку перервати важко. (А. Григорук “Хочеш бути щасливим – не будь лінивим”) – Продовжте речення. Ходи сюди та сідай, моє…, – сказала… (В.

Струтинський “Сідайте, будь ласка”) Учитель був тепер спокійний: клас… (В. Сухомлинський “Горбатенька дівчинка”) – На закінчення уроку ще раз повернемося до нашої “павутин Ки” людських чеснот. Якою повинна бути справжня людина? (Діти Називають якості, що записували протягом декількох уроків.) V. Домашнє завдання 1. Відповідати на запитання (С. 60).

2. Підготуватися до уроку позакласного читання “Твори добро”. Примітка. Урок 78 – урок позакласного читання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Лінивому все ніколи (Коцюбинський “артист”)