Йдемо на урок. Технологія-фасилітована дискусія
Фасилітована дискусія як одна із форм педагогічного спілкування полягає в колективному обговоренні певної проблеми, що має на меті колегіально наблизитися до результату (знаходити рішення, відкривати нові ідеї, утворювати консенсус) за допомогою певних стратегій, спрямувальних запитань і спеціальних прийомів ведучого — фасилітатора(від лат. facilitate допомогати при пологах)-дійсно допомагає народжуватися думкам. Для цього він застосовує певну методику, яка складається із запитань та реакції на відповіді. Головна мета фасилітатора — створити атмосферу щирої зацікавленості мистецьким твором, невимушеності та креативності. Фасилітатор не рекомендує візуальний образ.
Тут групі однодумців-учасників дискусії — залишається повна свобода у висловленні думок, спостережень, вражень, асоціацій, кожна людина може розкрити у повній мірі свій потенціал. Єдине правило, яке є суттєвим, полягає у тому, що сприймається кожна думка, кожна людина з її світобаченням може вільно користуватися правом чути інших і бути почутою. Таким чином, взаємодія в групі будується на принципах відкритого суспільства, яких можна дотримуватись і в реальному житті.
Базові підходи до технології такого спрямованого колективного обговорення творів мистецтва на уроках у загальноосвітній школі розроблені американськими фахівцями А. Хаузен та Ф. Єнавайном для Міжнародної програми «Формування образного мислення». Вона була адаптована до умов вітчизняної школи групою українських фахівців, пройшла широку експериментальну апробацію в багатьох регіонах нашої країни й рекомендована для впровадження в школи МОН України. Детально ця художньо-педагогічна технологія розкрита в методичних посібниках для початкової школи за програмою «Формування образного мислення», яка в повному обсязі впроваджується шляхом проведення семінарів НМЦ «Інтелект».
До ключових елементів технології належать парафраз і пов’язування думок учнів. Перефразування і пов’язування (лінкінг) відповідей-версій під час групової рефлексії забезпечують утримання дискусії на високому рівні активності й спрямовують її на кінцевий результат — розуміння змісту творів, які сприймаються та обговорюються. Парафраз дає змогу педагогу підкреслювати значення кожного висловлювання, кожного внеску в загальне обговорення.
Перефразовування коментарів веде до того, що дитина починає цінувати свої власні думки, а це вже перший крок на шляху до вміння цінувати й поважати думки інших.
- Вступний урок до модуля «Технологія мозаїки по дереву (маркетрі)» УРОК_______ КЛАС___ ДАТА______ ПРЕДМЕТ___________ ВИТЕЛЬ____________ Тема уроку: Вступ. Мета уроку: Розвивати увагу, уяву, світогляд. Виховувати акуратність, допитливість, точність. Обладнання: довідкова література. Тип уроку: Засвоєння нових знань. I. Організаційна частина (1 хв.) II. Актуалізація опорних знань (5 хв.) III. Мотивація навчально-трудової діяльності (4 хв.) IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв.) V. Вивчення нового матеріалу […]...
- Куди йдемо ми з П’ятачком або ІКТ в дитячому садку? Наша школа не може не брати до уваги те, що діти, які приходять у перший клас, уже знайомі на практиці з сучасними технологіями. Нещодавно почута суперечка двох першокласників, у кого більше «кеш браузера» (цитую зі слів авторів), стала яскравим підтвердженням цього факту. Знайомство з дослідженнями «Можливості інформаційних і комунікаційних технологій в дошкільній освіті. Аналітичний огляд» […]...
- Технологія проектного навчання Технологія проектного навчання Технологія проектного навчання — альтернативна технологія, яка протиставляється класно-урочній системі, при якій не даються готові знання, а використовується технологія захисту індивідуальних проектів. Проектне навчання є непрямим, і тут цінний не тільки результат, але в більшій мірі сам процес. У повній формі робота над проектом проходить шість стадій: підготовка, планування, дослідження, висновки, подання […]...
- Дискусія на тему «причини й наслідки конфлікту між батьками та дітьми в повісті Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» Мета : допомогти учням систематизувати знання за твором І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», осмислити конфлікт між дітьми та батьками, його причини й наслідки; з’ясувати різні точки зору, зіткнення яких допоможе знайти істину; розвивати вміння формулювати свої думки; сприяти вихованню тактовності під час дискусії. Тип уроку : застосування навичок і вмінь. Обладнання : пам’ятка «Правила дискусії». Методична […]...
- Дискусія «Чи можна вважати «Портрет Доріана Грея» «моральною» або «аморальною» книгою?» Мета: допомогти учням розкрити специфіку зображення теми кохання в романі, символіку образів, її значення; розвивати мовлення, навички характеризування образів-персонажів та образів-символів; формувати вміння вести дискусію, обгрунтовувати свої думки; виховувати культуру спілкування, толерантність, естетичні смаки. оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрація до нього. тип уроку: розвиток мовлення. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Мотивація навчальної […]...
- Минуле і майбутнє народу в поезії В. Голобородька «Ми йдемо» Поет Народився на Луганщині. Після закінчення школи працював на шахті. Навчався в Київському державному університеті ім. Т. Г. Шевченка, Донецькому університеті, звідки був відрахований через заяву про впровадження української мови викладання. Працював на різних роботах. Поет. Почав друкуватися з 1964 р. Побачили світ збірки «Летюче віконце» (1970, США). «Зелен день» (1988), «Ікар на метеликових крилах» […]...
- Твір на тему Духовне багатство Майже кожна людина мріє бути багатою: мати немало грошів, дорогоцінностей та речей. Але не кожен з нас замислюється над тим, що фінансове багатство не найголовніше у житті і не треба забувати про такий термін як духовне багатство. Не кожна багата грошами людина може назвати себе багатою духовно, бо це — особливий вид багатства, який доступний […]...
- Гуманно-особистісна технологія Ш. О. Амонашвілі Ш. О. Амонашвілі — академік, видатний діяч сучасної педагогіки, науковий керівник Всеукраїнського Центру Гуманної Педагогіки. Розробив і втілив у своїй експериментальній школі педагогіку співробітництва, особистісний підхід, оригінальні методики навчання мові і математиці. » Детей надо любить всем сердцем и, чтобы их любить так, нужно Учиться у них, как следует проявлять эту любовь. Каждый школьный День, […]...
- Технологія організації колективно-групового навчання Цілісну систему навчальної діяльності учнів на занятті становлять фронтальна, індивідуальна та групова діяльність, яка пронизує увесь навчальний процес. При фронтальному навчанні весь клас працює над одним навчальним завданням під безпосереднім керівництвом учителя. При цьому клас працює в єдиному темпі. Проте при фронтальній роботі надзвичайно важко забезпечити високу активність усіх дітей, тому що учитель орієнтується на […]...
- «Тварь я дрожащая или право имею…» (урок-диспут у 10 класі) Урок світової літератури у 10 класі Тема. «Тварь я дрожащая или право имею…» Розвінчання теорії сильної особистості, «надлюдини». (за романом Ф. Достоєвського «Злочин і кара») Мета. На основі прочитаного роману, розуміння змісту і еволюції головного героя підвести учнів до думки, що сутність теорії Раскольнікова антигуманна, розкрити причини зародження такої теорії та можливі наслідки; розвивати вміння […]...
- Дискусія за матеріалами домашнього опитування за темою «Роль літератури у вихованні людських взаємин» Мета : розвивати зв ‘язне мовлення; виховувати вміння робити висновки з матеріалу, враховувати думки інших і обстоювати власну думку; виховувати культуру зв’язного мовлення: логічність, послідовність, доказовість, емоційність. ХІД УРОКУ I. мотивація пізнавальної діяльності учнів Учитель. Ми з вами щойно закінчили працювати над розділом, присвяченим красі людських взаємин. Серед вивчених творів були й такі, де йшлося […]...
- Чи потрібні Сократ і його філософія суспільству Життя — це філософія і практика мудрості та пізнання. Як ми пізнаємо і творимо навколишню дійсність, таке і буде життя. У дискусії Сократа та Феогена, я вважаю, правий Сократ. Чому? Бо істина в тому, що наше «ми» складається з тисяч «я», і які будуть ці «я» — таке буде «ми». Життя — це боротьба добра […]...
- Урок — тренінг «Робота над створенням проекту» Методичний кабінет Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа № 74» Дніпропетровської міської ради Урок — тренінг Робота над створенням проекту » Єдність організму і середовища його існування» Вчитель Циганенко Н. Г. М. Дніпропетровськ 2011 Мета: Навчальна : поглибити знання учнів про середовище існування живих організмів; сформувати навички й уміння швидко адаптуватися до змінюваних економічних та […]...
- Урок розвитку зв»язного мовлення у 8 класі. Аналіз контрольного твору-роздуму «Поняття моралі» Мета: Вчити учнів удосконалювати тексти творів, аналізувати, Виправляти типові помилки, формувати навички роботи В групах та індивідуально, розвивати усне та писемне Мовлення, виховувати високі моральні якості: людяність, Співчуття, гуманізм, патріотизм… Тип: Урок розвитку зв’язного мовлення. Хід уроку I . Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети, завдань уроку. 1. Загальна характеристика оцінювання творів. 1 2 3 […]...
- Чи готова ваша дитина до школи? Чи готова ваша дитина йти до школи? Зазвичай батьків майбутніх першокласників хвилює безліч запитань: чи зможе їхня дитина навчатися в школі, чи досить вона розвинена, що їй слід уміти напередодні навчання в школі. За допомогою цього тесту Ви можете оцінити підготовленість Вашої дитини до школи. Тест Відповідайте на запитання «так» або «ні». 1. Чи часто […]...
- Урок позакласного читання. Новели О. Генрі Мета : розширити коло читання учнів, познайомити з гуманістичними творами про життя звичайних людей; навчити уважно ставитись до людини; вдосконалювати навички текстологічного аналізу твору, роботу з деталями, вміння абстрактно мислити, вивчаючи елементи побудови твору; виховувати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність, вміння робити висновки і висловлювати власну думку Обладнання: скринька із символами, […]...
- Урок з курсу «Я і Україна» ( Громадянська освіта) Урок з курсу «Я і Україна» ( Громадянська освіта) 3 клас Тема: Декларація прав дитини. Основний Закон держави. Обов’язки батьків і дітей. Мета: Формувати в учнів уявлення про Декларацію прав дитини, основний Закон нашої держави. З’ясувати обов’язки батьків і дітей. Виховувати шанобливе ставлення до батьків. Обладнання: Декларація прав дитини, ілюстрації до казок, таблиця » Обов’язки», […]...
- Чи готова дитина до школи? Тест — Чи хоче Ваша дитина йти до школи? — Чи думає Ваша дитина про те, що у школі вона багато дізнається й навчатися буде цікаво? — Чи може Ваша дитина самостійно сидіти над якоюсь справою, яка потребує зосередженості впродовж 30 хвилин (наприклад, збирати конструктор)? — Чи Ваша дитина у присутності незнайомих анітрохи не соромиться? […]...
- 16 листопада — Міжнародний День толерантності < p>Матеріали до виховної години Мабуть, найточніше значення слова толерантність (лат. tolerantia) витлумачує приписуваний Вольтеру афоризм: «Не поділяючи ваших переконань, я життя віддам, захищаючи ваше право їх висловлювати». Іншими словами, кожен вільний дотримувати своїх переконань і має визнавати це право за іншими. Вікіпедія: толерантність Декларація принципів терпимості, ухвалена ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року З архіву […]...
- Твір на тему Сенс життя Щоб зрозуміти сенс свого життя, потрібно спочатку розібратися в собі самому. Життя — театр, життя — гра, життя — поле бою, — багато письменників саме такими метафорами охарактеризували своє і не тільки — життя людей. Але все це пусте, адже не все так трагічно. Сенс життя полягає в кожному кроці і в кожному зітханні людини. […]...
- Урок хімії. Пластмаси Тема: «Пластмаси» Мета: створити умови для усвідомлення та осмислення нової навчальної інформації засобами технології педагогічних майстерень; розвивати самостійність, критичність мислення, комунікативні якості під час роботи в групі; розвивати в учнів допитливість, потребу в самопізнанні та самовдосконаленні; розвивати вміння проводити лабораторні роботи (досліди), робити висновки, самостійно працювати з підручниками та додатковою літературою; створення емоційно актуального фону […]...
- Урок-презентація в 11 класі Урок-презентація в 11 класі Тема. Одна із складових стохастичної змістової лінії. Теорія ймовірностей. Мета. Сформувати поняття про теорію ймовірностей як науку, розглянути історію її розвитку, зробити математичний аналіз щодо азартних ігор, розви-вати культуру мислення, виховувати пізнавальний інтерес до математики та інформатики. Тип уроку:формування нових знань. Форма проведення: урок — презентація. Обладнання: комп’ютер, таблиці. Хід уроку […]...
- Урок «Я і Україна» «Мій рідний край» Мета уроку: розширити і поглибити поняття громадянськості, формувати національну Свідомість, почуття гордості за історичне, культурне та духовне життя наших предків, виховувати гуманне ставлення до спадщини українського народу, викликати бажання вивчати, берегти і примножувати багатство рідного краю. Обладнання: фото листівки, буклети, презентація. Хід уроку І. Організація класу до уроку — Сьогодні у нас незвичайний урок. А […]...
- Принципи управління освітою і школою Державність управління школою як принцип полягає в тому, що розвиток освіти, фінансування здійснюється в певному порядку. У Положенні про школу (2001 р.) зазначається, що школа є автономною в організації навчально-виховного процесу, юридично і фінансово самостійною у своїй діяльності. Вона діє відповідно до Конституції України, Закону «Про освіту», а також нормативних актів Міністерства освіти і науки […]...
- Календарне планування з трудового навчаня. Варіативний модуль Технологія художнього випалювання для 5 — 6 класів № П/п Дата Назва програмового матеріалу К. сть Год. Прим. Варіативний модуль Технологія художнього випалювання 6клас 16 1 Вступ 1 Тема: Основи технології художнього випалювання. 4 2 Місце та роль художнього випалювання в оздобленні виробів виготовлених з деревини або фанери. Інструменти та прилади для виконання оздоблення випалюванням. Практична робота. 3 Вимоги до конструкційних матеріалів. Прийоми […]...
- Тиждень правознавства. Година спілкування у 7-х класах «Ти людина — отже маєш право» Година спілкування у 7- му класі «Ти людина — одже маєш права» Епіграф на дошці: Свобода полягає у тому, щоб залежати тільки від законів. Вольтер Порядний той, хто своє право вимірює своїм обов’язком. Г. Лакордер Мета: ознайомити учнів з основними принципами у сфері прав людини і громадянина; формувати фундаментальні цінності, елементи правової культури, прищеплювати інтерес […]...
- Календарне планування з трудового навчаня. Варіативний модуль Технологія інтарсії, інкрустації 7 — 8 — 9 клас № П/п Дата Назва програмового матеріалу К. сть Год. Прим. Варіативний модуль Технологія інтарсії, інкрустації 7 — 8 — 9 клас 16 1 Вступ 1 Тема: Основи технології виконання інтарсії та інкрустації. 4 2 Історичні відомості про художню обробку деревини. Будова деревини. Характеристика порід деревини. Фізичні, механічні і технологічні властивості деревини. Сушіння деревини. Практична робота. […]...
- Календарне плануваня з трудового навчаня. Варіативний модуль Технологія мозаїки по дереву (маркетрі) 7 — 8 — 9 клас № П/п Дата Назва програмового матеріалу К. сть Год. Прим. Варіативний модуль Технологія мозаїки по дереву (маркетрі) 7 — 8 — 9 клас 16 1 Вступ 1 Тема: Основи технології мозаїки по дереву. 4 2 Відомості про виникнення і поширення техніки маркетрі. Місце та роль техніки маркетрі в оздобленні виробів, виготовлених із деревини. Практична робота. […]...
- Календарне планування з трудового навчаня. Варіативний модуль «Технологія обробки деревини» для 7 — 8 — 9 класів № П/п Дата Назва програмового матеріалу К. сть Год. Прим. 1 Вступ 1 Варіативний модуль Технологія обробки деревини 7 — 8 — 9 клас 16 Тема: Основи вивчення матеріалів та способів їх обробки 4 2 Деревина як конструкційний матеріал та його вибір. Породи деревини. Технологічні властивості деревини. Пиломатеріали. Вимоги до заготовок. Вплив фізичних та технологічних […]...
- Тема війни у світовій літературі. Урок у 7 класі Тема уроку: Доля людини і людства в оповіданнях Г. Белля і М. Шолохова. Мета: узагальнити знання про особливості зображення теми війни в літературі; знайти спільне і відмінне в оповіданнях німця Г. Белля і росіянина М. Шолохова; розвивати в учнів уміння робити висновки на основі вивченого, навички порівняльного аналізу; виховувати в дітях особисте ставлення до проблем, […]...
- Твір Без дружби життя Дружба — це невід’ємна частина життя. Бо людина є істотою суспільною. Але є люди, які відчувають себе одинаками. Вони живуть самі по собі. Можливо — це їхня риса характеру. Але чи можливо всім жити в однині? Мені здається, що «ні» і найгірше тоді, коли людина не має ні близьких, ні знайомих, ні друзів. Навіть, деякі […]...
- Ваша дитина готова до школи, якщо Хоче йти до школи! Упевнена, що в школі дізнається багато нового й цікавого. Не торопіє у присутності сторонніх людей. Може вчити вірші напам’ять. Уміє слухати й виконувати вказівки дорослого. Уміє правильно тримати олівець, писати й малювати за зразком. Знає назви свійських і диких тварин, птахів, дерев, квітів та інших рослин, предметів довкілля. Уміє працювати пензликом […]...
- Відкритий урок читання за методикою «Читання та письмо для розвитку критичного мислення» у 4-А класі Тема: В. Сухомлинський «Посиротив» Мета. Формувати навички правильного свідомого виразного чи-тання, вчити усвідомлювати залежність результатів від дій і вчинків; розвивати інтерес до читання, логічне і критичне мислення, зв’язне мовлення; сприяти вихованню бережного ставлення до птахів. Обладнання: картка із словом «безрозсудний», картки з ключовими словами, питаннями на витлумачення, незакінченим реченням, мікрофон Хід уроку I етап. Актуалізація 1. Асоціювання до слова […]...
- Інтерактивні технології навчання Учень і вчитель є рівноправними суб’єктами навчання. Організація інтерактивного навчання припускає моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, загальне рішення питань на підставі аналізу обставин і ситуації. Зрозуміло, що структура інтерактивного уроку буде відрізняться від структури звичайного уроку, це також вимагає професіоналізму і досвіду викладача. Тому в структуру уроку включаються тільки елементи інтерактивної моделі навчання — […]...
- Урок доброти Урок доброти «Дивіться на нас як на рівних!» Урок-бесіда для дітей 3-4 класів. Мета : Ознайомити детальніше дітей з такою соціальною категорією як діти — та люди-інваліди. Звернути увагу дітей на їх права. Формувати в дітей любов і повагу до людей з обмеженими можливостями. Виховувати чуйність, співчуття та гуманне ставлення до людей із вадами. Обладнання: […]...
- Урок фізики 8 клас» Архімедова сила» Урок фізики. 8 клас Тема. Складання і розв’язування задач з теми » Архімедова сила. Умови плавання тіл.» Тип уроку: закріплення знань; урок з комп’ютерною підтримкою. Девіз уроку: Набув знань — пристосуй до діла, знання без діла — тяжка ноша. Мета уроку: — Повторити і закріпити знання учнів з теми » Архімедова сила. Умови плавання тіл» […]...
- Урок у 8 класі «Навіщо тваринам потрібні хвости» Загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів № 30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області НАВІЩО ТВАРИНАМ ПОТРІБНІ ХВОСТИ. 8 КЛАС Підготувала: Вчитель хімії Кожевник А. В. НАВІЩО ТВАРИНАМ ПОТРІБНІ ХВОСТИ. 8 КЛАС Цілі й завдання: розширити знання про особливості життя тварин, про значення хвоста в їх житті; виховувати гуманне ставлення до світу братів наших менших, любов […]...
- Урок з математки «Мовою математики про прроду» Тема: Мовою математики про природу Мета: Математика Закріпити знання учнів з табличного множення числа 2; Порядок виконання арифметичних дій; удосконалити навички порівняння величин. Формувати вміння розв’язувати задачі. Розвивати математичну мову, логічне мислення. Розвивати пізнавальну активність учнів. Природознавство 1. Поглиблювати знання учнів про птахів наших лісів. 2. Виховувати любов до природи, бажання допомогти пернатим Друзям. Обладнання: […]...
- Твір на тему Я людина Бути справжньою людиною — це горде звання для кожного з нас. Але не кожен достойний цього високого титулу. Людина — істота соціальна, тобто існувати без суспільства вона не може. І важливо залишатися людиною в будь-яких обставинах та в будь-якому оточенні. Характер кожного з нас формується ще з раннього дитинства. Саме батьки стають прикладом поведінки в […]...
- УРОК № 10 (інформатика 2 клас) Тема. Ознайомлення з поняттям «множина». Мета: Ознайомити з поняттям «множина»; розвивати в учнів логічне й образне мислення; формувати вміння аргументувати свої висновки; формувати вміння здійснювати вибір у прикладній програмі; виховувати дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті. Обладнання: Плакат для виконання усних завдань Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма «Скарбниця знань». Вимоги до учнів : уміти наводити приклади […]...
- Урок At The Zo О Мета: Розвиток навичок пошукового читання за темою: «Тварини». Розвиток навичок використання питальних речень. Ознайомлення з новою лексик Матеріали: 2 хустинки або шарфа, 2 картки з назвами тварин, копія роздавального матеріалу 1 або 2 для кожного учня Підготовка учнів до сприйняття теми Матеріали: 2 хустинки або шарфи, 2 картки з назвами тварин. […]...
- Школа Вся вона гуде, як рій. І здається, що довколарозквітають квіти мрій. Бігають, сміються діти, та — лиш дзвоник задзвенить — стане тихо, ніби в квітипоховались бджоли вмить. так писав Дмитро ПавличкоА й справді школа наче вулик, а ми як бджілки трудимося здобуваючи знання. Школа залишає велийки слід у серці людини. Переступивши двері її я поринув […]...
- Чи Легко бути молодим? 9 клас Твір на вільну тему Чи важко бути молодим? Можливо, відповісти на це питання не можна, але спробувати можна. У сучасному 21-ом столітті в парубка багато обов’язків і розваг І не кожний парубок виконує свої обов’язки або ж розважається Якщо людина здраво мислить, міркує й живе то цій людині однозначно легше жити в кожному віці Але, а як же в […]...
- Урок читання в 2 класі Тема: урок милосердя. В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка». Мета: поглибити знання дітей про загальнолюдські моральні якості, вчити аналізувати та оцінювати поведінку і вчинки дійових осіб; Формувати вміння визначати головну думку; удосконалювати читацькі навички; Розвивати зв’язне мовлення, виховувати людяність, співчуття до чужого горя, бажання допомагати людям з фізичними вадами. Обладнання: Портрет В. Сухомлинського, фрагмент мультфільму «Квітка — […]...
- Урок — дует з української мови в 2 класі Тема: Вправи на закріплення знань про голосні та приголосні звуки в українському мовленні. Мета: Удосконалювати навички роботи над звуковим аналізом слів; Закріпити вміння розрізняти голосні та приголосні звуки; будувати короткі зв’язні висловлювання; Розширювати знання учнів про квіти-первоцвіти; Розвивати зв’язне мовлення; Виховувати екологічну культуру, шанобливе ставлення до природи. Обладнання: Мультимедійна дошка, нетбуки. Х I Д уроку […]...
- Урок з правил пожежної безпеки.(основи здоров’я) 4 клас Хай дитина знає кожна — жартувать з вогнем не можна! Мета. Прочитати правила пожежної і протипожежної безпеки і засвоїти з учнями причини виникнення пожеж та правила, які треба виконувати, щоб запобігти пожежам. Розвивати логічне мислення, уміння робити висновки. Виховувати інтерес до професії пожежного. Хід Уроку Організація Класу. Повідомлення Теми І Мети Уроку. Без крил, без […]...
- Урок-тренінг з основ здоров*я Тема: «Безпека пішоходів» Урок-тренінг для 2 класу Тема: Безпека пішоходів Мета : Ознайомити учнів з безпечними місцями переходу вулиці, їх облаштуваннями ; з дорожніми знаками для пішоходів; формувати прагнення до збереження здоров’я власного та здоров’я інших людей; створити на уроці доброзичливу атмосферу. Навчальні завдання Наприкінці заняття учні повинні: — виконувати правила безпечного переходу проїзної частини дороги у місті, […]...
- Урок рідної мови у 7 класі «Правопис дієприслівників. Не з дієприслівниками» У р о к р і д н о ї м о в и у 7 к л а с і Тема: » Правопис дієприслівників. Не з Дієприслівниками» Мета. Учити дітей правильно писати дієприслівники з орфограмами » буква И в дієприслівникових суфіксах», » Не з дієприслівниками», розвивати вміння аналізувати, порівнювати, конструювати мовні явища; виховувати прагнення […]...
- Єдиний урок за темою: «Рідній Дніпропетровщині — 80 років» 27 лютого 2012 року о 9.00 у навчальних закладах міста відбувся єдиний урок за темою: » Рідній Дніпропетровщині — 80 років «, присвячений 80-річчю створення Дніпропетровської області. У Десятій школі він пройшов по — особливому. Урочистості сприяла участь в заході депутатів від партії Регіонів: Мороз Тетяни Володимирівни — депутата обласної ради, та депутатів міської ради […]...
- Необхідність етичного та естетичного виховання на уроках При проведенні діагностики особистісного розвитку дітей класу, особливу увагу звернено на відсоток вад особистісного розвитку: Саме тому відчутна потреба у реалізації авторських програм з етичного та естетичного виховання, які були затверджені у 2008 році Головним управлінням освіти та науки Харківської обласної державної адміністрації. Програма «Етичне виховання» зареєстрована 05.06.2008 №743. Програма «Естетичне виховання» — №745 від […]...