Бернс. “чесна бідність”. Виразне читання напам’ять

Мета: через виразне читання допомогти учням усвідомити ідейно-художню цінність твору; розвивати пам’ять учнів, творчу уяву, ораторські здібності, вміння відстоювати свою думку; виховувати високі духовні якості.

Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до його життя і творчості, аудіозаписи, відеоматеріали. теорія літератури: виразне читання, інтонація, темп, логічний наголос, пауза.

ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчальної діяльності школярів

– Роберт Бернс, вірш якого сьогодні ви читатимете напам’ять, здебільшого займався

самоосвітою. Він добре знав історію, орієнтувався в політиці, читав твори французьких й англійських авторів, захоплювався казками, легендами, піснями свого народу. ніколи не впадав у відчай, не скаржився. а коли він перебував у доброму гуморі, не було людини веселішої, дотепнішої, винахідливішої за нього. Поет намагався завжди в усьому бути першим.

Він пишався своєю фізичною силою – однією рукою міг підняти важкий мішок, найкраще за всіх косив і жав, найшвидше складав снопи. Дуже хотів, щоб життя його співвітчизників було влаштоване за принципами добра та справедливості.

Ось тому ми й вивчаємо вірш

“чесна бідність” р. Бернса, намагаємося сприйняти його як моральну настанову, заклик до збереження своєї людської гідності й честі.

II. Оголошення теми й мети уроку

III. Формування вмінь та навичок школярів

1. робота в парах

2. розповідь вірша р. Бернса “чесна бідність” напам’ять

(Можна провести як конкурс на кращого читця.)

IV. Закріплення знань, умінь та навичок

1. міні-диспут “чи завжди потрібна й корисна чесність?”

Запропонувати розглянути ситуацію смертельно хворої людини, яку правда про стан її здоров’я може вбити; переказування пліток, висловлювань одне про одного, зауважень щодо зовнішності, здібностей, щодо поведінки батьків.

2. інтерактивна вправа “Займи позицію” з обгрунтуванням

Чи завжди людина винна у тому, що вона бідноста? Бідність – це добре чи погано? чим бідність гарна, а чим погана? чим багатство гарне, а чим погане? (Можна для виконання вправи обрати одне з проблемних запитань.)

V. Домашнє завдання

Дати коротку письмову відповідь на одне з проблемних запитань останньої вправи або скласти “Кодекс честі” за р. Бернсом.

VI. Підсумок уроку

Інтерактивна вправа “мікрофон”

Продовжте речення.

Коли я читав (читала) вірш напам’ять,… найкращим читцем вірша р. Бернса був (була)… читання напам’ять допомогло мені… мене зацікавили різні думки щодо…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Бернс. “чесна бідність”. Виразне читання напам’ять